Stoczniowiec przegrał w Oświęcimiu

Rafał Sumowski
13 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 21:26 (13 września 2016)
Sebastian Wachowski w Oświęcimu zaliczył bramkę i asystę, ale Stoczniowiec nadal pozostaje bez punktów w hokejowej elicie. Sebastian Wachowski w Oświęcimu zaliczył bramkę i asystę, ale Stoczniowiec nadal pozostaje bez punktów w hokejowej elicie.

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 przegrali na wyjeździe z Unią Oświęcim 2:4 (0:3, 0:1, 2:0). W zespole zadebiutował pozyskany tego samego dnia obrońca Patryk Wsół, ale mimo wzmocnienia, gdańszczanie po dwóch spotkaniach nadal czekają na pierwsze punkty w PHL. - Wynik tego nie mówi, ale to my byliśmy stroną dominującą, zwrot o 180 stopni w porównaniu z poprzednim meczem. Zadecydowały błędy w defensywie i brak skuteczności - mówi zdobywca bramki i asysty Sebastian Wachowski. Kolejne spotkanie czeka podopiecznych Petera Ekrotha w piątek o godz. 18 w Bytomiu przeciwko Polonii.

1:0 Tabacek as. Kasperlik - Graca 11:07 (przewaga +1)
2:0 Piotrowicz as. Tabacek 13:40
3:0 Haas as. Tabacek - Kasperlik 17:16
4:0 Tabacek as. Kasperlik 31:37 (przewaga +1)
4:1 Wachowski as. Rompkowski, Marzec 51:52 (przewaga +1)
4:2 Lehmann as. Wachowski 59:32

UNIA: Fikrt; Bezuska, Vosatko - Wanat, Danecek, Szewczyk; Bułanowski, Kysela - Kasperlik, Haas Tabacek; Gębczyk, Graca - Wojtarowicz, Adamus, Piotrowicz; Koczy, Lacheta - Paszek, Malicki, Budzowski

STOCZNIOWIEC 2014: Kieler; Wachowski, Lehmann - Różycki, Steber, Nasca; Nowak, Josepher - Gościński, Kastel-Dahl, Strużyk; Kantor, Dolny - Pesta, Rompkowski, Marzec oraz Sochacki, Wrycza, Ziółkowski, Wsół

9% 27 typowań STOCZNIOWIEC 2014

Dwa dni po inauguracyjnej porażce w Jastrzębiu-Zdroju, MH Automatyka Stoczniowiec ogłosiła podpisanie kontraktu z Patrykiem Wsółem. 19-letni obrońca, który kończył naukę w SMS Sosnowiec razem z Mateuszem GościńskimArkadiuszem Nowakiem, pochodzi z Nowego Targu i do sezonu przygotowywał się z macierzystym Podhalem. Z powodu silnej konkurencji, zdecydował się jednak na przenosiny do Gdańska.

INAUGURACYJNA PORAŻKA STOCZNIOWCA. ZOBACZ ZDJĘCIA, WYSTAW OCENY

Reprezentant Polski do lat 21 zadebiutował już we wtorkowym meczu z Unią. Gdańszczanie liczyli na to, że z Oświęcimia wywiozą lepszy wynik niż w pojedynku z JKH GKS. Niestety, pierwsza tercja zaczęła się jeszcze gorzej niż ta w pierwszym meczu po powrocie do hokejowej elity.

Podopieczni Petera Ekrotha zaczęli odważnie. W 5. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Philip Nasca, ale Amerykanin nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Michalem Fikrtem trafiając w parkany.

- Gdybyśmy uderzali celniej, prowadzilibyśmy 2:0 już na początku spotkania. Przez większą część spotkania to my byliśmy stroną dominującą. To co pokazywaliśmy to zwrot o 180 stopni w porównaniu z poprzednim meczem. Zupełnie inne drużyna. Mimo ośmiu godzin w autokarze, byliśmy momentami szybsi niż gospodarze. Zdecydowanie bardziej chcieliśmy tego krążka - mówi nam obrońca Sebastian Wachowski.
W 9. minucie doszło do przepychanki, po której gdańszczanie grali w osłabieniu. Nie minęło dużo czasu, gdy z najbliższej odległości do bramki krążek wrzucił Piotr Tabacek. Następnie popisał się idealnym podaniem do Damiana Piotrowicza, który wyczekał Michała Kielera i podwyższył na 2:0. Jeszcze przed końcem premierowej tercji koronkową akcję przeprowadzili Tabacek i Martin Kasperlik, a wykończył ją Radim Haas.

SZYMON MARZEC: MUSIMY UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ

Gdańszczanie w drugiej partii nie potrafili wykorzystać gry w przewadze, co w końcu się zemściło, choć dwoił się i troił Kieler. Bramkarz Stoczniowca 2014 obronił m.in strzał Piotrowicza i dobitkę Wojciecha Wojtarowicza, ale przy uderzeniu z najbliższej odległości Tabacka dobijającego strzał jednego z kolegów, nie miał szans. Bliski szczęścia był Adrian Kastel-Dahl, ale jego strzał kapitalnie obronił bramkarz Unii.

- W zasadzie wszystkie stracone bramki wynikały z tego, że gdy dopuściliśmy rywali do naszej tercji, byliśmy za mało agresywni w defensywie. Przeważyły niuanse i brak skupienia, no i oczywiście zmarnowane sytuacje w ataku - mówi Wachowski
Przyjezdni pierwszego trafienia doczekali się dopiero pod koniec spotkania, gdy Fiktra skapitulował właśnie po strzale Sebastiana, a krążek odbił się jeszcze od słupka. Tak jak w Jastrzębiu-Zdroju, gdańszczanie trafiać zaczęli zbyt późno. W ostatniej minucie meczu wynik ustalił Oskar Lehmann, a Wachowski do swojego dorobku dorzucił asystę.

W końcówce spotkania, jeszcze przed bramką Lehmanna, w bójkę wdał się Maciej Rompkowski. Zapachniało obrazami z amerykańskiej ligi NHL, bo gdańszczanin wraz z Mateuszem Gębczykiem zrzucili rękawice i stoczyli pięściarski pojedynek. Otrzymali kary 4+10 min. Kolejna taka kara będzie oznaczał odsunięcie od następnego meczu.

Kolejne spotkanie czeka podopiecznych Petera Ekrotha w piątek o godz. 18. W Bytomiu zagrają przeciwko Polonii. Pierwszy mecz u siebie gdańszczanie mają rozegrać 23 września, ale wciąż nie wiadomo czy nie dojdzie do zmiany gospodarza ze względu na trwający remont hali "Olivii". Decyzja w tej sprawie ma zapaść do piątku.

Wyniki 2 kolejki

• Unia Oświęcim - MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC 2014 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
  • SMS Sosnowiec -TatrySki Podhale Nowy Targ 4:7 (3:3, 0:2, 1:2)
  • JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
  • Comarch Cracovia - GKS Tychy 1:4 (0:1,1:2,0:1)

• w piątek następna szansa

do trzech razy sztuka, z Polonią trzeba będzie grać od pierwszej tercji bo branie się do roboty w trzeciej to trochę za późno

• 24 1

• Pierwsze sliwki robaczywki (3)

Mam nadzieje ze sie rozkreci cos i jakies zwyciestwo bedzie bo narazie porazki z druzynami z ktorymi mielismy rownorzednie walczyc. Zobaczymy jak z bytomem i toruniem.

• 11 1

• (2)

"z drużynami z którymi mieliśmy równorzędnie walczyć?" Gdzie to wyczytałeś?

Poza tym to były dwa pierwsze mecze, i to wyjazdowe, a drużyna jest nowa i po tylko 3 tygodniach na lodzie. W rewanżach u nas za parę tygodni może już być odwrotnie.

Bytom też ma niezłą ekipę i będzie ciężko, ale w Toruniu powinniśmy dać radę.

• 6 1

• (1)

z ruchow transferowych, zatrudnieniu szwedzkiego trenera,
        Sorry ale Jastrzebie(14 juniorow + laszkiewicz ;p ) i unia to nie sa druzyny jak cracovia albo tychy i z nimi uwazam na wyjezdzie powinismy walczyc o zwyciestwo i urwac punkty a u siebie wygrywać.
        I dodatkowo jakbyś przeanalizowal sklady innych druzyn to mamy wyjątkowy sezon bo tylu mlodych zawodnikow w tym sezonie nie gralo chyba nigdy w PHL. I teraz pytanie czy dobrze wybralismy tych mlodych.
        A propo 3 tygodniu lodu.... To jest bardzo duzo czasu ,mozna sie zapoznac jak to tam w tych nhlach robiom :D 17 wrzesnia rookies 23 wrzesnia veterans pierwszy mecz 15 pazdziernika --- rookie 4 tyg lodu, veteran 3 tyg lodu. wiec jak to z tym lodem za malo czy jak( wiadomo ze przed takim campem kazdzy trenuje i sie przygotowywuje ale u nas nie bylo przygotowan?)

• 1 2

• Popatrz pan, w tym NHL to potrafią, no no ...

Co ty porównujesz? To już prędzej możesz Lechię czy Arkę do Realu albo Bayernu porównywać niż nasz hokej do NHL. Nie te realia, człowieku...

Co do młodych, np. Jastrzębie miało swoich młodych, więc wybór mieli prostszy. U nas nie bardzo było z kogo wybierać.

• 4 0

• No i ok, nikt rozsądny nie oczekiwał że wygramy z Unią, to dopiero II kolejka, a my się wciąż zgrywamy.

Ważne że jest walka, stwarzamy okazje, strzelamy bramki. I będzie coraz lepiej, tego jestem pewien.

• 24 1

• Niby dwie porażki

ale wyniki przyzwoite jak na okoliczności. Nie mogę się doczekać meczy u siebie!

• 25 2

• No Panowie (4)

4:2 to rewelacja. Unia Oświęcim aspiruje do najlepszej czwórki tego sezonu więc nie ma krzywdy. Zgrywać się zgrywać, a 23 w piątek już czuję te ciarki - pierwsze gole u siebie i mam nadzieję 3 punkty na własnym lodowisku.