II Bursztynowa Mila

Tomasz Łunkiewicz
12 lipca 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Anna Sadowska (MKL Szczecin) i Leszek Zblewski (Remus Kościerzyna) wygrali biegi główne II Bursztynowej Mili - Elitarnego Biegu Ulicznego, które odbyły się w Sopocie. Organizatorem imprezy był Sopocki Klub Lekkoatletyczny.

Na starcie stanęło 11 zawodniczek i 14 zawodników, którzy otrzymali imienne zaproszenia. Uczestnicy mieli do pokonanai dwie rundy, w całości przebiegające ul. Monte Cassino. Start i meta były usytuowane przy fontannie Jaśko Rybak, przy której biegającym przygrywał Detko Band. Mimo, że startujących nie było dużo emocji nie brakowało. Bardzo ciekawe były końcówki.

W rywalizacji kobiet najszybsza była Anna Sadowska z MKL Szczecin. Szczecinianka o 0,5 sekundy wyprzedziła Beatę Rudzińską reprezentującą SKLA Sopot. O cztery sekundy gorsza była trzecia na mecie Karolina Jarzyńska z AZS AWF Wrocław. Zwyciężczyni za pierwsze miejsce otrzymała 1500 złotych nagrody.

Jeszcze większych emocji dostarczyły ostatnie metry biegu mężczyzn. Czołowa trójka finiszowała w odstępie 0,2 sekundy. Zwyciężył Leszek Zblewski z Remusa Kościerzyna, który w nagrodę otrzymał 2000 złotych. Akademicki mistrz świata wyprzedził Marcina Fudaleja z KS Warszawianka. Przed rokiem kolejność była odwrotna. Warszawianin przegrało 0,1 sekundy. Taką samą stratę do Fudaleja miał jego kolega klubowy, Michał Bernardelli.

Imprezę wsparły: Grupa Lotos, Ziaja, Hydrobudowa oraz Urząd Miasta w Sopocie.