Juniorzy na parkiecie

28 października 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
MTS Kwidzyn i SMS Gdańsk zachowały miano niepokonanych także po drugiej kolejce ligi wojewódzkiej juniorów starszych. W młodszej kategorii wiekowej chetnych drużyn było aż 12, więc zdecydowano się rozdzielić je w dwóch grupach. Najlepiej wystartowali piłkarze ręczni Conrada II Gdańsk i MTS II.

W rozgrywkach 19-latków pierwszym liderem była Cartusia. Ale tym zaszczytem podopieczni Jarosława Frankowskiego cieszyli się zaledwie przez tydzień. W drugiej serii gier pojechali do Kwidzyna, gdzie przegrali aż 19:37 (8:20). Zespół Marka Woronowicza ruszył na rywali od razu zdecydowanie. Gdy w 13 minucie MTS prowadziło 11:3, kartuzjanie prosili o przerwę, ale nie zmieniła ona obrazu gry.

MTS: Kisielnicki, Jedowski - Jaraszek, Saliński 2, Czyrson 3, Ścieszko 3, Sulej 6, Peret 5, Jaszczyński 7, Komoszyński, Hanis 4, Sztalmirski 2, Wyciszkiewicz 5.

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
SMS - Sokół Kościerzyna 38:29 (18:15), Sambor Tczew - Conrad Gdańsk 21:30 (8:15).

1. Kwidzyn 4:0 64-38
2. SMS 4:0 68-60
3. Cartusia 2:2 55-55
4. Conrad 2:2 51-51
5. Sambor 0:4 40-57
6. Sokół 0:4 47-74

Do rywalizacji 17-latków zgłosiło się 12 zespołów. Debiutantem jest KKKF Żukowo, nazwę zmieniła ekipa z Gniewa, a po przerwie wraca Borowiak Czersk. Trzy kluby zdecydowały się na wystawienie dwóch drużyn. By ograniczyć koszty uczestnictwa, skierowano je do jednej grupy.

Na inaugurację w grupie A doszło do korespondencyjnego pojedynku pomiędzy Conradem II a Samborem. Obie ekipy odprawiły rywali z bagażem 15 bramek. Liderem zostali gdańszczanie, bo byli skuteczniejsi. Zresztą zespół Krzysztofa Kotwickiego zapewne plułby sobie w brodę, gdyby stracił przodownictwo. Na dwie minuty przed końcem gry prowadził nawet 31:15. Ostatecznie odprawił u siebie Sokoła z rezultatem 31:16 (14:4).

Walencik, Sujkowski - Jasowicz 11, Trojanowicz 7, Kamil Szrejder 7, Łukasz Jurek 2, Arkadiusz Dobrzyński 3, Mączka, Siekierka 1.

Pozostałe wyniki grupy A:
KKKF - Sambor 15:30 (6:14), GOS Gniew - Conrad I 25:25 (11:13).

W grupie B w pierwszej kolejce doszło m.in. do starcia rezerwistów. Podobnie jak w starszej kategorii wiekowej, także tutaj, choć zmienili sie trenerzy i zawodnicy, kwidzynianie nie mieli litości dla Cartusii. Podopieczni Jarosława Dubasa wygrali 29:17 (14:7). Co prawda, goście zdobyli pierwsi bramkę (Michał Serkowski), ale w rewanżu od razu zainkasowali ich siedem.

MTS II: Stryjewski, Ostrowski - Wróblewski 8, Pielak 4, Skrajda 1, Koliński 1, Sulski 5, Czemerda 9, Łach, Giedrojdź 1.

Pozostałe wyniki grupy B:
Borowiak - OSiR Chojnice 23:13 (12:9), MTS I - Cartusia I 20:28 (11:12).
Głos Wybrzeżajag.

Opinie (10)

• pierwszy:)

mam przsyjemnosc zaczac opinie. A wiec na piewszy rzut oka chcialbym powiedziec iz ten artykul jest malo akualny. Opisane mecze ligi juniorow starszych mialy miejsce na poczatku pazdziernika. a niedlugo bo 8 listopada zakonczy sie pierwsza runda tych rozgrywek.
    konca
    Zobaczymy jak sie zakoncza rozgrywki.. niech wygra najlepszy:)

• 0 0

• nie sokół koscierzyna tylko sokol gdansk:P pozdrowienia

• 0 0

• sms najlepszy jest ! ! !

tak trzymac chlopaki jestescie cudowni :)*

• 0 0

• No fakt- ten artykuł jest troche przestarzały. Rudna I już niedługo sie zakończy. Po meczach rozegranych w tym czasie najwięsze zdziwienie budzi zła postawa Sambora Tczew-drużyny mającej duży potencjał i możliwości. Tczewianie przegrali wysoko mecz z MTS-em (8-ma bramkami), Conradem (9 bramkami) i Sokołem Gdańsk (2 bramkami-chyba).W ostatniej kolejce zła passa została przerwana. Sambor wygrał na własnym parkiecie z Cartusią (25:22).Niedługo mecz z SMS-em, a potem przerwa. No to niech wygra lepszy. Pozdr.

• 0 0

• no prosze prosze.. juz nie Komar ale Wojt_Tczew prawi swoje wywody na temat postawy druzyny sambora...

• 0 0

• no

• 0 0

• Cięgi

Sambor przegrał z SMS gdańsk(rocz.88) 23-ma bramkami.

• 0 0

• Sambor przezywa ciezki okres:(

Juniorzy starsi sambora maja jeden mecz wygrany....mieli byc najlepsi w tegorocznych rozgrywkach ale cos sie nie udalo.....i tak trzymam za nimi:)Pozniej bedzie tylko lepiej:):)

• 0 0

• Czarny >>> Zgadzam sie. Już gorzej być nie może (chyba że jeszcze włączymy do wyników ewentualną porazke z kartuzami). Miejmy nadzieje że wkońcu Sambor pogra na równi z dawnymi rywalami - MTS-em i "Sokołe"(dawnym GKS-em).Pozdr