Juniorzy na parkiecie

16 lutego 2005 (artykuł sprzed 19 lat)
Piłkarki ręczne MMTS Kwidzyn odniosły dziewiąte zwycięstwo w rozgrywkach ligi wojewódzkiej juniorek. Podopieczne Edyty Majdzińskiej triumfowały w Gdyni nad Łączpolem 21:17 (10:6). W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców nadal przewodzą MTS Kwidzyn i SMS Gdańsk, które w ósmej kolejce bezwzględnie wykorzystały atut własnego parkietu.

Mecz w Gdyni miał nietypowy przebieg. Wydawało się, że gospodynie pogrzebały wszelkie szanse, bo przez pierwsze dwadzieścia minut nie potrafiły zdobyć bramki! Tę niemoc przełamała dopiero Justyna Zagrodzka, kiedy Łączpol przegrywał już 0:7.

Podopieczne Beaty Kłusewicz wróciły do gdy między 26 a 39 minutą, gdy kwidzynianki... zdrzemnęły się. W tym okresie ich siedmiobramkowa przewaga (10:3) stopniała do jednego trafienia (13:12). Co więcej, można było spodziewać się remisu, bo na ławce kar siedziała Maja Wieczorkowska, a z powodu urazu lewego kolana parkiet musiała opuścić Karolina Wlazło.

Jednak te przeciwności losu do tego stopnia zmobilizowały przyjezdne, że w osłabieniu udaną akcję przeprowadziła Agnieszka Jaszkowska. W 42 minucie sytuacja się odwróciła. Karę otrzymała Kamila Serafin, a w przewadze MMTS dorzuciło trzy następne bramki (Natalia Borowska, Magdalena Jamrozik, Marta Kwiatek). Na trzy minuty przed końcem przewaga zespołu Majdzińskiej wzrosła do 20:15. Duża w tym zasługa kwidzyńskich bramkarek , które między 47 a 57 minutą trzykrotnie nie dały się pokonać z rzutów karnych. Także przed przerwą gdynianki przestrzeliły z siedmiu metrów. Niefortunnymi egzekutorkami były Serafin i Mirosława Waldowska.

MMTS: Wojdaszko, Latkowska - Kwiatek 3, Knitter 5, Wlazło 1, Jaszkowska 2, Borowska 3, Wieczorkowska 2, Jamrozik 2, Frąckiewicz 3.

Pozostałe wyniki 8. kolejki:
Sambor Tczew - PCM Lis Kościerzyna 34:9 (13:4), AZS AWFiS Gdańsk - Słupia 32:19 (17:6).

6. Lis 0:18 161-286.

W ósmej kolejce juniorów najbardziej efektowne zwycięstwo odniosła SMS. Gdańszczanie rozgromili na własnym parkiecie Cartusię 45:23 (27:15). Goście dotrzymywali kroku ekipie Jana Prześlakiewicza tylko przez dwanaście minut. Przegrywali tylko 8:10, a wcześniej czterokrotnie osiągali remis (1:1, 2:2, 3:3, 5:5). Hasło do zdecydowanego ataku dał Damian Kostrzewa, który w drugim kwadransie pierwszej połowy trafił pięciokrotnie. Po zmianie stron o wynik dbał Mateusz Seroka. Jego podpisem był zwłaszcza okres między 38 a 42 minutą, kiedy zdobył sześć bramek, które nie zostały przedzielone żadnym celnym rzutem kolegi z drużyny bądź rywala!

SMS: Wyszomirski, Zapora - Bednarek 4, Pous 5, Kosztrewa 6, Seroka 8, Chrapusta 7, Kępa, Michałów 4, Jankowski 1, Kuchta 4, Owczarek 1, Maluchnik 1, Kopyciński 4.

MTS - Conrad Gdańsk 32:17 (17:8), Sambor - Sokół Gdańsk 31:37 (13:16).