Karnabal w Kotlinie

1 czerwca 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Stefan Karnabal z zespołu Rajdowego WARTA S.A. ukończył 61. Rajd Polski, drugą rundę Mistrzostw Europy, na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej. Oznaczało to ósmą lokatę wśród polskich załóg i szóstą pozycję w grupie N.

Broniący tytułu mistrza Europy Belg Bruno Thirry, wicelider tegorocznej klasyfikacji Włoch Luca Pedersoli i uczestnik mistrzostw świata Francuz Simon Jean-Joseph, to główne postacie pośród 9 zagranicznych załóg, które przyjechały do Kotliny Kłodzkiej. Rywalizowano na 19 odcinkach specjalnych, liczących prawie 300 kilometrów. Na starcie stanęło 61 aut, do mety dotarły tylko 33. Rajd wygrał Pedersoli, wyprzedzając liderującego po pierwszym dniu Leszka Kuzaja i wspaniale finiszującego aż z 9 pozycji Jeana-Josepha.

Karnabal zaczął od mocnego uderzenia na pierwszym odcinku specjalnym, zajmując 10 lokatę i pokonując m.in. Tomasza Kuchara, regularnie startującego N-grupowym lancerem w mistrzostwach świata . Później utrzymywał dobre tempo jazdy i pewnie usadowił się na 11 miejscu w "generalce". - Jestem bardzo szczęśliwy. Zebraliśmy bardzo dużo doświadczeń, szczególnie w ustawianiu zawieszeń. Zrobiliśmy duży krok do przodu - zapewnił sopocki kierowca.