Juniorzy starsi przegrali po raz drugi z Jagiellonią

20 czerwca 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Nie będzie trzeciego medalu z rzędu dla Arki w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Juniorzy starsi nie zdołali przebić się do najlepszej ósemki w kraju, gdyż dwukrotnie ulegli Jagiellonii Białystok. Na pożegnanie sezonu gdynianie przegrali na wyjeździe 1:2 (0:0)

.

Kądzior 84, 85 - Szwoch 55 (karny)

ARKA: Rybicki - Pionk, Żołnierewicz, Kleser, Wojowski (80 Haberka) - Brzuzy (60 Róg), Wesserling (60 Ziętarski), Rysiewski, Szwoch, Dąbrowski (60 Danielowski) - Słowiński

W 2010 roku Arka zdobyła brąz w mistrzostwach Polski juniorów starszych. W minionym sezonie srebrne medale przywieźli juniorzy młodsi. I właśnie na tych piłkarzach ponownie Robert Wilczyński oparł skład, który walczył już w gronie 19-latków. Szkoleniowiec do tego stopnia ufał podstawowych zawodnikom, że w porównaniu z pierwszym, przegranym meczem u siebie 2:3 w "11" zaszła tylko jedna zmiana.

Aby znaleźć się w najlepszej ósemce mistrzostw Polski żółto-niebiescy musieli pokonać Jagiellonię w Juchnowcu, gdzie odbywał się mecz dwoma golami lub strzelić co najmniej cztery bramki przy sukcesie jednym trafieniem. Zaczęło się źle, gdyż już w piątej minucie gospodarze mieli karnego, ale w drugiej połowie niewiele brakowało, aby Arka osiągnęła swój cel.

Wspomnianego karnego nie wykorzystał Damian Kądzior. Natomiast gdynianie nie zmarnowali szansy, gdy oni otrzymali jedenastkę. Po faulu na Damianie Rysiewskiego prowadzenie dla naszej drużyny zdobył Mateusz Szwoch.

W 60. minucie Arka mogła prowadzić 2:0. Niestety, z pięciu metrów piłki do siatki nie zdołał skierować Robert Ziętarski, który chwilę wcześniej wszedł na boisko.

Kolejnej szansy już nie było, mimo że podopieczni trenera Wilczyńskiego atakowali. Wykorzystała to Jagiellonia, która w końcówce wyprowadziła dwie kontry. Za niefortunny strzał z początku meczu zrehabilitował się Kądzior, który w ciągu dwóch minut zapewnił gospodarzom awans i zwycięstwo zarazem.

UKP Zielona Góra - Górnik Zabrze

Przypomnijmy, że jedynym reprezentantem Pomorza w rozgrywkach o mistrzostwo Polski pozostał Bałtyk. Gdynianie w kategorii juniorów młodszych o awans do turnieju finałowego, którego będą w lipcu gospodarzami, zagrają w dwumeczu z Legią Warszawa. Te pojedynki zaplanowano na 23 i 27 czerwca.