• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

ISU Junior Grand Prix Baltic Cup 2022

W dniach 5 - 8 października w hali Olivia w Gdańsku rozegrane zostaną zawody ISU JGP Baltic Cup 2022. To kolejna okazja po ISU JGP Solidarity Cup 2022 by zobaczyć światową czołówkę młodych łyżwiarzy figurowych. Polskę reprezentować będzie między innymi, para taneczna Sofia Dowhal i Wiktor Kulesza oraz nasi soliści, Jakub Lofek i powracająca po kontuzji Noelle Streuli.

W Hali Olivia walkę o medale i kwalifikację do Finału cyklu JGP stoczą jedni z najzdolniejszych łyżwiarzy młodego pokolenia na Świecie.

"Czas po kontuzji stopy nie był dla mnie łatwy, ale systematyczna praca dzień po dniu pozwoliła mi wrócić do formy. Teraz trenuję już sześć razy w tygodniu i właściwie jestem w stanie wykonać na lodzie wszystko to, co sobie założyłam" - mówi przed startem w Gdańsku Noelle Streuli - "W tym sezonie chciałabym poprawić swój najlepszy wynik w karierze, zakwalifikować się na mistrzostwa świata i oczywiście dobrze zaprezentować się w mistrzostwach Polski i nadchodzącym Grand Prix" - dodała nasza solistka.

Dla Streuli to będzie drugi występ w ISU JGP Baltic Cup. Przed rokiem w swoim debiucie przed polską publicznością zajęła wysokie 7 miejsce. Kibice zapamiętali przede wszystkim jej bardzo dobry program dowolny, okraszony trudnymi kombinacjami skoków. W tegorocznym Baltic Cup również liczy na wsparcie polskiej publiczności.

"Miło mi, że mam już swoich kibiców w Polsce. Wśród nich jest też oczywiście moja rodzina, która zawsze cieszy się kiedy występuje w kraju i bardzo mi kibicuje. Oczywiście nie zawsze mogą przyjechać na zawody, ale wtedy wysyłają sms-y i mocno trzymają za mnie kciuki - podzieliła się swoimi emocjami Noelle Streuli.

Zawody ISU JGP Baltic Cup 2022 na stałe zadomowiły się już w gdańskim krajobrazie i z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę zawodników i kibiców. To wypadkowa działań Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego, PGE Polskiej Grupy Energetycznej, jak również zaangażowania miasta Gdańsk w promocję i rozwój tej imprezy.

"W tym roku, pomimo nieobecności ekip z Rosji i Białorusi bijemy wszelkie rekordy frekwencji. To również efekt bardzo wysokiego poziomu sportowego wśród juniorów. W nadchodzącym Baltic Cup warto zwrócić uwagę na zawodników z Japonii, Korei, Stanów Zjednoczonych i oczywiście Polski" - poinformował prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego Jacek Tascher - liderami polskiej reprezentacji będą finaliści mistrzostw świata juniorów: Noelle Streuli, Jakub Lofek oraz nasza para taneczna Sofia Dowhal i Wiktor Kulesza. Zobaczymy poza nimi jeszcze trzy solistki i dwóch solistów. Dla niektórych z nich będzie to debiut w imprezie tej rangi - dodał prezes PZŁF Jacek Tascher.

Wstęp dla kibiców na zawody ISU JGP Baltic Cup jest bezpłatny. Na zawody zaprasza Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego, PGE Polska Grupa Energetyczna oraz miasto Gdańsk.

LIVE STREAM
Linki do relacji pojawią się wkrótce na stronie jgppol22.pl/balticcup

Opinie

14.07 g.16.30
Texcom Stal Rzeszów
14.07 g.21.00
Hiszpania
Anglia
19.07 g.20.30
Śląsk Wrocław
22.07 g.19.00
Stal Rzeszów
26.07 g.20.30
Motor Lublin
10.07 g.21.00
Holandia
1:2
Anglia
09.07 g.21.00
Hiszpania
2:1
Francja
07.07 g.14.00
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
06.07 g.21.00
Holandia
2:1
Turcja
06.07 g.18.00
Anglia
1:1 karne 5:3
Szwajcaria