Juniorzy na parkiecie

26 listopada 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Juniorzy młodsi, którzy trafili do grupy A rozgrywek ligi wojewódzkiej piłkarzy ręcznych, nadal odpoczywają po trudach drugiej rundy. Przerwa potrwa do 14 grudnia. Na parkiet wróciła grupa B. Gra w niej aż siedem drużyn, a zatem potrzebuje o dwa terminy więcej na przeprowadzenie rywalizacji. Po półmetku wysokie aspiracje zgłosił Conrad Gdańsk. Podopieczni Tomasza Zygmunta rozbili na własnym parkiecie rezerwy Sambora Tczew 34:11 (15:5).

CONRAD: Kasperek, Gałęzewski, Łaski 1 - Lewandowski 8, Płonka 3, Osielski 4, Pawłowski 1, Ogorzały 2, Orzechowski 11, Kruk 2, Błaszkowski 2.
SAMBOR II: Meller, Grabowski, Kukuła - Czarnecki 1, Dębowczyk 3, Torbicki 2, Machniewicz 2, Maciejczyk 1, Lankiewicz 1, Skonieczny, Midura 1.

Goście potrzebowali aż trzynastu minut, by trafić piłką do siatki. Gdy zmniejszyli straty do 2:4, a później do 3:7, wydawało się, że zespół Tomasza Śmiełowskiego jeszcze powalczy. Ale nie pozwolił na to Robert Orzechowski, który w pierwszej połowie zdobył o jedną bramkę więcej niż wszyscy rywale!

Po zmianie stron przyjezdni zaczęli trafiać, gdy przegrywali już 5:22.

Pozostałe wyniki 6. kolejki:
Cartusia II - AZS AWFiS Gdańsk 38:17 (17:8), MTS Kwidzyn - Cartusia I 31:27 (14:12). Pauzował: SMS Gdańsk.

1. SMS 10:0 193-77
2. Cartusia I 8:4 157-126
3. Conrad 8:2 128-97
4. Cartusia II 4:6 116-103
5. MTS 4:6 108-136
6. AZS AWFiS 2:8 107-163
7. Sambor II 0:10 83-190