Arka II i Lechia II grają dalej w okręgowym PP

8 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Maciej Koziara w środę ustrzelił dwa gole w pucharowym starciu z IV-ligowym MKS Władysławowo. Maciej Koziara w środę ustrzelił dwa gole w pucharowym starciu z IV-ligowym MKS Władysławowo.

Rezerwy Arki Gdynia pokonały na wyjeździe MKS Władysławowo 5:0 (3:0), zaś drugi zespół Lechii Gdańsk wygrał w Mściszewicach z miejscowym KS 4:0 (3:0). Dla biało-zielonych dwa gole strzelili 17-latkowie, a w żółto-niebieskich barwach dwoma trafieniami przypomniał się Maciej Koziara, który okres przygotowawczy stracił z powodu kontuzji. Obydwie trójmiejskie drużyny dołączyły do Bałtyku Gdynia w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski. Kolejne spotkania odbędą się 22 kwietnia, a wśród ośmiu drużyn, grających dalej, tylko jedna na co dzień występuje poniżej III ligi.

WYBIERZ NAJLEPSZEGO PIŁKARZA W TRÓJMIEŚCIE PO MECZACH Z WIELKIEGO TYGODNIA

MKS Władysławowo - Arka II Gdynia 0:5 (0:3)
Koziara 32, 39, Lech 30, Szubert 80, Matys 83

ARKA II: Skowron - Kowalski, Szur, Wojcinowicz, Dampc - Lech (46 Matys), Mosiejko - Tomczak (60 Kupczyk), Koziara (70 Hebel), Jagiełło (70 Węsierki) - Szubert

W fazie finałowej o miejsce w Pucharze Polski na szczeblu centralnym zagrają zwycięzcy podokręgów słupskiego i malborskiego oraz dwa najlepsze zespoły podokręgu gdańskiego. Zwycięski zespół za udział w rundzie wstępnej Pucharu Polski w sezonie 2015/16 na szczeblu centralnym otrzyma w sumie 30 tys. zł od PZPN i kolejne 4 tys. zł od pomorskiego okręgu.

BAŁTYK W ĆWIERĆFINALE OKRĘGOWEGO PP PO GOLU W DOLICZONYM CZASIE GRY

Dla III-ligowców ćwierćfinał to pierwszy przystanek w okręgowych rozgrywkach. We wtorek z problemami przebił się przez niego Bałtyk Gdynia. Znacznie łatwiej poszło rezerwom Arki oraz Lechii. Arka II zagrała we Władysławowie z 12. zespołem IV ligi pomorskiej. Na spotkanie z MKS trener Robert Wilczyński otrzymał spory zastrzyk graczy z szerokiej kadry pierwszej drużyny - w sumie aż dziewięciu zawodników.

MKS bronił się skutecznie przez 30 minut, ale gdy strzałem z 16. metra wynik otworzył Grzegorz Lech, kolejne bramki posypały się błyskawicznie. Chwilę później już zza szesnastki trafił Maciej Koziara, który przed przerwą zapisał na swoim koncie drugie trafienie strzelając do pustej siatki po podaniu rekonwalescenta Michała Szuberta.

Przypomnijmy, że strzelec dwóch goli także miał problemy zdrowotne w okresie przygotowawczym. 19-latek kontuzji doznał już w inauguracyjnym sparingu pierwszej drużyny. Do gry wrócił dopiero pod koniec marca, ale nawet w III lidze ani razu nie wystąpił jeszcze w "11".

Wiele pracy nie miał gdyński bramkarz Łukasz Skowron, gdyż jego koledzy z pola zgodnie z oczekiwaniami zdominowali rywali i nie pozwolili im stworzyć zagrożenia we własnym polu karnym. Na kolejną bramkę Arka II czekała jednak długo. Na 10 minut przed końcem gry indywidualną akcją lewą stroną, wykończoną celnym strzałem popisał się Szubert. Chwilę później efektownym uderzeniem z 25 metrów bramkarza rywali zaskoczył jeszcze Damian Matys ustalając wynik meczu.

KS Mściszewice - Lechia II Gdańsk 0:4 (0:3)
Letniowski 17, Powszuk 24, Michalski 39, Gierszewski 53

LECHIA II: Sobczak - Górski, Powszuk, Jadanowski, Gołębiewski (46 Goerke) - Kaszuba, Wolski (46 Kopka) - Letniowski (62 Kostyrka), Preizner, Michalski (46 Gregorek) - Gierszewski

Za wyjątkiem obecności trzeciego bramkarza Lechii Gdańsk Patryka Sobczaka, rezerwy biało-zielonych zagrały w Mściszewicach bez wsparcia graczy z szerokiej kadry pierwszej drużyny. Trener Tomasz Unton do dyspozycji miał głównie graczy z juniorów starszych i juniorów młodszych. Młodzież bez problemów poradziła sobie z liderem gdańskiej grupy V w B klasie.

Nieco ponad kwadrans po pierwszym gwizdku prowadzenie gdańszczanom dał Juliusz Letniowski, który dobił piłkę po strzale Mateusza Gołębiewskiego w słupek. Strzelec gola sprawił sobie doskonały prezent na przypadającą tego dnia 17. rocznicę urodzin. O jego snajperskich umiejętnościach trener Tomasz Unton wiedział od dawna. Prowadził tego gracz w juniorach młodszych, gdzie strzelał on i po 16 bramek w trakcie jednej rundy.

W 24. minucie w pole karne, na głowę Bernarda Powszuka dośrodkował Maciej Wolski, a obrońca podwyższył na 2:0.

Jeszcze przed przerwą prostopadłe podanie od Andrzeja Kaszuby na trzeciego gola zamienił kolejny 17-latek w Lechii II, Igor Michalski. W III lidze zagrał on tylko raz, przez niespełna pół godziny. Natomiast Letniowski na debiut na tym szczeblu jeszcze czeka.

Kaszuba asystę zaliczył także w drugiej połowie przy bramce Hieronima Gierszewskiego. Warto podkreślić, że ten ostatni jest najlepszym strzelcem Lechii w Centralnej Lidze Juniorów. 19-latek zdobył w niej 10 bramek. W II_ligowych rezerwach debiutował już blisko 2 lata temu.

Zwycięstwo Lechii II mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale dogodnych sytuacji strzeleckich nie wykorzystał m.in. Tomasz Preizner.

Rezerwy z Gdańska tak jak te z Gdyni, wykonały jednak swoje zadanie, a to oznacza, że w ćwierćfinale, 22 kwietnia zagra komplet trójmiejskich III-ligowców. Ta faza rozgrywek zdominowana została przez drużyny z tego szczebla ligowego. Jedynym IV-ligowcem w tym gronie jest Wierzyca Pelplin.

Opinie (6) 9 zablokowanych

• NA pohybel przybłędom z ejsmonda ... ZAWSZE BAŁTYK GDYNIA !!!

• 2 0

• Rezerwy Arki i Lechii pewnie pokonały przeciwników a ten trzeci klubik fartem w doliczonym czasie gry. (4)

Widać ci internetowi fani mewy nie pasują nawet do IV ligi.