Inny obraz

14 października 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Siatkarki Energi Gedania II umocniły się na prowadzeniu w grupie pierwszej II ligi. Podopieczne Witolda Jagły w czwartej kolejce rozgrywek wygrały trzeci mecz. Tym razem gdańszczanki pokonały na własnym parkiecie AZS AWF II Poznań 3:0 (25:8, 25:19, 27:25).

ENERGA GEDANIA II: Lenz, Szymańska, Kaliszuk, Suwińska, Pasznik, Rzepnikowska, Durajczyk (libero) oraz Kocemba, Kurnikowska, Obłońska.

Gedanistki wyszły na parkiet z mocny postanowieniem zrehabilitowania się za przegraną przed tygodniem w Toruniu (2:3). - Gdy gramy u siebie, to mamy inny, lepszy obraz zespołu. Szczególnie w pierwszym secie zagraliśmy bardzo dobrze w przyjęciu zagrywki i w serwisie - podkreślał trener Jagła.

W inauguracyjnej partii przyjezdne zostały zdemolowane. Z wyniku 4:1 gedanistki szyko poprawiły na 16:2, a z wysokich obrotów nie zeszły aż do początku kolejnego seta. W drugiej odsłonie Energa prowadziła już 7:3. Potem gra zaczęła się stopniowo wyrównywać. Akademiczki najwyraźniej uwierzyły, że nie muszą przegrać, gdy zbliżyły się na 9:11. - Gdy tylko zespół odpuścił w obronie, przeciwnik w siebie uwierzył. Mieliśmy przede wszystkim problemy z zatrzymaniem ataków z krótkiej - przyznał gdański szkoleniowiec.

Najbardziej dramatyczny był set trzeci. Przyjezdne prowadziły w nim 6:2, 9:3, a nawet 15:12. Przy tym ostatnim wyniku udanym zbiciem popisała się Tamara Kaliszuk. Następnie najskuteczniejsza zawodniczka w miejscowych szeregach (20 punktów tego dnia) udała się na zagrywkę, w której popisała się m.in. dwoma asami. Tym samym gospodynie odzyskały inicjatywę i zdobyły korzystny wynik 18:15. Przewagę utrzymywały aż do rezultatu 23:19. Jednak kolejne cztery punkty zapisano na konto poznanianek. Dosżło do emoecjonującej gry na przewagi. Energa Gedania miała trzy piłki meczowe. Grę zakończył skuteczny blok, który postawiły: Aleksandra Pasznik i Karolina Suwińska.