Gol i kolejny jubileusz planem minimum

29 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

W ostatniej kolejce Arka świętowała setne zwycięstwo w ekstraklasie. W sobotę w Chorzowie może być kolejny jubileusz, gdyż po stronie remisów gdynianie mają 99 meczów. Podział punktów oraz pierwszy strzelony gol w tym sezonie na wyjeździe wydają się być planem minimum na spotkanie z Ruchem. Początek gry o godzinie 14.45

.

Arka zawsze w ekstraklasie była drużyną własnego boiska. Przy okazji setnego zwycięstwa sięgnęliśmy do historii. Z tych 100 zwycięstw aż 77 zostało odniesionych w Gdyni. W gościach żółto-niebiescy wygrywali w sezonie zaledwie od 1 do 4 spotkań!

Z tego też względu ich największa seria zwycięstw w elicie kończyła się na trzech meczach, gdy u siebie wynosiła aż dziewięć spotkań i miała miejsce w 1979 roku.

2010/11 3 3 0

To zestawienie przygotowaliśmy nie bez kozery. Arka obecnie przeżywa ciężkie chwile na wyjeździe. Jako jedyna drużyna ekstraklasy w tym sezonie poza własnym stadionie nie strzeliła jeszcze gola!

Co więcej żadne z piłkarzy, którzy znaleźli się w kadrze na mecz z Ruchem nie strzelił gola w polskiej lidze poza Gdynią w tym roku! W rundzie wiosennej na obcych stadionach dla żółto-niebieskich bramki zdobywali piłkarze, którzy latem odeszli do innych zespołów: Bartosz Ława i Joel Tshibamba.

Właśnie ten ostatni strzelił gola we Wrocławiu, w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu. Od tego czasu trwa niemoc snajperska Arki. To już pięć spotkań i 519 minut meczowych bez bramki w gościach. Jeszcze dłużej, bo w dziesięciu kolejnych pojedynkach żółto-niebiescy nie potrafili wygrać poza Gdynią.

- Do Chorzowa jedziemy strzelić gola i wygrać - odważnie deklarował Tadas Labukas, mimo że wszystkie gole dla Arki strzelał on oczywiście w Gdyni.

Tym razem może trafi na wyjeździe, jeśli Arka otrzyma... karnego. Na zakończenie dzisiejszego treningu to właśnie Litwin, Filip Burkhardt i Paweł Zawistowski trenowali strzały z jedenastu metrów.

Tabela wprowadzona: 2010-10-24

I nic w tym dziwnego. Dobrze pamiętamy sierpniowy mecz z ubiegłego roku. W 88. minucie Grzegorz Niciński zmarnował karnego, Ruch wygrał 1:0, a z posady trenerskiej w Arce zwolniony został Marek Chojnacki. Zastąpił go Dariusz Pasieka, który w Chorzowie Arkę poprowadzi w ekstraklasie po raz 38. Z Ruchem już raz przegrał, na inaugurację Stadionu Narodowego Rugby... 0:3.

Dopiero w dniu meczu szkoleniowiec ogłosi skład. Znak zapytania jest przy Emilu Nollu. Jak informowaliśmy lewy obrońca w tym tygodniu chorował. Do Chorzowa pojechał. Na wszelki wypadek do kadry dołączony został również 17-letni Krystian Żołnierewicz, a to powodzi, że występ Kongijczyka z niemieckim paszportem nie jest pewny.

Jeśli nie mógłby grać to jego miejsce zajmie Wojciech Wilczyński bądź Robert Bednarek, którego ze względu na kontuzje nie było w meczowej "18" od połowy września i meczu z Polonią Warszawa.

Osiemnastka na Chorzów:
Bramkarze: Norbert Witkowski, Hieronim Zoch
Obrońcy: Ante Rozić, Michał Płotka, Emil Noll, Marciano Bruma, Maciej Szmatiuk, Krystian Żołnierewicz, Robert Bednarek
Pomocnicy: Wojciech Wilczyński, Paweł Zawistowski, Filip Burkhardt, Paweł Czoska, Adrian Sulima

• prawda jest taka, (1)

że żaden śledź nie przejdzie żywy w barwach przez Przymorze, przez Żabiankę też, więc bez napinki....

• 7 15

• Normalna sprawa.

To chyba normalne ? Tak samo jak żaden Lechista nie przejdzie przez np. wzgórze, grabówek czy oksywie... Arka jest w Gdyni, Lechia w Gdańsku.

• 6 0

• żabianka z arką .. buhahaa..taa a chylonia z Lechią :D

pilnie skonsultuj się z lekarzem albo farmaceutą!

• 10 10

• Arka to jest potęga, Arka najlepsza jest !!! (2)

Mamy tak dobrą obronę, jak kluby włoskie, gorzej z napadziorami.

• 44 19

• (1)

Bierzemy dwa tiry z pustakami,stawiamy na brame i punkcik jest.Niewazne,ze nie strzelamy wazne zebysmy nie stracili.To co gra arka to antyfutbol.Ale co tam wazne ze mamy obrone jak kluby wloskie.hahahaha

• 14 5

• Krytykujesz to że Arka stawia na obronę...

... ale odpowiedz mi na jedno pytanie: czy lepiej strzelić tylko jednego gola ale nie stracić żadnego,czy też lepiej strzelić dwa gole... ale stracić pięć? ;)
        Lechia też chyba nie będzie płakać jak pokonają Koronę 1:0 ;)

• 11 1

• (1)

Gdynia z Bałtykiem

• 18 37

• pewnie w zime też nad morze lubie chodzić!