Jankowski młodzieżowym wicemistrzem świata

16 lipca 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski zostali młodzieżowymi wicemistrzami świata. Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski zostali młodzieżowymi wicemistrzami świata.

Miłosz Jankowski został młodzieżowym wicemistrzem świata. Wioślarz AZS AWFiS Gdańsk po srebrny medal popłynął w Trokach na Litwie na dwójce podwójnej wagi lekkiej wspólnie z Arturem Mikołajczewskim (Gopło Kruszwica)

.

-Polacy na półmetku zajmowali czwarte miejsce, na 500 metrów przed metą byli już na trzeciej pozycji, a dzięki niesamowitemu finiszowi wywalczyli srebrny medal. Ostatnie 500 metrów Miłosz i Artur popłynęli o 4 sekundy szybciej niż złoci Austriacy i ponad trzy niż osada niemiecka, która stanęła na najniższym stopniu podium - relacjonuje Robert Urbański z AZS AWFiS Gdańsk.

Różnice w czołówce były nieznaczne. Polacy dwa tysiące metrów na litewskim torze pokonali w czasie 6:47.71. Mistrzowie z Austrii uzyskali 6:46.15, a Niemcom zmierzono 6:48.09.

Dla Jankowskiego i Mikołajczewskiego młodzieżowy medal jest po części rekompensatą za przegrane kwalifikacje olimpijskie (czytaj więcej). To także kolejny sukces gdańskiego wioślarza, który rekordy ustanawia także poza wodą (przeczytaj o jego osiągnięciach na ergometrze).

Gdańska czwórka bez sternika była blisko podium młodzieżowych mistrzostw świata Gdańska czwórka bez sternika była blisko podium młodzieżowych mistrzostw świata
Młodzieżowi wicemistrzowie świata trenują pod okiem Piotra Bulińskiego. Niewiele brakowało, aby gdański szkoleniowiec cieszył się również z medalu kolejnych podopiecznych. Czwórka bez sternika kategorii lekkiej zajęła czwarte miejsce, przegrywając podium o trzy sekundy.

-Osada w całości była stworzona z zawodników AZS AWFiS. Gdańszczanie wpływając na ostatnie 500 metrów zajmowali trzecie miejsce. Niestety, na finiszu nie zdołali odeprzeć ataku Francuzów - dodaje Urbański.

Daniel Sobczak, Rafał Serwiak, Łukasz Szpręgiel i Przemysław Borchardt uzyskali czas 6:22.79. Wygrali Włosi (6:15.48) przed Hiszpanami (6:18.04) i Francuzami (6:19.45)

Wioleta Jałmużna wywalczyła złoto i brąz na juniorskich mistrzostwach Polski. Wioleta Jałmużna wywalczyła złoto i brąz na juniorskich mistrzostwach Polski.
Młodsi gdańscy wioślarze z powodzeniem rywalizowali w mistrzostwach Polski juniorów w Kruszwicy. Podopieczni Mariusza Pluty oraz byłego wicemistrza świata i brązowego medalisty olimpijskiego, Macieja Łasickiego wywalczyli dwa medale. Mistrzynią kraju na jedynce wagi lekkiej została Wioleta Jałmużna. Natomiast w dwójce podwójnej wagi lekkiej brąz wywalczyły Jałmużna i Aleksandra Mindykowska.

Szansa na kolejne tytuły przed reprezentantami AZS AWFiS otworzy się od 20 do 22 lipca w Poznaniu. Na torze regatowym Malta rozegrane zostaną młodzieżowe mistrzostwa Polski.

Gdański klub będzie miał również dwóch przedstawicieli na igrzyskach w Londynie. W regatach olimpijskich na torze Dorney Lake, które zaplanowano od 28 lipca do 4 sierpnia tytułu z Pekinu na czwórce podwójnej bronić będzie Adam Korol, a na dwójce bez sternika wystartuje Jarosław Godek.

Opinie (11)

• (3)

A może tez napiszcie, że na Mostrzostwach Polski Juniorów medale zdybyli tez zawodnicy pozostałych gdańskich klubów, Gedanii i Drakkara.

• 7 1

• a moze te pozostale kluby racza wspolpracowac z mediami?

• 0 4

• widzisz nawet w poście nic konstruktywnego (1)

DRAKKAR: Jarosław Zapał, jedynka wagi lekkiej mężczyzn- srebrny medal
        DRAKKAR: Paweł Malinowski, Jarosław Zapał, dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn- srebrny medal.

• 2 0

• Gratulacje !

• 2 0

• Gratulacje AZS AWFiS

Oby tak dalej ! kolejne IO należą do WAS :-)

• 1 0

• wiosłował bym

• 1 1

• Brawo !

Szczególnie szkoda mi że medalu nie wywalczyła czwórka bez sternika :((( jestem wielką fanką jednego chłopaka z tej czwórki czyli Łukasza Sz. !! Strasznie mi się on podoba i chciała bym się z nim umówić na randkę :))) ŁUKASZ ŁUKASZ SZ. ŁUKASZ SZPRĘGIEL OLE ;D

• 4 1

• A INNE KLUBY?? Tylko AZS jest w Gdańsku? Skoro piszecie o zawodach juniorów, to o wszystkich! (1)