O co zagrają piłkarze po przerwie ligowej?

29 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Jesienią 2016 roku po przerwach w rozgrywkach ligowych Lechia Gdańsk zawsze zwyciężała, a Arce Gdynia ani razu nie udało się wygrać. W derbach był remis 1:1. Na zdjęciu z tego meczu Krzysztof Sobieraj (nr 3) i Grzegorz Kuświk (11). Jesienią 2016 roku po przerwach w rozgrywkach ligowych Lechia Gdańsk zawsze zwyciężała, a Arce Gdynia ani razu nie udało się wygrać. W derbach był remis 1:1. Na zdjęciu z tego meczu Krzysztof Sobieraj (nr 3) i Grzegorz Kuświk (11).

Trenerom ekstraklasy zostało jeszcze kilka dni, by maksymalnie wykorzystać jedyną przerwę wiosną w ligowych rozgrywkach. Lechia Gdańsk liczy, że piłkarze wrócą do rywalizacji w takim samym stylu jak to miało miejsce jesienią, gdy biało-zieloni trzykrotnie po takich okresach wygrywali. Natomiast Arka Gdynia chciałaby zerwać z ubiegłoroczną tradycją. Żółto-niebieskim nie udało się bowiem ani razu zwyciężyć po takiej pauzie.

ILE PUNKTÓW POTRZEBA DO AWANSU DO GRUPY MISTRZOWSKIEJ. ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ SYMULACJĄ POPARTĄ WYNIKAMI Z 3 OSTATNICH LAT

Od 7 do 22 kwietnia piłkarze ekstraklasy rozegrają cztery ostatnie kolejki sezonu zasadniczego. Następnie nastąpi podział na dwie ósemki. Pierwsza zagra o miejsca 1-8, a druga o 9-16 systemem każdy z każdym bez rewanżów. Po cztery najlepsze zespoły każdej z grup będą miały po cztery mecze w roli gospodarza, a trzy gościa, pozostałe odwrotnie. Do drugiego etapu rywalizacji zespoły przystąpią po redukcji dotychczasowego dorobku o połowę z zaokrągleniem do pełnego punktu. Ta część trwać będzie od 28 kwietnia do 4 czerwca.

Już do końca sezonu nie będzie żadnej przerwy ligowej. Piłkarze będą grać co tydzień, a między 32. a 34. kolejką wyjdą na boiska trzykrotnie w ciągu jednego tygodnia. Tym większe znaczenie nabiera 2-tygodniowa pauza, którą obecnie mają zespoły ekstraklasy. Dla trenerów jest to ostatnia szansa, aby spróbować wyeliminować błędy z okresu zimowego bądź też kontynuować założony na początku program, jeśli uznali, że wszystko toczy się po ich myśli.

PIOTR NOWAK: PRZERWĘ SPĘDZIMY POZYTYWNIE I PRODUKTYWNIE. SPRAWDŹ, CO JESZCZE ZAPOWIADAŁ PIOTR NOWAK

ARKA I LECHIA PO JESIENNYCH PRZERWACH W ROZGRYWKACH EKSTRAKLASY

Arka Gdynia Lechia Gdańsk
Wrzesień 1 1 2 2: 3 3 0 1 5:5
Październik 0 3 1 1: 4 2 2 0 7:5
Listopad 2 0 3 8:12 3 0 2 8:6

GRZEGORZ WITT: BYŁ TO OSTATNI MOMENT NA ZWIĘKSZENIE OBCIĄŻEŃ. PRZECZYTAJ JAK TRENOWAŁA ARKA

Oczywiście szkoleniowcy korzystają z doświadczeń, które nabyli jesienią, gdy w ekstraklasie były aż trzy takie przerwy. Z trójmiejskiej perspektywy dobrze na nich wychodzili piłkarze Lechii Gdańsk, a Arka Gdynia, jak na beniaminka przystała, uczyła się stopniowo wykorzystywać te okresy i po ostatniej pauzie jej dorobek wyglądał najlepiej.

Biało-zieloni jesienią zawsze po wznowieniu rozgrywek wygrywali dwa ligowe mecze z rzędu , a we wrześniu nawet trzy, choć były one przedzielone wyeliminowaniem z Pucharu Polski.

TUTAJ RELACJĘ ZE WSZYSTKICH MECZÓW LECHII GDAŃSK W TYM SEZONIE

Po powrocie do gry biało-zieloni ogrywali kolejno: Cracovię na wyjeździe 1:0, Zagłębie w Lubinie 2:1 oraz Wisłę Płock u siebie 2:1.

W październiku pauza nastąpiła dokładnie w tym samym momencie rozgrywek co teraz. Po ich wznowieniu Lechia wygrała wspomniany mecz w Lubinie oraz pokonała u siebie Piasta Gliwice 3:2. Potem zanotowała dwa remisy po 1:1 w Gdyni z Arką oraz przed własną publicznością w meczu z Pogonią Szczecin.

Teraz drużyny zamieniają się rolą gospodarza, ale powtórzeniu 8 punktów nie byłoby złym rozwiązaniem dla biało-zielonych przed rundą finałową. Przypomnijmy bowiem, że podopieczni Piotra Nowaka, mimo 3 porażek z rzędu, są jedną z czterech drużyn, które już zapewniły sobie prawo gry w grupie mistrzowskiej. Jak się wygrywa, gdańszczanie przypomnieli sobie w sparingu w Iławie, gromiąc A-klasowego Jezioraka 11:0.

LECHIA SPRAWDZIŁA NOWYCH BRAMKARZY Z CHORWACJI I NIEMIEC

Natomiast Arka jesienią po przerwie w rozgrywkach nigdy nie wygrała, a dwukrotnie po takich okresach przegrywała: 0:1 w Kielcach oraz 1:3 u siebie z Termaliką Nieciecza. Jedynie w październiku zanotowała bezbramkowy remis, na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

Ale okres po tej przerwie, przypomnijmy - następującej w tym samym miejscu rozgrywek - co obecnie był dla żółto-niebieskich przeciętny. Były w nim bowiem jeszcze tylko 3 ligowe remisy (poza Górnikiem 1:1 z Lechią i 0:0 w Płocku) oraz porażki ekstraklasowa u siebie z Pogonią Szczecin 0:3 i w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski w Bytowie 1:2.

Teraz też żółto-niebieskich poza ligowymi czeka potyczka pucharowa. 4 kwietnia postarają się przypieczętować awans do finału, goszcząc u siebie Wigry Suwałki. Pierwszy mecz z I-ligowcem, na wyjeździe został wygrany 3:0.

TUTAJ RELACJE ZE WSZYSTKICH MECZÓW ARKI GDYNIA W TYM SEZONIE

Jednak Arka musi przede wszystkim zdobyć więcej ligowych punktów w tym okresie, jeśli chce nie tylko włączyć się jeszcze do walki o "8", ale nie postawić się w trudnej sytuacji w walce o utrzymanie. Ponadto żółto-niebiescy muszą zagrać znacznie efektywniej niż w 6 tegorocznych kolejkach. Po podsumowaniu tylko tegorocznych punktów są bowiem przedostatnią drużyną ekstraklasy.

Pewną nadzieją jest fakt, że jesienią gdyńska drużyna najwięcej punktów odniosła po ostatniej przerwie ligowej. Wówczas udało się odnieść dwa zwycięstwa w Chorzowie i we Wrocławiu dzięki, którym wciąż Arka utrzymuje przewagę nad strefą spadkową.

16 Górnik Łęczna 26 5 8 13 25:44 23
Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
Tabela wprowadzona: 2017-03-19

Wyniki 26 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Legia Warszawa 1:2 (0:0)
  • Piast Gliwice - ARKA GDYNIA 3:2 (1:0)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław 1:2 (1:1)
  • Wisła Kraków - Wisła Płock 3:2 (1:1)
  • Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 0:1 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 0:0
  • Korona Kielce - Cracovia 3:0 (1:0)
  • Lech Poznań - Górnik Łęczna 0:0

Opinie (82) ponad 10 zablokowanych

• Chwała wielkiej Arce (5)

W Trójmieście bez zmiany tylko Żółto Niebieskie Szatany.

• 35 63

• chwała za co?

• 18 8

• albo chała albo wała, do wyboru

• 15 3

• jak arka rozbawi Polskę na prima aprilis??? (2)

Przegra z Łęczną 0:3 :):):):))))))))))))))))))))))))))))))))))

• 2 6

• Jak lechija rozbawiła całą Polskę ? (1)

MKS Puszcza Niepołomice

• 7 2

• jak arka rozbawiła Polskę w ostatnich latach???

6 derbów z rzędu w d*pę!!!!
          i kilka lat "fielka" arka w 1-szej lidze!!!

ZAWSZE, WSZĘDZIE I WE WSZYSTKIM NAD wami!!!!

• 0 1

• I Lechia Gdańsk , a reszta to sklonowani hihi

• 6 18

• przez cały sezon chodziłem na Arke ale na marne (10)

Nie mam zamiaru oglądać rundy dodatkowej z jakimiś łecznymi gliwicami i innymi wiochami!

Będę chodził na Lechie która będzie grała z poważnymi drużynami i z walką o puchary

Strasznie zawiodłem się na Arce...

• 52 36

• Bzdury piszesz

Jak mozna sie zawiesc na Arce skoro znajac sklad zespolu i budzet bylo wiadomo ze max to srodek tabeli. Oby sie utrzymali i bedzie sukces.

• 28 6

• Ok To idź

Będzie Gdyńska żałoba

• 3 9

• marna prowokacja (3)

To Arka jest w finale Pucharu Polski a jako beniaminek za cel ma utrzymanie i dobrze sobie radzi a nie górną ósemkę.
      Za to Lechia miała zdobyć mistrza a ostatnio przegrywa wszystko jak leci

• 16 9

• (2)

Arka jeszcze nie jest w finale!!!!

• 0 6

• Areczka w finale PP (1)

jest juz w finale. Wigry musialyby strzelic 4 bramki u nas :) Takze odpowiedz jest prosta. Finał PP Arka Gdynia - Lech Poznań !

• 4 0

• po meczu z Wigrami możesz tak powiedzieć, tymczasem Arka jest tak słaba że hej! nie chwal dnia przed zachodem....

• 0 1

• przez cały sezon chodziłem na Lechię ale na marne (2)

Nie mam zamiaru patrzeć jak po tak nadmuchanym baloniku znowu lipa

Będę chodził na Arkę,która gra w PP

Strasznie zawiodłem się na Lechii...

• 14 8

• Jestes debilem (1)

• 3 4

• No to jeszcze spójrz w lustro, zobaczysz debila.

• 0 0

• Betonie nie siej propagandy

• 4 0

• Trojmiasto jest bialo zielone. Lechia przejmuje najlepszych kibicow. (9)

Wpisywac dzielnice ktore kibicuja Lechii:

• 31 31

• Karwiny w wiekszej polowie kibicuja Lechi. (1)

• 16 24

• Nie ma większej połowy nieuku z Gduńska!!!!!