IV liga - czerwone Powiśle

22 października 2005 (artykuł sprzed 18 lat)
Piłkarze Bałtyku Gdynia umocnili sie na pozycji lidera IV ligi. W 15. kolejce podopieczni Andrzeja Busslera pokonali na własnym boisku Powiśle Dzierzgoń 3:2 (1:1). Obie bramki po przerwie dla gospodarzy padły po rzutach karnych, a przyjezdni otrzymali ponadto trzy czerwone kartki! Arka II Gdynia podzieliła się punktami w Tczewie. 30 października o godzinie 11.00 dojdzie w tej klasie rozgrywek na boisku GOSiR przy ul. Olimpijskiej do derbów Gdyni.

Obie bramki przed przerwą pały w inauguracyjnym kwadransie po strzałach głową. Prowadzenie dla Bałtyku w siódmej minucie zdobył Robert Kugiel. Wynikiem 1:0 miejscowi cieszyli się tylko pięć minut. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał Bartosz Komorowski. Kornery były przekleństwem Bałtyku tego dnia. W 57. minucie Powiśle wyszło na prowadzenie 2:1, gdyż Dariusza Grubbę po uderzeniu bezposrednio z rogu (!) pokonał Sebastian Cierlicki.

Gdynianie zapewnili sobie wygraną po rzutach karnych. W obu przypadkach z "jedenastek" celnie kopał Artur Rosiński. W 66. minucie snajper Bałtyku wymierzył sprawiedliwość po faulu na Dariuszu Dobrzyńskim, a sześć minut później nie bał się egzekwować karnego, choć to jego bramkarz rywali chwilę wcześniej przewrócił w pojedynku sam na sam.

Powiśle skończyło mecz w "dziewiątkę", gdyż po drugiej żółtej kartce boisko musieli opuścić Sebastian Ratajczyk i Sławomir Makowski. Ogółem goście zostali ukrani sześcioma żółtymi kartkami, a gospodarze jedną. Natomiast już po zakończeniu meczu za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę zobaczył Bartosz Komorowski

BAŁTYK</b>: Grubba - Pek, Martyniuk, Grzesiuk, Politowski - Wiszniewski (87 Sienkiewicz), Dobrzyński, Budziwojski, Styn - Kugiel (79 Figura), Rosiński.

Rezerwy Arki zremisowały w Tczewie z Wisłą 1:1. Gola dla gdynian strzelił Dariusz Patalan w 57. minucie z rzutu karnego. Był to pracowity dzień szczególnie dla Kamila Biecke. Gdyński bramkarz bezpośrednio po tym meczu popędził do Wodzisławia Śląskiego, gdzie zapewne usiądzie na ławce rezerwowych w meczu ekstraklasy.

Pozostałe wyniki wyniki 15. kolejki: Orkan Rumia - Jantar Ustka 1:1, Kaszuby Połchowo - Czarni Pruszcz 2:3, Gryf 95 Słupsk - Unia Tczew 0:5, Rodło Kwidzyn - Wierzyca Pelplin 6:0, Pomezania Malbork - Olimpia Sztum 0:3, Orlęta Reda - Start Mrzezino 2:2, Wierzyca Starogard - Bytovia 1:3.

• BAŁTYK poszedł na całość

Widzę, że Bałtyk przebił całe 3miasto w kręceniu. To co robiła Arka czy Lechia to małe piwo. Dwa karne w sześć minut i trzy czerwone dla rywali to mistrzostwo świata.

Trzymajcie tak dalej a I liga na pewno będzie wasza, no chyba że wcześniej was pozamykają

• 0 0

• To jest właśnie cały bałtyk!

Ładniej od bałtyku,grają kobiety z Checzy GDYNIA!

• 0 0

• Ciekawe ilu widzów oglądało to widowisko?

Mam nadzieję, że wystarczyło plastikowych krzeseł...

• 0 0

• Nic nie stało na przeszkodzie abyś sam przyszedł i zobaczył

• 0 0

• Pożyczyli od Stasia z Olimpu kilka krzesełek,ci monterzy kadłubów

• 0 0

• Niestety, Ciebie stać na bilet za 5,00 zł. a dla mnie to za dużo. Może jak Bałtyk będzie grał na boisku prze Geanie albo w lesie to będzie wolny wstęp! Wtedy zbierze się nas całe 27 osób i pokażemy jak się robi prawdziwą falę!

• 0 0

• A propos fali

Wiecie kto był pierwowzorem dla twórców reklamy "Orange kibicuje ekstraklasie" (kilka osób w poczekalni na krzesłach po kolei wstaje robiąc "falę"?)
    Właśnie kibice Bałtyku. Na meczach jest ich taka sama liczba i również siedzą w rządku na krzesłch, hehehehe