Arka zremisowała w derbach Pomorza

12 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Maciej Wardziński w debiucie w I lidze strzelił gola, dzięki któremu Arka uratowała remis w Bytowie. Maciej Wardziński w debiucie w I lidze strzelił gola, dzięki któremu Arka uratowała remis w Bytowie.

"Niedosyt" to słowa odmieniano w obu zespołach po zakończeniu I-ligowych derbów województwa pomorskiego w Bytowie, które przyniosły remis 1:1 (0:0). Piłkarze Arki mogli mówić o szczęściu przed przerwą, gdyż Bytovia miała dwie wyborne sytuacje na gole, ale w drugiej połowie to gdyńska drużyna podyktowała warunki gry, a mimo to straciła bramkę po kapitalnym uderzeniu z wolnego Mariusza Kryszaka. Punkt żółto-niebieskim zapewnił Maciej Wardziński, dla którego był to debiut na zapleczu ekstraklasy. Kto wie, czy 20-latek w ogóle doczekałby się na szansę, gdyby nie kontuzje: Michała Szuberta, Pawła AbbottaAleksandra Jagiełły.

Oszmianiec - Bąk, Wróbel, Juraszek, Piątek - Kryszak, Pietroń - Wojach, Mandrysz, Jakóbowski - Surdykowski
Sędziowie: Opaliński (Legnica)
Skowron - Glauber, Fialho, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz, Nalepa - Sulewski, Ława, Wojowski - Marcus
  • 77' Mandrysz Zmiany Hirsz
  • 46' Sulewski Zmiany Kowalski
  • 68' Marcus Zmiany Wardziński
  • 86' Nalepa Zmiany Lech
  • 82' Kryszak
  • 87' Wardziński
  • 81' Warcholak

POMECZOWE KOMENTARZE PIŁKARZY
przed kamerami Orange Sport

MACIEJ WARDZIŃSKI (Arka):
Pokazywałem się z dobrej strony w meczach rezerw. Myślę, że jestem obecnie w dobrej formie. Gol w debiucie to fajna rzecz. Dostałem doskonałe podanie od Alana. Po remisie odczuwamy niedosyt. Jednak dobrze, że choć udało się zdobyć ten jeden punkt.

DRUGI ZESPÓŁ ARKI LIDEREM W III LIDZE

KRZYSZTOF BĄK (Bytovia):
Sobotni mecz Polska - Niemcy pokazał, że nie jest ważne jak układa się gra, ale liczy się tylko to co jest w sieci. My przez 80 minut graliśmy konsekwentnie, byliśmy poukładanym zespołem. Wydawało się, że choć Arka jest przy piłce, to nie jest w stanie nam zagrozić.

Punkt trzeba szanować, ale nie po takim meczu. Po raz kolejny tracimy gola w końcówce. Jest duży niedosyt, bo nie oddalamy się od tej strefy tabeli, w której nie chcemy być.

w porównaniu z "18" awizowaną po sobotnim treningu w Arce brakuje Szuberta, to kolejny ofensywny gracz, którego z gry w niedzielę eliminują dolegliwości zdrowotne, przypomnijmy, że kontuzjowani są także m.in.: Abbott i Jagiełło, gdynianie przyjechali do Bytowę "15, tego dnia grają w Gdyni bowiem rezerwy, które mają szansę, by zostać liderem III ligi
zapowiadany jest komplet na stadionie, obecnych też będzie około 300 kibiców Arki
w wyjściowej "11" Bytovii aż sześciu piłkarzy, którzy w przeszłości grali w trójmiejskich klubach: Piątek (BYTOVIA), Juraszek (BYTOVIA), Bąk (BYTOVIA), Wróbel (BYTOVIA), Pietroń (BYTOVIA) i Surdykowski (BYTOVIA), na ławce czterech kolejni tacy gracze: Małkowski, Bajić, Kuklis i Hirsz
w ataku Arki po raz pierwszy w tym sezonie Marcus, również po raz pierwszy do "11" gdynian wpisano trzech Brazylijczyków, taki wariant był sprawdzany już w ostatnim tygodniu pracy w Gdyni trenera Dźwigały, ale ostatecznie na mecz z Chojniczanką poprzedni szkoleniowiec wystawił skład bez żadnego Brazylijczyka
w porównaniu z przegranym meczem z Wigrami przed tygodniem w "11" Arki trzy zmiany, poza Marcusem (ARKA), który zastąpił kontuzjowanego Szuberta pozostałe roszady to decyzja szkoleniowców, Glauber (ARKA) zagra na prawej defensywie zamiast Kowalskiego, a Nalepa (ARKA) wszedł do drugiej linii kosztem Lecha
niektóre media zapowiadają, że w niedzielę pierwszy raz w historii ze stadionu będzie transmisja telewizyjna, to nieprawda, w 2009 roku, gdy w 1/8 finału Bytovia grała z Wisłą Kraków, była już transmisja w ogólnopolskiej telewizji, wówczas także padł rekord frekwencji - 6 tysięcy widzów
piłkarze wychodzą na prezentację, Arka zagra na żółto-niebiesko, Bytovia na czerwono, a sędziowie na biało-czarno
kapitanami są Sobieraj (ARKA), a w drużynie gospodarzy były lechista - Bąk
1'
mecz rozpoczęła Arka
2'
Oszmianiec (BYTOVIA) pewnie złapał piłkę dośrodkowywaną ze środka boiska z wolnego przez Ławę (ARKA)
3'
tym razem dośrodkowanie Ławy (ARKA) z lewego skrzydła, ale do piłki w polu karnym nie doszedł Sulewski (ARKA)
5'
Surdykowski (BYTOVIA) faulował Sobieraja (ARKA) w pojedynku o górną piłkę przed "16" Arki
5'
nieudane dośrodkowanie Ławy (ARKA), piłka bezpośrednio wyszła poza boisko
6'
na razie próby ataków z obu stron, wyrównany mecz
6'
z trybun również doping dla obu stron
7'
nie doszło podanie Ławy (ARKA) do Marcusa (ARKA), Arka na razie głównie atakuje lewym skrzydłem
8'
Warcholak (ARKA) faulowany przez Wojacha (BYTOVIA) po kolejnym ataku lewą flanką gdynian
8'
dobra interwencja Sobieraja (ARKA) przerwała kontrę Jakókowskiego
9'
Pietroń (BYTOVIA) wywalczył róg
9'
bez zagrożenia dla bramki Arki po dośrodkowaniu z rogu Jakóbowskiego (BYTOVIA)
12'
zmienił się obraz gry, Arka zmuszona do gry atakiem pozycyjnym, Bytovia cofnięta na własnej połowie i szukająca kontr
14'
długie podanie Kryszaka (BYTOVIA) w kierunku Wojacha (BYTOVIA), szybszy przy piłce Skowron (ARKA)
15'
teraz wiele podań Bytovii na własnej połowie, bo Arka postanowiła poczekać na rywala
16'
pierwszy celny strzał, Bąk (BYTOVIA) z dystansu uderzył po ziemi, pewnie złapał piłkę Skowron (ARKA)
16'
"My jesteśmy tu, by dziś wygrać mecz" - skandowanie z sektora kibiców Arki
18'
Skowron (ARKA) doskonale broni po akcji Surdykowskiego (BYTOVIA), napastnika do bardzo dobrej okazji wyprowadziło podanie Mandrysza, na szczęście dla Arki Janusz zamiast od razu uderzać, postanowił przepuścić przed siebie jeszcze Fialho i strzelał w gorszej sytuacji niż miał chwilę wcześniej
20'
znów zmiana obrazu gry, tym razem Arka oddała inicjatywę gospodarzom i to gdynianie przyjmują teraz rywala na własnej połowie
20'
Warcholak (ARKA) wybił piłkę z własnego pola bramkowego po akcji Piątka
21'
"Arka to jest potęga..." - z trybun
21'
Skowron (ARKA) piąstkuje po wrzucie piłki z autu Piątka w pole karne
21'
róg dla Bytovii
21'
Bąk (BYTOVIA) fatalnie spudłował głową z szóstego metra po dośrodkowaniu z rogu Jakóbowskiego! To była więcej niż 100-procentowa okazja na gola
23'
Arka II pokonała Bałtyk Koszalin 2:0 po golach Regulskiego i Gałeckiego oraz objęła prowadzenie w III lidze! Żółto-niebieskich w tym spotkaniu prowadził trener Wilczyński, a wcześniej z ta drużyną pracował trener Witt, który dzisiaj na ławce szkoleniowej już pierwszej drużyny
24'
Jakóbowski (BYTOVIA) wybił piłkę poza boisko, aby można było udzielić pomocy medycznej Surdykowskiemu (BYTOVIA), kopnął tak niefortunnie, że trafił futbolówką w... trenera Janasa
25'
była szansa na kontrę 2 na 3, ale źle zagrał Wojowski (ARKA)
27'
Glauber (ARKA) ma kłopoty z Jakóbowskim (BYTOVIA), nie pierwszy raz w tym meczu ratuje się faulem, na razie bez kartki
28'
Sobieraj (ARKA) także faulem przerwał akcję Mandrysza (BYTOVIA)
29'
na szczęście dla Arki na razie dośrodkowania Kryszaka (BYTOVIA) z wolnych nie są precyzyjne, nie można jednak rutynowanemu pomocnikowi zbyt często wprawiać się w wykonywaniu stałych fragmentów gry, gdyż kiedyś może trafić bądź celnie dorzucić do kolegów
32'
mało ciekawy fragment gry, która toczy się głównie w środku boiska lub na połowie Arki
34'
trzeci róg dla Bytovii
34'
i kolejny róg, bo zablokowanym strzale Wróbla
34'
zbyt krótko wybita piłka przez Arkę po dośrodkowaniu z rogu Bytovii, z dystansu uderzył Wojach (BYTOVIA), ale wysoko nad poprzeczką
36'
piłka wykopnięta przez Oszmańca aż w pole karne Arki, Sobieraj (ARKA) poradził sobie jednak z Surdykowskim (BYTOVIA)
38'
jednak z nielicznych w ostatnich minutach akcji Arki, zakończona jednak niecelnym podaniem Ławy (ARKA) do Wojowskiego (ARKA)
39'
zablokowany strzał Ławy (ARKA), pierwszy róg dla Arki
39'
Oszmianiec (BYTOVIA) piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA)
40'
"Arkowcy, gol" - z trybun, ale trudno piłkarzom spełnić te życzenia kibiców, gdyż nawet gdynianie nie oddali jeszcze celnego strzału
41'
Arce trudno się przebić, gdyż celne podania są albo wszerz boiska albo do tyłu
42'
Oszmianiec (BYTOVIA) pewnie złapał piłkę po indywidualnej akcji i dośrodkowaniu Wojowskiego (ARKA)
44'
Pietroń (BYTOVIA), który gra w masce, faulował w polu karnym Łukasiewicza (ARKA) w walce o górną piłkę po dalekim wrzucie z autu Bąka
45'
po przechwycie Wojowskiego (ARKA) faulowany Nalepa (ARKA) około 40 metrów od bramki
45'
po dośrodkowaniu z wolnego Nalepy (ARKA) piłka wybita poza boisko, róg dla Arki
45+1
sędzia nic nie doliczył, ale mimo że 45 minut upłynęło, pozwoli na wykonanie rogu
45+1
faul Łukasiewicza (ARKA) po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W BYTOWIE BEZ GOLI
Początek meczu wskazywał, że Bytovia próbuje zaprosić do atakowania Arkę. Jednak gdynianie po 10 minut postanowili wycofać się, poczekać na to co zrobi rywal i ewentualnie skontrować. Na szybki atak nie było jednak szans. Tym samym żółto-niebiescy skończyli pierwszą połowę bez żadnego strzału na bramkę Bytovii!
Gospodarze mają optyczną przewagę i potrafili wykreować dwie bardzo dobre okazje na objęcia prowadzenia. W tej najlepszej, strzał głową z 6. metra, spudłował kapitan Bytovii, a w przeszłości m.in. obrońca Lechii - Krzysztof Bąk (BYTOVIA). Natomiast były napastnik m.in. Arki Janusz Surdykowski (BYTOVIA) oszczędził byłych kolegów, gdyż zbyt długo zwlekał ze strzałem. Gdy wreszcie uderzył, Skowron (ARKA) w dobrym stylu obronił.
Jednak z tym napastnikiem defensorzy Arki mają dużo pracy, gdyż potrafi zastawić, utrzymać się przy piłce i ją celnie odebrać. Tego natomiast najbardziej brakuje gdynianom, gdy już przedostają się na połowę rywala. Nie ma też praktycznie akcji oskrzydlających. Tylko na początku meczu lewą stroną próbował atakować Ława (ARKA), a pod koniec Wojowski (ARKA). Prawa strona to z kolei piłkarze Arki skupieni głównie na defensywie, gdyż sporo kłopotów mają z Jakóbowskim (BYTOVIA), a i Piątek (BYTOVIA) dobrze podłącza się z obrony do akcji ofensywnych.
46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sulewski, w jego miejsce wchodzi Kowalski.
trenerzy Arki zareagowali na to co sygnalizowaliśmy, że prawą stroną gdynianie nie tylko, iż nie atakują, ale mają tutaj także spore kłopoty w obronie
46'
drugą połowę rozpoczęła Bytovia
46'
Kowalski (ARKA) zajął miejsce na prawej obronie, a Glauber (ARKA) obecnie ustawiony jako prawoskrzydłowy
46'
niecelny strzał Marcusa (ARKA), jednak ważne, że w ogóle jest pierwsze uderzenie Arki w tym meczu w kierunku bramki rywali
48'
początek drugiej połowy taki jak i meczu, Arka próbuje grać, a Bytovia cofnięta
48'
kontra Jakóbowskiego (BYTOVIA), Kowalski (ARKA) "skasował" ten atak, wygrywając z nim pojedynek bark w bark we własnej "16"
51'
Arka próbuje, ale gra zbyt wolny i nadal podania do przodu są na ogół niecelne
52'
nieporozumienie między Kowalskim (ARKA) a Marcusem (ARKA), dobrze, że po stracie Bytovia nie wyprowadziła kontry
53'
Arka próbuje grać pressingiem już na połowie rywala, dzięki temu szybciej przejmuje piłkę
54'
Juraszek (BYTOVIA) z "16" gospodarzy wybił piłkę w aut po dobrej akcji Glaubera (ARKA)
54'
Warcholak (ARKA) wyłożył piłkę na strzał na 18. metr Nalepie (ARKA), ale pomocnik uderzył nad poprzeczką
56'
mocno niecelny strzał z dystansu Wojacha (BYTOVIA)
57'
Juraszek (BYTOVIA) sfaulował tuż przy linii bocznej Marcusa (ARKA)
57'
niewiele zabrakło, aby Łukasiewicz (ARKA) doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu z wolnego Nalepy (ARKA)
57'
Kryszak (BYTOVIA) trafił piłką w głowę Kowalskiego (ARKA), piłka wyszła na róg
58'
po dośrodkowaniu z rogu Kryszaka (BYTOVIA) piłkę z "16" Arki wybił Sobieraj (ARKA)
60'
nieudane dośrodkowanie Kowalskiego (ARKA), jednak prawe skrzydło Arki lepiej funkcjonuje po przerwie niż przed
61'
znów Juraszek (BYTOVIA) ratuje się wybicie w aut, atakował Glauber (ARKA)
61'
Kowalski (ARKA) faulował Kryszaka (BYTOVIA) przed polem karnym Bytovii
62'
Arka cały czas atakuje po przerwie, tym razem niedokładne dośrodkowanie Ławy (ARKA)
63'
"Areczko pokaż jak ty w piłkę grasz..." - z trybun
65'
Piątek (BYTOVIA) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Wojowskiego (ARKA)
66'
Ława (ARKA) jeszcze raz może wykonać róg, bo piłka znów wybita poza boisko
66'
Oszmianiec (BYTOVIA) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Ławy (ARKA) z rogu
66'
Nalepa (ARKA) faulowany przez Mandrysza (BYTOVIA) około 35 metrów od bramki gospodarzy
67'
pierwszy celny strzał Arki, Warcholak (ARKA) z wolnego uderzył po ziemi, Oszmianiec (BYTOVIA) nie miał problemów ze złapaniem piłki
68'
ARKA przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Wardziński.
68'
dla Wardzińskiego (ARKA) to debiut w I lidze, ale bramki dla pierwszej drużyny już strzelał, choćby zimowego tournee po USA w 2013 roku
70'
mocny strzał Warcholaka (ARKA) w boczną siatkę
70'
druga połowa cały czas pod dyktando Arki
74'
obraz gry się nie zmienia, Bytovia cofnięta na własną połowę, Arka nie ma pomysłu na skruszenie tej defensywy
76'
z ofensywnych graczy na ławce Arki już tylko Nalepa (ARKA) i Calderon, trener Niciński ma jeszcze jedną zmianę
77'
BYTOVIA przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Mandrysz, w jego miejsce wchodzi Hirsz, niegdyś uważany za wielki talent Lechii, jako nastolatek był testowany m.in. w Glasgow i Lazio
78'
Oszmianiec (BYTOVIA) piąstkuje po dośrodkowaniu z wolnego Nalepy (ARKA)
78'
kontra gospodarzy, Kryszak (BYTOVIA) przebiegł z piłką z własnej połowy aż w pole karne Arki, zaatakowany przez Ławę (ARKA) przewrócił się, a sędzia nakazał grać dalej
79'
Bąk (BYTOVIA) protestuje u sędziego, ale arbiter przyznaje wolnego dla Arki już na połowie Bytovii
80'
zbyt nisko dośrodkował z wolnego Nalepa (ARKA), wybita piłka przez gospodarzy
81'
Wojowski (ARKA) faulował Oszmiańca, gdy starał się dojść do wrzutki Sobieraja (ARKA)
81'
Żółtą kartką został ukarany Warcholak (ARKA), który tuż przed narożnikiem pola karnego Arki sfaulował Wojacha
82'
Kryszak (BYTOVIA) przed wykonaniem wolnego podszedł do trenera bramkarzy... Bytovii, Dariusza Gładysia, czyżby po wskazówki jak strzelać?
82'
[1:0] BYTOVIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kryszak. Kapitalne uderzenie z wolnego w "długi róg". Skowron nie sięgnął piłki
84'
Skowron (ARKA) piąstkuje po wrzutce Piątka
86'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Lech.
86'
Arka atakuje, tak jak w całej drugiej połowie, z przebiegu gry po przerwie nie zasługuje na porażkę
87'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wardziński. I-ligowy debiutant skierował piłkę po siatki 6. metra po wrzutce Fialho
89'
Arka nadal atakuje
89'
Oszmianiec (BYTOVIA) złapał piłkę do dośrodkowaniu Glaubera (ARKA)
90'
2 minuty doliczone
90+2
róg dla Arki
90+2
po dośrodkowaniu z rogu Ławy (ARKA) próbował głową strzelać Kowalski (ARKA), nie skierował piłki w stronę bramki, wybił ją Hirsz (BYTOVIA)

• Wigry Suwałki - Widzew Łódź 2:1 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)
  • Stomil Olsztyn - Flota Świnoujście 0:0
  • Chojniczanka - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (1:0)
  • Wisła Płock - Miedź Legnica 2:0 (1:0)
  • Olimpia Grudziądz - GKS Katowice 2:1 (2:0)
  • Chrobry Głogów - Dolcan Ząbki 3:0 (1:0)

• ?

Ława na ławę i bedzie dużo lepiej , do tego Sobi, Łukasiewicz !

• 5 5

• 2 liga coraz bliżej

• 93 13

• Straszne to.

Ten zespół arki nadaje się do IIII ligi.

• 82 7

• Cudu nam trzeba bo na co innego nie ma co liczyć.

Oczy pękają oglądając jak gra Arka. Niestety Nitek jak na razie wniósł dokładnie nic w grę zespołu.

• 49 6

• Uff by się rzekło.

Jest pkt. A mogło go nie być. Nadal padaka i więcej szczęścia niż rozumu. Walka o utrzymanie c.d.

• 55 3

• Cudu trzeba. (4)

Przypominają mi się lata jak miałem naście lat i Arka spadała do 3 ligi a mecz chyba kończący sezon rozgrywaliśmy ze skisłą i były baty 9:1. Dzisiaj zaczyna być podobnie, oby nie.

• 31 7

• było 9:0 (1)

a ja pamiętam jak spadali do czwartej ligi kolego i zaczęli grać młodzi od nowego sezonu ( dzisiejszy trener itd)w którym się utrzymaliśmy dzięki reorganizacji.
      głowa do góry trzeba szukać pozytywów :)

• 12 8

• no to przypomnij ....kolego

W którym sezonie Arka grała w czwartej lidze , bo może się mylę ale najniżej to było w trzeciej . Tym bardziej Nitka w czwartej to sobie nie przypominam .

• 3 1

• proponuje spadek (1)

szanujcie miasto i jego mieszkańców! Wstydu oszczędzcie! Bryndza i tyle.

• 17 6

• Gdzie tam szanuja

pieniadze z miasta wiecznie biora, w przeciwnym razie byliby nizej niz Baltyk. Ot i ci cwaniaki. Swoich doic?! Budzet tego skonczonego klubu w 80 % to miasto. Czy miasto jest glownym Sponsorem klubu?

• 3 2

• Więcej młodych!!!

I bramkarza szukać drugiego, bo bez rywalizacji brak koncentracji.

• 14 14

• Oglądałem Arkę po raz pierwszy na Orange (3)

Nie chcę nikomu dokuczać bo sam mam ze sobą problemy po meczach mojej Lechii ale coś u Was nie gra.

• 86 2

• Betonku ja jestem śledziem i to tez widzę ze nasz Areczka gra beznadziejnie

• 35 3

• Ja tak samo z nudów włączyłem mecz na Orange, teraz tylko 1 liga gra.
      TE w tv się cieżko ogląda, jednak mecz Bytovii z Arką to aż w oczy kłuje ten brak techniki i szybkość gry.

• 37 2

• to cos co u nas nie gra, to nazywa sie szumnie zespolem.

• 27 1

• klub

Ten klub dawno już jest na dnie i nic nie wskazuje, że będzie lepiej.

• 37 6

• Dlaczego jeszcze

Płacimy Jagielle i Abotowi? Nie ma wyników nie ma płacy. Poza tym to dno i coraz większe szanse na spadek.