Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 1:3. Siatkarze wciąż z szansami na 4. miejsce

dak.
30 marca 2024, godz. 19:50
Opinie (6)
aktualizacja: godz. 22:18 (30 marca 2024)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk przegrał pierwszego seta z Indykpolem AZS Olsztyn, ale odwrócił losy spotkania i zwyciężył. Trefl Gdańsk przegrał pierwszego seta z Indykpolem AZS Olsztyn, ale odwrócił losy spotkania i zwyciężył.

Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (19:25, 25:19, 25:21, 29:27) w 28. kolejce PlusLigi. To ważne zwycięstwo siatkarzy, którzy walczą o jak najwyższą lokatę przed fazą play-off. Podopieczni Igora Juricicia wciąż zachowują szanse na 4. miejsce, które zapewni im rozstawienie po rundzie zasadniczej i przewagę własnego parkietu.

Aktualizacja, godz. 22:18

TREFL: Kampa 3, Orczyk 1, Niemiec 9, Sasak 23, Sawicki 17, Zaleszczyk 7, Koykka (libero) oraz Martinez 8, Czerwiński 1, Urbanowicz

INDYKPOL: Jankiewicz, Karlitzek 9, Sapiński 8, Souza 24, Armoa 18, Jakubiszak 7, Hawryluk (libero) oraz Majchrzak, Janikowski, Tuaniga

Trefl Gdańsk przystępował do spotkania już pewny udziału w fazie play-off po tym, jak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrał w piątek ze Ślepskiem Malow Suwałki 1:3. Jednak żółto-czarni wciąż walczą o jak najwyższą pozycję przed decydującą częścią sezonu i w Olsztynie zadanie wykonał.

Trefl Gdańsk nie zaskoczył na rozegraniu. Lukas Kampa i Kamil Droszyński zostają Trefl Gdańsk nie zaskoczył na rozegraniu. Lukas Kampa i Kamil Droszyński zostają

Żółto-czarni od początku dobrze prowadzili grę. Przez długi czas mieli spokojną przewagę, ale "zacięli" się, gdy gospodarze doprowadzili do remisu 16:16. Gdańszczanie zaczęli popełniać błędy w przyjęciu, a ponadto nadziewali się na bloki rywali i mieli problemy z serwisami Cezarego Sapińskiego. W efekcie olsztynianie zdołali odskoczyć i wygrać pierwszą partię do 19.

W drugim secie na parkiecie został Jan Martinez Franchi, który zmienił Piotra Orczyka. Gra była wyrównana, ale podopieczni Igora Juricicia nie popełnili już błędu z poprzedniego seta. W jego połowie "docisnęli" rywala i pewnie zwyciężyli.

W kolejnym secie gdańszczanie kontynuowali dobrą grę. Szybko wypracowali przewagę, dzięki czemu mogli kontrolować grę. Natomiast w czwartej partii znów musieli gonić wynik. Udało się dopiero w samej końcówce, przy stanie 22:22. I to był moment zwrotny, bo doszło do rywalizacji na przewagi, w której oba zespoły mogły przechylić szalę na swoją korzyść, ale ostatecznie udało się Treflowi.

Gdańszczanom w wygranej nie przeszkodziło nawet 18 zepsutych zagrywek. Ich skuteczność ataków wyniosła 56 proc., a ponadto 11-krotnie blokowali rywali.

Zwycięstwo pozwoliło żółto-czarnym zachować szansę na 4. miejsce, dzięki któremu będą mieli przewagę własnego parkietu w fazie play-off. W dwóch ostatnich meczach rundy zasadniczej zmierzą się u siebie z drużyną Exact Systems Hemarpol Częstochowa (4 kwietnia, godz. 17:30) i na wyjeźdize z Asseco Resovią (7 kwietnia, godz. 14:45).

16 Enea Czarni Radom 28 6 22 25:71 18
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.
Tabela wprowadzona: 2024-03-30

Wyniki 28 kolejki

• Indykpol AZS Olsztyn - TREFL GDAŃSK 1:3 (25:19, 19:25, 21:25, 27:29)
  • Asseco Resovia - KGHM Cuprum Lubin 3:0 (25:23, 25:17, 25:22)
  • GKS Katowice - Barkom Każany Lwów 3:2 (20:25, 25:19, 26:28, 25:18, 15:13)
  • PSG Stal Nysa - Projekt Warszawa 3:2 (20:25, 20:25, 26:24, 25:17, 15:11)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (25:16, 21:25, 21:25, 23:25)
  • PGE GiEK Skra Bełchatów - Enea Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:23, 22:25, 25:16)
  • Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (10:25, 21:25, 25:23, 21:25)
  • Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Bogdanka LUK Lublin 0:3 (19:25, 16:25, 21:25)2
dak.

Opinie (6) 2 zablokowane

• Tak lublin (2)

Przegra z Częstochową. Akurat. Fantazja wyborcow tuska jest ogromna.

• 6 16

• masz nas..ne w głowie z tą polityką

• 8 2

• Poza głową nic ci nie dolega? wyborcy Kaczynskiego poza głupotą i ciemnotą nic więcej nie mają

• 8 2

• Tylko co tego jak połowy zespołu nie będzie w nowym sezonie. Jak my kibice mamy identyfikować się z zespołem skoro trefl nie potrafi zatrzymać perspektywicznych zawodników ?

• 15 3

• To beda szybkie play off (1)

Dwa mecze i PO sezonie. Ale pewnie w Gdańsku wierzą w zwycięstwo z Jastrzębskim albo Zawierciem