Sztorm wypuścił wygraną w Wałbrzychu

15 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Piłkarki Sztormu AWFiS Gdańsk zremisowały na wyjeździe z AZS PWSZ Wałbrzych 1:1 (0:0). Gospodynie wyrównanie zdobyły w 4 minucie doliczonego czasu gry, w ostatniej akcji meczu. Dla gdańszczanek to trzeci z rzędu mecz zakończonym takim rezultatem.

Bramki: Mesjasz 94 - Zańko 57

SZTORM AWFIS: Kołacz - Zawadzka, A.Bużan, Słowy, Wróbel - K.Bużan, Cywińska (55 Słowińska), Sirant, Zańko, Świętoniowska (92 Dampc, 93 Dopke) - Wierzbicka (41 Kamińska, 89 Kopińska).

Gdańskie piłkarki niedzielę czekała ciężka przeprawa. Podopieczne Roberta Chałaszczyka liczyły jednak na to, że w Wałbrzychu sięgną w końcu po drugie zwycięstwo w ekstralidze, na które czekają od 8 sierpnia, gdy na inaugurację wygrały z GOSiRkami Piaseczno.

Już w 3. minucie prowadzenie mogły objąć gospodynie, ale Magda Kołacz zdołała sparować groźne uderzenie na rzut rożny. Gdańszczanki starały się odcinać rywalki od swojej bramki, ale same miały problem z wykorzystaniem sytuacji. Najbliżej była przed przerwą Martyna Zańko, po której strzale z dystansu piłka o centymetry minęła słupek.

Sztorm objął prowadzenie po zmianie stron, właśnie za sprawą Zańko. Martyna wykorzystała sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu i płaskim strzałem w drugi róg umieściła piłkę w siatce.

Rywalki wyrównania szukały przede wszystkim po stałych fragmentach gry. Uderzały jednak niecelnie lub na ich drodze stawała Kołacz. Już w doliczonym czasie gry głową po rzucie rożnym na 2:0 mogła trafić Zańko, ale minimalnie chybiła.

To zemściło się w ostatniej akcji meczu. Trener Robert Chałaszczyk kradł czas zmianami, ale i to nie wystarczyło. W 4. minucie doliczonego czasu gry Małgorzata Mesjasz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zdobyła wyrównujące trafienie, tuż przed ostatnim gwizdkiem.

Kolejny mecz Sztorm AWFiS zagra w środę. W zaległym spotkaniu podejmie we Władysławowie ostatni zespół w tabeli Olimpię Szczecin. Początek o godz. 11.