Indywidualizm nie popłaca

Marta
24 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Nie udał się piłkarzom ręcznym AZS AWFiS wyjazd do Piotrkowa Trybunalskiego. Podopieczni Daniela Waszkiewicza przegrali z Piotrkowianinem 24:28 (14:15). Mecz rozstrzygnął w pierwszych 20 minutach drugiej połowy, gdy straty gdańszczan wzrosły do siedmiu bramek.

PIOTRKOWIANIN: Matulski, Ner – M.Matyjasik 6, P.Matyjasik 6, Petriczejew 5, Bodasiński 2, Laskowski 1, M.Jankowski 2, Płócienniczak 2, Masłowski 2, Skalski 1, Wasilewski 1, Piórkowski 0.

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski – Kostrzewa 6, Bednarek 4, Marciniak 4, Chrapkowski 2, Fogler 2, Wysokiński 2, R.Jankowski 1, Olęcki 2, Ringwelski 1, Suwisz 0, Sulej 0.

Do 3:3 mecz był wyrównany. Gdańszczanie wyszli na prowadzenie (7:5) po trzech bramkach z rzędu. Dopiero ostatnie dziesięć minut przed przerwą należało do miejscowych. Piotrkowianin nie tylko odrobił straty, ale miał nawet dwa trafienia w zapasie (14:12). Akademicy zdołali jeszcze wyrównać, ale pierwszą połowę przegrali po rzucie Przemysława Matyjasika.

Po zmianie stron ekipa Piotra Dropka przystąpiła do frontalnego ataku na gdańszczan. Szybko powiększała się przewaga Piotrkowianina. Po 10 minutach były to 4 bramki (20:16), a po kolejnych 10 minut już 7 trafień (26:19). Świetnie bronił Tomasz Matulski, który czterokrotnie nie dał się pokonać nawet z karnych!

W końcówce gdańszczanie zmniejszyli nieco rozmiary swojej porażki, ale trener Daniel Waszkiewicz miał pretensje do swoich zawodników, że zagrali zbyt indywidualnie, aby mogli myśleć o sukcesie w Piotrkowie Trybunalskim.

Tabela wprowadzona: 2009-10-25

Pozostałe wyniki 8 kolejki ekstraklasy szczypiornistów: piątek - Wisła Płock - Nielba Wągrowiec 29:27 (14:12), sobota - OKPR Traveland-Społem Olsztyn - Vive Targi Kielce 24:31 (11:15), AMD Chrobry Głogów - Azoty Puławy 30:28 (15:10), MMTS Kwidzyn - NMC POWEN Zabrze 26:25 (13:11), Zagłębie Lubin - AS-BAU Śląsk Wrocław 27:29 (12:15).
Marta

Opinie (10) 1 zablokowana

• piotrkowianin to dobry zespół (5)

zwłaszcza piórkowski

• 4 2

• (4)

Z tego co zdążyłem zauważyć najbardziej indywidualnie zawsze gra Chrapkowski. Nie ma meczu żeby mnie nie wkur*** swoją egoistyczna postawą. Gwiazde zgrywa tylko :/
      Brawo Kostrzewa!

• 3 7

• (3)

Wydaje mi się że AZS ma właśnie grać praktycznie wszystko pod Chrakowskiego, a indywidualnie gra Kostrzewa co nie raz było widać.

• 4 5

• (2)

ale spójrzcie obiektywnie... do kogo on ma rozgrywac? a jak pyknie 5 bramek... to dostaje plastra...
          każdy czasem gra egoistycznie... Kostrzewy az tak nie wychwalajcie.. uwazam ze swietny zawodnik.. ale spojrzcie na niego jak sie wk... tez idzie na solo:)

prawda jest taka iz i Kostrzewa i Chrapkowski nie musieliby grac egoistycznie gdyby zespół nie był tak osłabiony i tak nieograny.. młodzi boją sie rzucac, prawego skrzydła nie ma... Fogler ma sezon ze nie pytaj i mozna tak godzinami wymieniac:)

nikt z nich nie struga gwiazdy... po prostu grają a że czasem pod tego, który ma danego dnia najlepsza dyspozycje i któremu zwyczajnie wychodzi to chyba dobrze

• 4 1

• (1)

a jak myślisz, dlaczego Kostrzewa się wkur*** ?
            Bo choć zawsze pierwszy wraca do kontry to Chrapek jest ślepy i mu nie podaje...ja nie wiem na jakie Wy mecze chodzicie...nikt mi nie wmówi, że Chrapek gra zespołowo!!!
            Zresztą fakty mówią same za siebie...to Kostrzewa jako jedyny z AZS-u jest w kadrze Wenty.
            Pozdrawiam.

• 0 4

• no ale Kostrzewa tez sporo sytuacji pier...:D

jako jedyny bo jest swietny co nie oznacza ze Chrapkowski jest od niego gorszy. To są dwie zupelnie inne pozycje:) a co do powołan to mamy w PL z****iscie duzo zawodników na pozycji lewe rozegranie, na skrzydle nieco mniej

pozdro

• 2 1

• :/

to jest zespoł w ktorym nie powinno sie grac pod zadnego zawodnika ... W tej drużynie ma funkcjonować gra zespoło kazdy zawodnik na boisku i nie tylko powinien ze soba wspołpracowac zarowno w ataku jak i w obronie.Nie raz juz pokazali ze potrafia razem grac ze kazdy potrafi zucac bramki i bronic swojej