Juniorzy na parkiecie

15 grudnia 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Piłkarze ręczni MTS Kwidzyn z kompletem punktów wygrali pierwszą rundę rozgrywek ligi wojewódzkiej juniorów starszych. W ostatniej kolejce podpieczni Marka Woronowicza rozgromili na wyjeździe Sokoła Gdańsk 37:18 (16:9). Królem strzelców na półmetku rywalizacji jest Piotr Chrapkowski. Zawodnik Cartusii zdobył 39 bramek.

Z wyjątkiem wygranego 33:30 meczu z SMS Gdańsk, która to drużyna nie ma prawa awansu do rywalizacji ogólnopolskiej, kwidzynianie nie napotkali żadnego oporu. Zanim odnieśli rekordowe zwycięstwo w Gdańsku, z bagażem 18 bramek odprawili Cartusię i Conrada Gdańsk, a na inaugurację wygrali w Tczewie różnicą ośmiu trafień.

- Nie będę zdradzał tajemnic naszego treningu, ani mówił o słabych stronach... Jednak już widać, że ta grupa, jeśli nadal tak dobrze będzie pracować, a do tego ominą nas kontuzje, ma szanse powalczyć nawet o medal w mistrzostwach Polski. Spotykamy się codziennie, a poza zajęciami na sali mamy siłownię i basen. Naszymi największymi atutami są przygotowanie siłowe i wytrzymałość. Potrafimy grać równo przez cały mecz. To drużyna bez gwiazd, której najsilniejszą stroną jest kolektyw. Bardzo pomagają nam rodzice zawodników, a szczególnie panowie Marek Ścieszko i Waldemar Kisielnicki. Gdy w klubie nie ma pieniędzy na wyjazd na sparing, rodzice zawożą drużynę prywatnymi samochodami - podkreśla Marek Woronowicz.

W Gdańsku w ostatniej kolejce faworyci byli w odwrocie tylko przez pierwsze dziewięć minut, kiedy przegrywali 1:4. Hasło do odrabiania strat dał Rafał Czyrson. Opór rywali ostatecznie został skruszony w ostatnich dziesięciu minutach przed przerwą, gdy MTS poprawiło wynik 9:8 na 16:9. Druga połowa to systematyczne powiększanie przez gości przewagi.

MMTS: Maciej Kisielnicki, Miłosz Jedowski - Łukasz Wyciszkiewicz 5 bramek, Mateusz Hanis, Rafał Czyrson 7, Tomasz Ścieszko 2, Jacek Sulej 6, Marcin Sztalmirski 3, Michał Peret 2, Kamil Jaraszek 3, Łukasz Jaszczyński 5.

Pozostałe wyniki 5. kolejki:
Cartusia - Conrad 31:27 (17:9), SMS - Sambor 44:21 (20:12).

Opinie (4)

• No dobra. MTS jest dobry, no ale moim zdaniem nie taki dobry by móc rywalizować w Mistrzostwach Polski z zespołem pokroju Ostrovii. Wejście do półfinałów to max ich możliwości. Oczywiście moge sie mylić, no ale nie wydaje mnie sie...P.S. Pozdrowienia dla nielicznych sympatyków piłki ręcznej !!!

• 0 0

• No i jeszze coś>>> Zastanawia mnie wysoka pozycja ligowa Cartusi. Hmm ciekawe. Niby skład węgla i papy a 3 miejsce mają-niespodzianka. Zobaczy sie czy utrzymają tą pozycje do końca ligi...

• 0 0

• NO a Korek z Kwidzyna kolejny sezon w czołóce strzelców...

• 0 0

• sklad wegla i papy ?
    w skladzie wegla i papy jechalismy tylko do tczewa
    ale nie uwazam ze 4 zawodnikow '87 ktorzy byli w kadrze pomorza (z czego jeden wypadl na rok bo mial powazna kontuzje, ale wroci na druga runde)
    oraz 3 zawodnikow z '88 rozniez z kadry pomorza z czego jeden teraz ma powolanie na kadre polski to byl sklad wegla i papy, ale jak kto uwarza :D poprostu Cartusia nie ma zgrania narazie poniewaz trenuja dopiero od tego roq razem te dwa roczniki