Inauguracyjny punkt

21 listopada 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Siatkarki Energi Gedanii wrócą z inauguracji sezonu 2007/08 Ligi Siatkówki Kobiet z jednym punktem. Gdańszczanki przegrały na wyjeździe z Centrostalem Bydgoszcz 2:3 (22:25, 25:21, 16:25, 25:22, 9:15).

ENERGA GEDANIA: Kasprów, Wellna, Ziemcowa, Tomsia, Kasprzak, Nuszel, Siwka (libero) oraz Kondracjewa, Durajczyk.

Na początek były niezbyt dobre wieści. Z uwagi na dolegliwości kolana w podstawowym składzie z uwagi na kontuzję kolana gedanistek zabrakło Elżbiety Skowrońskiej. Natomiast w bydgoskiej drużynie niespodziewanie do prezentacji wyszła Ewa Kowalkowska. Wieloletnia kapitan Centrostalu miała nie grać w tym sezonie z powodu urlopu macierzyńskiego. Potwierdziły się zaś informacje o kontuzji Marty Pluty. W tej sytuacji rozgrywać musiała 20-letnia Justyna Łunkiewicz. W podstawowym składzie mecz rozpoczęła Dominika Kuczyńska, która latem przeniosła się z Gdańska do Bydgoszczy.

Gedanistki rozpoczęły bardzo dobrze. Prowadziły 3:1. Rywalki wyrównały 5:5. Od wyniku 8:6 dla gospodyń uwidoczniła się ich przewaga. Jednak gdańszczanki cały czas były blisko. Najwięcej traciły cztery punkty, przy drugiej przerwie technicznej (12:16). Z tego rezultatu udało im się zbliżyć na 19:20 i 20:22. Pierwszą piłkę setową miał Centrostal przy 24:21. Gra została zakończona przy drugim podejściu, a ostatni punkt zdobyła... Kuczyńska.

W drugiej partii znów było prowadzenie 3:1, a remis pojawił się przy 5:5. Potem było już źle, gdyż Centrostal zdobył 7 punktów, a gedanistki tylko trzy. Całe szczęście, że przy wyniku 8:12 jakby nowy duch wstąpił w gdańszczanki. Najpierw zbliżyły się na 14:15, by po chwili zdobyć cztery punkty z rzędu! - Od tego momentu praktycznie kontrolowaliśmy grę. Nieco nerwowo zrobiło się tylko, gdy dwa razy z rzędu w aut zaatakowała Natalia Nuszel i nasza przewaga z czterech punktów stopniała tylko do 22:20. Przy 23:21 z obejścia rywalki zaskoczyła Natalia Ziemcowa, a seta zakończyliśmy już przy pierwszym setballu - relacjonował prezes gdańskiego klub, Zdzisław Stankiewicz.

Niestety, animuszu po wygranej partii starczyło gdańszczankom tylko na dwie pierwsze akcje kolejnej części gry. Od prowadzenia 2:0 straciły trzy punkty z rzędu. Potem było jeszcze gorzej. Centrostal odskoczył na 11:5, a potem poprawił na 18:9. Taka różnica punktowa utrzymała się do końca seta. - Przyjęcie było słabe, popełnialiśmy też wiele prostych błędów - dodaje prezes Stankiewicz.

W czwartym secie trener Milewski na dobre postawił na zagraniczny duet pod siatką, odsyłając na dobre do rezerwy Berenikę Tomsię. Grze towarzyszyła sporo huśtawka nastrojów. Równo było do 4:4. Potem trzy punkty z rzędu zapisano na konto Centrostalu. Energa Gedania przejęła inicjatywę, gdy od 7:8 zdobyła pięć kolejnych punktów. Potem było nawet 20:14 dla gdańszczanek! Wówczas zdarzył się przestój. Bydgoszczanki doszły na jedno "oczko" różnicy. Było 20:19, a po chwili 23:22. Dwie ostatnie akcje należały do gedanistek.

W piątym secie gra Energi Gedanii załamała się zaraz po zmianie stron. Wcześniej były remisy 3:3 czy 7:7. Ostatni punkt gdańszczanki zdobyły przy 9:11. - Centrostal wygrał z nami głównie obroną. Doskonale koleżankami w tym elemencie dyrygowała Dominika Leśniewicz. U nas na pochwały zasłużyły Ziemcowa i Kondracjewa. Słabo i mało grała Tomsia. Nieskuteczna w ataku była Nuszel. Niepewnie w przyjęciu i obronie prezentowała się Siwka. Na jej tle korzystniejsze wrażenie robiła Durajczyk, dając dobre zmiany - ocenia prezes gdańskiego klubu.

• Brawo dziewczyny!

Gedania pokazała, na co ją stać. Przy odrobinie szczęścia mogła ten mecz swobodnie wygrać. Widać, że drużyna ma charakter. Mieszanka młodości z doświadczonymi zawodniczkami daje juz pierwsze efekty. Wystarczy trochę ogrania i najlepsze drużyny w LSK powinny się obawiać o swoją pozycję w Lidze. Na uznanie zasługuje też Prezes Stankiewicz, za umożliwienie nam bezpośredniej relacji z meczu w systemie live oraz dopingowanie drużyny. Aby tak dalej!

• 0 0

• Ja przyjmuję ten wynik bez euforii, wiedząc o kłopotach Marty Pluty. Z drugiej strony w naszej drużynie nie grała Ela, a wtedy kto wie ... A co do charakteru drużyny, to dziewczyny pokazały już w meczu z Poznaniem, że potrafią powalczyć. Zobaczymy co będzie w następnych spotkaniach. Mam nadzieje, że będzie ok ;)

• 0 0

• PROŚBA

Czy ktoś mi podpowie gdzie znajdę aktualne składy drużyn LSK ?

• 0 0

• Domino:(

Z tekstu wynika, że Domino latem wróciła do Gdańska :( Czy to prawda, czy tylko literówka ? Bo juz się boję :(