Jak na giełdzie...

19 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Na niewiele ponad dwadzieścia minut wystarczyło piłkarzom ręcznym AZS AWFiS koncentracji i sposobu na prowadzenie meczu z korzystnym wynikiem. Pod koniec pierwszej połowy przewagę w Gdańsku uzyskała drużyna AMD Chrobry Głogów. Pod koniec meczu ważyły karne. Ostatecznie akademicy przegrali 22:23 (11:13)

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Bednarek, Chrapkowski 4, Ćwikliński 2, Fogler 2, Olęcki, Pilch 3, Wysokiński 1, Masiak 4, Sulej, Kostrzewa 5, Ringwelski 1.

CHROBRY: Pitoń, Musiał, Zapora - Paluch 1, Żak 5, Świtała 4, Piotrowski 1, Kuta 3, Łuczak 1, Szymślik 4, Misiaczyk 1, Stodtko 3, Wita.

Sędziowali: Baum (Warszawa), Góralczyk (Świętochłowice).

Przed pierwszym gwizdkiem minutę ciszy zadedykowano Bartoszowi Bigdzie. Początek gry wskazywał, że gdańszczanie pamięć tragicznie zmarłego kolegi uczczą zwycięstwem. Co prawda długo wynik oscylował wokół remisu, ale najczęściej o jedną bramkę lepsi byli gospodarzy.

Chrobry znacznie lepiej rozegrał ostatnie 6 minut przed przerwą. Wówczas podopieczni Jarosława Cieślikowskiego zdobyli pięć bramek, na które akademicy odpowiedzieli tylko dwoma celnymi rzutami. Tym samym po zmianie stron AZS AWFiS został ustawiony w roli goniącego. Gra podopiecznych Daniela Waszkiewicza była zmienna jak sytuacja na polskiej giełdzie.

W 36. minucie wydawało się, że nic miłego nas nie spotka, gdyż Chrobry zachęcony perspektywą odniesienia pierwszego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie, poprawił na 16:12. Jeszcze na niespełna kwadrans przed końcem spotkania było 20:17 dla gości.

I wówczas wahadło powodzenia przechyliło się na stronę gospodarzy. Zdobyli oni cztery bramki z rzędu, a po trafieniu Piotra Chrapkowskiego wyszli na prowadzenie 21:20! Szkoda, że nie poszanowali tego wyniku.

Głogowianie odpowiedzieli dwoma bramkami i to gdańszczanie musieli doprowadzić do remisu 22:22. W ostatnich sekundach o losie dwóch punktów decydowały karne. Nasza najlepsza para sędziowska podyktowała ich aż trzy, w tym dwa dla Chrobrego. Dopiero ten ostatni był skuteczny. Sukces gościom zapewnił Mikołaj Szymyślik, a z naszej strony z siedmiu metrów pomylił się Damian Kostrzewa. Był to jedyny zmarnowany karny z sześciu egzekwowanych tego dnia przez 20-letniego skrzydłowego, ale jakże kosztowny...

Tabela wprowadzona: 2008-10-20

Pozostałe wyniki 8. kolejki: AZS AWF Gorzów - Vive Kielce 20:30 (8:14) Reflex Miedź-96 Legnica - SPR BRW Stal Mielec 38:34 (17:18) Zagłębie Lubin - OKPR Traveland-Społem Olsztyn 30:30 (16:17), Azoty Puławy - Wisła Płock 20:30 (8:15), PMKS Focus Park-Kiper Piotrków - MMTS Kwidzyn 30:38 (14:17).