Katarzyna Kryczało mistrzynią Polski

11 marca 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Na pożegnanie startów w kategorii juniorów na krajowych planszach Katarzyna Kryczało została wreszcie indywidualną mistrzynią Polski do lat 20. Do reprezentacji narodowej na młodzieżowe mistrzostw świata zakwalifikowała się także druga gdańska florecistka, Joanna Bórkowska.

Podopieczna Longina Szmita zdobyła już Puchar Świata, stawała na podium mistrzostw świata i Europy, ale juniorski prymat w kraju był cały czas poza jej zasięgiem. Wreszcie dopięła swego we Wrocławiu. Złotem potwierdziła, że w tym sezonie była na krajowych planszach bezsprzecznie najlepsza. Wcześniej wygrała wszystkie zawody w ramach Pucharu Polski.

W stolicy Dolnego Śląska tak się niefortunnie złożyło, że już w ćwierćfinale Kryczało musiała pokonać Bórkowską 15:11, co Joasię zepchnęło na siódme miejsce. Potem Kasia zwyciężała jeszcze łatwiej. Natalię Rajczak (D'Artagnan Warszawa) w półfinale odprawiła z wynikiem 15:8, a w finale rozgromiła Martynę Synoradzką (Warta Poznań) 15:2!

26. Karolina Dąbrowska.

Turniej juniorów zdominowali zawodnicy AZS AWF Warszawa, którzy zdobyli trzy z czterech medali, w tym dwa z najcennijeszego kruszcu. W finale Stanisław De Bazelaire pokonał Łukasza Mandesa 15:12.

29. Paweł Osmański.

W mistrzostwach świata do lat 20 w Płowdiw (1-8.04). Polskę reprezentować będą: Kryczało, Bórokowska, Alina Kujawa (Kusy Szczecin), Mandes, Mateusz Witkowski (Warta Poznań) i Michał Majewski (AZS AWF Warszawa).

Opinie (26)

• :)

Brawo Kasia!!! u nas jestes zdecydowanie NAJLEPSZA zobaczysz niedlugo nikt juz Cie nie pokoona ale nie tylko w polsce lecz na calym swiecie!!! pozdrawiam :)

• 0 0

• Ale i tak miejsce 22 u dziewczat to najwieksza beka. Brawo Lipa!

• 0 0

• !!!

Szkoda, że pan Jacak nie był w najlepszej formie... Myślę, iż jeszcze z 3 gdańszczan znalazłoby się w finale.

• 0 0

• Tak. I jedna dziewczyna moze bylaby w 16. Piec akcji mi spalil, choc przegralam tez przez swoja glupote.
    Aha, dzieki Christoph.

• 0 0

• oj Lipa

Lipa wkoncu to przznalas ze przegralas przez wlasna glupote.Najlepiej zwalic na sedziego!!

• 0 0

• Bla, Bla

Choć czasem to zwalanie na sędziego jest wpełni uzasadnione;)
    Pozdrawiam

• 0 0

• Lipton

czasem owszem ale nie za kazdym razem!!!

• 0 0

• Za kazdym razem to na pewno nie jest. Ale czasem sedzia potrafi spieprzyc ci walke.

• 0 0

• Lipa

naprawde potrafi spartaczyc,no ale co z tego i tak nic nie mozesz zrobic ale od czego sa trefienia na jedna lampe:P:P:P:

• 0 0

• Po olimpiadzie

Kompromitacja bo inaczej tego nie mozna nazwac skonczyla sie rywalizaja druzynowa mezczyzn. florecisc po przegranym mecz z druzyna Egipty ( 3 Swiat szermierczy)przepascila swoja szanse na udzial w ogrzyskach mam nadzieje ze pzsz wyciagnie wnioski i bede jakies zmiany