Ricardinho może opuścić Lechię

ras., mad
21 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Sheriff Tiraspol chce wykupić z Lechii Ricardinho. Stanie się tak, jeśli Brazylijczyk przejdzie testy medyczne. Sheriff Tiraspol chce wykupić z Lechii Ricardinho. Stanie się tak, jeśli Brazylijczyk przejdzie testy medyczne.

Sheriff Tiraspol chce pozyskać Ricardinho. Brazylijczyk już przechodzi testy medyczne w klubie mistrza Mołdawii. Natomiast w Gdańsku badań nie zaliczył Radosław Jasiński. Biało-zieloni poszukują kolejnego piłkarza na lewą obronę, gdyż nowego angażu nie otrzyma Lewon Hajrapetjan.

Czy Lechia Gdańsk powinna sprzedać Ricardinho?

Ricardinho przybył do Gdańska z Wisły Płock. Przed sezonem 2012/2013 podpisał 3-letni kontrakt z Lechią. Figuruje w nim jednak klauzula odstępnego w wysokości ponad miliona złotych.

Z tego zapisu chce skorzystać Sheriff Tiraspol. Brazylijczyk zaimponował władzom klubu mistrza Mołdawii postawą w minionym sezonie, kiedy był jednym z czołowych zawodników Lechii. W sumie, w barwach gdańskiego klubu, rozegrał on 27 meczów w ekstraklasie, w trakcie których strzelił 7 bramek.

Kiedy zimą gdański klub opuszczał Abdou Razack Traore liczono, że właśnie Ricardinho przejmie rolę lidera. Brazylijczyk był podstawową opcją w wyjściowym składzie u Bogusława Kaczmarka, ale grał chimerycznie.

Świetne występy przeplatał meczami, w których był niewidoczny. Zawsze imponował jednak techniką, a największy problem stanowiły dla niego niskie temperatury, które doskwierały głównie w końcówce rundy jesiennej.

Jeśli Brazylijczyk przejdzie pozytywnie testy medyczne, wówczas w kolejnym sezonie nie zobaczymy go już w koszulce Lechii

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Lechia jak na razie głównie pozbywa się piłkarzy. Jedynym nowym nabytkiem jest Adam Pazio. Wydawało się, że kolejnym zawodnikiem pozyskanym przez gdańszczan będzie Radosław Jasiński i biało-zieloni zapewnią sobie spokój na lewej stronie defensywy. Obaj zawodnicy w środę przechodzili testy medyczne w klinice Rehasport, ale tylko ten pierwszy zakończył je pomyślnie.

ADAM PAZIO NA DWA LATA W LECHII

Radosław Jasiński oblał testy medyczne i nie zagra w Lechii Gdańsk. Tym samym biało-zieloni wciąż mają wakat na lewej obronie. Radosław Jasiński oblał testy medyczne i nie zagra w Lechii Gdańsk. Tym samym biało-zieloni wciąż mają wakat na lewej obronie.
Z gdańskim zespołem w ostatnich dniach trenował także Lewon Hajrapetjan. Zawodnik, który do Lechii trafił wiosną 2010 roku i w sumie rozegrał dla biało-zielonych 38 spotkań, praktycznie przez cały ubiegły sezon leczył kontuzję. Teraz starał się przekonać do siebie trenera Michała Probierza i wywalczyć przedłużenie umowy wygasającej 30 czerwca.

Ormianin będący nominalnym lewym obrońcą zgłaszał również aspiracje do gry w środku pola, ale w Gdańsku stwierdzono, że nie przyda się na żadną z tych pozycji.

Oznacza to, że powraca kandydatura Seweryna Gancarczyka z Górnika Zabrze, który jest do pozyskania za darmo. Przypomnijmy, że z zawodników posiadających aktualne umowy w Gdańsku w razie konieczności na lewej obronie mogą zagrać Marcin PietrowskiDeleu.

Treningi z lechistami zakończył Paweł Kapsa, który liczył na to, że uda mu się wrócić do Gdańska po powrocie z ligi cypryjskiej. Cały czas szanse na angaż ma natomiast Mateusz Bąk. Golkiper, który opuścił biało-zielonych po przejściu z nimi całej drogi od A klasy do ekstraklasy, może znaleźć się w kadrze na obóz w Gniewinie, który drużyna rozpocznie w poniedziałek i zakończy 5 lipca.

Ostatnie zajęcia przy Traugutta gdańszczanie odbędą w sobotę o godzinie 10:30 (wcześniej zaplanowano ćwiczenia w terenie). Zapewne to po nich trener Probierz podejmie decyzje co do tego, kto znajdzie się w kadrze, która uda się do Gniewina. W niedzielę piłkarze otrzymają dzień wolny.

DECYZJE KADROWE LECHII PO ZAKOŃCZENIU SEZONU
Przyszli: Adam Pazio (obrońca, ostatni klub Polonia Warszawa), Michał Probierz (I trener), Zbigniew Stefaniak (II trener)

Powrót po wypożyczeniach: Patryk Tuszyński (napastnik, ostatni klub Sandecja Nowy Sącz), Piotr Grzelczak (napastnik, Polonia Warszawa)

Na testach: Mateusz Bąk (bramkarz, Etyr Wielkie Tyrnowo, Bułgaria)

Przedłużone kontrakty: Przemysław Frankowski (pomocnik, do 30.06.2016), Marcin Pietrowski (pomocnik, do 30.05.2016), Damian Kugiel (napastnik, do 30.05.2017)

Odeszli: Sławomir Matuk (asystent), Julian Ripoli (pomocnik), Mohammed Rahoui (pomocnik), Grzegorz Rasiak (napastnik), Łukasz Surma (pomocnik), Lewon Hajrapetjan (obrońca) - wszyscy koniec kontraktów

Może odejść: Ricardinho (pomocnik, przechodzi testy w Sheriffie Tiraspol)

Oblali testy: Paweł Kapsa (bramkarz, Olympiakos Lefkossias, Cypr), Radosław Jasiński (obrońca, Flota Świnoujście), Luiz Henrique de Oliveira (Brazylijczyk, pomocnik, Velo Clube, Brazylia), Maciej Gostomski (bramkarz, Bytovia)

• Padaka (6)

Do puki w Lechii jest pseudo wlasciciel Kuchar nic dobrego nie bedzie.Ten sknerus nie da pieniedzy na transfery.W przyszlym sezonie dramatyczna walka o utrzymanie.Kuchar gdzie obiecane miliony!!!

• 76 6

• Dobrze ... sknerus powiadasz ? A co się stało z pieniędzmi które zainwestował w klub ? (1)

Przecież Lechia jest w długach wobec tego "inwestora". Ktoś te kasę od niego pożyczył przecież !? Z kilka milionów poszło a wzmocnień za takie pieniądze nie było nie będzie.

na dole fragment:

"Na początku czerwca Andrzej Kuchar dokładnie wyliczył zobowiązania spółki, która istnieje od 2009 roku. Biznesmen przyznał wówczas, że udzielił spółce pożyczki oprocentowanej w skali 6 procent rocznie. Wartość pożyczki wynosiła 11,4 miliona złotych"

Gdzie te pieniądze ?
      - może w skarbcu ?
      - może były z tego premie i nagrody ?

• 4 14

• Kuchar -parodia właściciela klubu

pomyliłeś pojęcia...czy Cupiał który wkłada od wielu lat pieniądze na klub ,księguje a następnie zadłuża klub przez to ,że będąc właścicielem i inwestując w swój klub oprocentowuje wkład na cudowny procent( 6% w skali roku,gdzie w banku gdyby pozostawił ten wkład miałby max.4,5%) ,jest parodią właściciela ,zamiast działać na dobro klubu to kroi sobie biznes aby wyciągnąć z czasem więcej niż ulokował...won z Lechii,won ze sportu

• 22 2

• no wlasciciel klubu?

i sam sobie w takim razie kase pozyczyl

• 13 0

• nie znasz się (2)

Na początku roku Kuchar sprzedał część akcji Lechii swojej spółce .

• 1 5

• Trzeba szukać realnych wzmocnień !! (3)

Może i szkoda, ale nie wykluczone że po zagraniu jednego meczu znowu kontuzja by mu się odnowiła i co wtedy ? Dalej siedziałby i pobierał gażę ?

Nadarzyła się okazja żeby wraz z końcem kontraktu pozbyć się kuli u nogi. Niestety takie są realia. Pożytku w całym sezonie z niego nie było.

• 18 3

• Chyba jest jedyne wyjście, które jest zarówno dobre i możliwe (transfery "do" niestety są niemożliwe, a szczególnie trafione) - postawić odważnie na młodzież gdzie brakuje gracza tam wstawiać młodego wychowanka, może coś z tego będzie...

• 3 2

• Statystyki (1)

W innym artykule "Król Julian" przedstawił listę zawodników których widziałby w Lechii.. Pozwoliłem sobie przedstawić statystyki:

Fabian Pawela Podbeskidzie, 27 lat, w 24 spotkaniach (1270 minut) i 8 bramek, 3 asysty.
      Jakub Bąk - Tychy, 20 lat, 23 spotkania (1604 minuty) i 4 bramki, 2 asysty (gra w U-20 w rep. Polski)
      Paweł Piceluk Warta Poznań, 25 lat, 26 meczy (1353 minuty) 7 bramek, 1 asysta
      Michał Kucharczyk - Legia Warszawa, 22 lata, 34 mecze (2027 minut), 4 bramki, 7 asyst
      Mateusz Piątkowski Dolcan Ząbki, 28 lat, 28 meczy (2095 minut), 13 bramek, 6 asys
      Deniss Rekelss GKS Katowice/Zagłebie Lubin, 20 lat, 28 meczy (2084) 12 bramek, 8 asyst

Pomocnicy:
      Tomasz Hołota Polonia, środkowy pomocnik, 22 lata, 22 mecze w tym sezonie (1713 minut) 1 bramka
      Tomasz Wrobel Bełchatów, prawe skrzydło, 30 lat, 16 meczy (1335 minut) 4 bramki, 3 asysty
      Kamil Kurowski Legia Warszawa, 18 lat (gra w U-19 rep. Polski), w Kolejarzu Stróże na wypożyczeniu w 19 spotkaniach strzelił 5 bramek i 1 asysta
      Bartosz Papka pomocnik/napastnik Korona Kielce 19 lat, 45 minut w tym sezonie zagrał
      Grzegorz Piesio Dolcan Ząbki, ofensywny, 24 lata, 25 spotkań (2080 minut), 5 bramek, 6 asyst
      Robert Szczot Olimpia Grudziądz, lewe skrzydło, 31 lat, 25 spotkań (1721 minut), 2 bramki, 3 asysty
      Grzegorz Fonfara GKS Katowice, defensywny, 30 lat, 25 meczy (2195) 5 bramek, 6 asyst
      Dariusz Jarecki Nieciecza, lewe skrzydło, 32 lata, 19 spotkań (1247) 3 bramki, 5 asyst
      Jakub Biskup Nieciecza, lewe skrzydło, 30 lat, 9 meczy, (457) 3 bramki i 1 asysta
      Damian Lenkiewicz Legnica, lewe skrzydło, 20 lat, 14 spotkań (451 minut) 1 bramka

Obrońcy:
      Rafał Kosznik Bełchatów, lewa obrona, 29 lat, 31 meczy (2743 minut), 3 asysty
      Damian Zbozień Legia/Piast, prawa obrona, 24 lata, 27 meczy, 2 bramki, 1 asysta
      Mateusz Cichocki Legia/Dolcan, środek, 21 lat (U-21 rep. Polski), 13 meczy (1115 minut)
      Michał Stasiak Flota Świnoujście, środek, 32 lata, 18 meczy (1620) 2 bramki, 1 asysta
      Dominik Sadzawicki GKS Katowice, środek, 19 lat, 11 meczy (922 minuty) 2 asysty
      Mateusz Kamiński GKS Katowice, środek, 25 lat, 28 (2342 minuty) 2 bramki, 1 asysta
      Artur Gieraga ŁKS, prawa obrona, 25 lat, 20 spotkań (1737 minut)
      Mateusz Bany Legnica, środek, 20 lat (w U-20 rep. Polski), 20 meczy (1605) 1 bramka

Bramkarze:
      Dusan Pernic Pogoń Szczecin, 28 lat, 12 meczy 15 straconych bramek
      Michail Peskovic Ruch Chorzów, 31 lat, 30 meczy 43 stracone bramki, 5 razy zachował czyste konto
      Rafał Leszczyński Dolcan Ząbki 21 lat, 28 meczy 34 stracone bramki, 9 razy czyste konto, 1 asysta
      Mateusz Mika Polonia Bytom 25 lat, 31 meczy 61 bramek straconych, 3 razy czyste konto
      Łukasz Budzilek GKS Katowice 22 lata, 14 meczy 10 straconych , 7 razy czyste konto

Paru zawodnikom kończą się kontrakty w przyszłym roku, jeśli nie teraz.. Niech ktoś pojedzie ze sztabu chociaż ich zobaczyć.

• 3 3

• Rafał kosznik z Bełchatowa grał już w Lechii, w sezonie 08/09 i 09/10

• 4 0

• Problem jest w Lechii tez taki, że Lechia nie sprzedaje piłkarzy (5)

tylko rozwiązuje umowy, bądź nie przedłuża kontraktów. A zawsze parę groszy by wpadło, choć nie wiem czy te grosze poszłyby na klub...

• 29 6

• a kogo by mieli sprzedac? emerytow czy kaleki?ze ze skrzecza porzytku nie bedzie to blad ale umowmy sie tych mlodych ktorzy mogliby pojsc za kase do innych klubow to mozna na palcach 1 reki policzyc.

• 8 4

• Żądają bóg wie jakich pieniędzy, a potem jak w przypadku Traore za darmo odchodzą. (2)

• 7 0

• Nie wiem czemu, ale żal mi kasy na bilet na Lechię. (14)

Ostatnio oglądałem dwa razy mecz Lechii w TV i stwierdzam, że zmarnowałem 4 godziny swojego życia. Może jestem zbyt mało inteligentny żeby zrozumieć, czemu czuję niechęć do Lechii.
    Może Wy macie jakiś pomysł?

• 38 62

• (5)

ogladac w tv a poczuc atmosfere stadionu to dwie rozne rzeczy

• 25 5

• Hmm atmosfera stadionu powiadasz.. (2)

Nie powiem przychodziłem kiedyś na Traugutta, na IV Ligę. Nawet mi się podobało. Ale ten nowy stadion i ta drużyna.. jakoś mi to nie pasuje.

• 12 24

• Takich Danzigerów to my w Gdansku nie potrzebujemy,lepiej nie pisz głupot albo jesteś z okolic Gdyni.

• 9 12

• prawdziwej oprawy jak to mialo miejsce na traugutta już nie zobaczycie !!

Mało kto z moich znajomych chodzi już na mecze. To już nie to pokolenie kibiców jakich pamiętam. Teraz pełno małolatów co to nawet historii własnego klubu nie znają. Jarają się że idą na mecz a nawet nie wiedzą z kim. Zgody/kosy .Co to za kibice ?

Oprawy tylko okazjonalne. I bez pomysłu.
        Brak mi tamtych lat ....

• 13 12

• Za każdym razem jak ogladam te mecze to mam takie samo wrazenie że "robi się ze mnie idiotę" (4)

Tutaj nie ma miejsca na sentymenty. Piłkarze też nie są jakoś związani z klubem, no chyba że kontraktem. Dziś taki klub, jutro inny.

Ktoś tu pisał o atmosferze. Nie zgodzę się , ze dla samej atmosfery chodzi się na mecze. Chodzi też o sport, rywalizację, cele i samą grę piłkarzy. To są zawodowi piłkarze a nieraz grają jakby to było ich hobby, a nie zawód.

Zarabiają naprawdę niezłe pieniądze a przebiec 90 min. na boisku to dla niektórych sprawa nie możliwa.

Lechia to przeciętny klub z jedynym pucharem i superpucharem polski i to zdobytym jeszcze w 1983 roku. Na próżno w każdym meczu szukam zespołu który mógłby powalczyć o jakieś cele. Mamy stadion a dobrej drużyny brak.

Kupuję karnet z sezonu na sezon a rozwoju w tym klubie nie widzę. Może moje wnuki doczekają się drużyny na miarę tego stadionu. Ja pewnie już nie dożyję.

• 24 3

• popieram

Mam takie same obawy.

• 9 1

• jezeli dla Ciebie to tylko 90 minut biegania (2)

zostan pilkarzem i bedziesz wiedzial ile to pracy,to nie jest Twoje 8 godzin i weekend wolny,to nie jest urlop 26 dni(umowa o prace)

• 9 5

• Surma ? Ty juz po za zespołem. Co tu robisz ? czasem nie powinienies byc na testach ?

• 2 6

• W Lechii nie ma piłkarzy - są biegacze

• 7 1

• Jest tylko jedna opcja ratunkowa. Pójdź zobaczyć mecz pierwszoligowej Arki a szybko (1)

powrócisz na Nasz stadion oglądać Lechię.