31 stycznia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
aktualizacja: godz. 20:08 (31 stycznia 2015)
Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Tomasz Preinzner (nr 10) przypomniał się w Lechii dwoma golami dla III-ligowych rezerw. W 2007 roku był z biało-zielonymi wicemistrzem Polski juniorów. Tomasz Preinzner (nr 10) przypomniał się w Lechii dwoma golami dla III-ligowych rezerw. W 2007 roku był z biało-zielonymi wicemistrzem Polski juniorów.

To nie była udana sparingowa sobota dla trójmiejskich III-ligowców. Jedynie Arce II udało się zremisować w Gdyni z Concordią Elbląg 1:1 (1:0). Na wyjazdach przegrywali piłkarze: Bałtyku Gdynia ze Startem Warlubie 2:3 (1:3) oraz Lechii II Gdańsk z KP Starogard Gdański 3:4 (1:2). Dwoma golami dla biało-zielonych przypomniał się Tomasz Preinzner. Wychowanek klubu jako junior uznawany był za wielki talent, ale jego rozwój zahamował po wyjeździe w 2010 roku do Viktorii Koeln.

Arka II Gdynia - Concordia Elbląg 1:1 (1:0)
Bramka dla Arki II: Bach 8

ARKA II: Kotkowski - Sulewski (46 Górski), Robakowski (46 Lisowski), Niciński (46 Skrzypczak), Nowakowski (46 Borski) - Kupczyk (46 Bartlewski), Mosiejko, Matys (35 Regulski), Tomczak (46 K.Patok) - Bach (46 Hebel), F.Patok (46 Węsierski)

Z trójmiejskich III-ligowców niepokonana w zimowych sparingach pozostaje Arka II Gdynia. Podopieczni Roberta Wilczyńskiego nie zachwycili jednak w sobotnim sparingu, który rozegrali na Narodowym Stadionie Rugby zaraz po pierwszej drużynie.

ARKA ZREMISOWAŁA ZE STOMILEM

Żółto-niebiescy zagrali z dziewiątym zespołem grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi, Concordią Elbląg. Skład wzmocnili wychowankowie klubu: Piotr RobakowskiDamian Matys, którzy na razie trenują w Gdyni gościnnie, a jednocześnie szukają nowych pracodawców.

Jakub Bach zdobył gola dla Arki II w sparingu z Concordią już w 8. minucie gry. Gdynianie nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia. Jakub Bach zdobył gola dla Arki II w sparingu z Concordią już w 8. minucie gry. Gdynianie nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia.
Już na początku meczu gospodarze objęli prowadzenie, gdy po błędzie obrońców gości akcję udanie wykończył Jakub Bach. Później działo się jednak niewiele, ale druga jedenastka wystawiona po przerwie przez trenera Wilczyńskiego, dała zdominować się rywalom. Elblążanie praktycznie przejęli inicjatywę na boisku, a ich starania zostały nagrodzone w 70. minucie.

Po znakomitym prostopadłym podaniu zawodnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z Kamilem Kotkowskim. Nie dał szans bramkarzowi Arki II i ustalił wynik spotkania.

W poniedziałek rezerwy Arki rozpoczną w Gdyni obóz dochodzeniowy, który zakończą sparingiem z Aniołami Garczegorze 7 lutego.

ARKA II GDYNIA PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ
Zmiany kadrowe
Przybyli: Robert Sulewski (obrońca, z pierwszej drużyny), Maksymilian Hebel (napastnik, z zespołu juniorów)
Mogą przyjść: Piotr Robakowski (obrońca, Gwardia Koszalin), Damian Matys (pomocnik, GKS Przodkowo)
Odeszli: Tomasz Wojcinowicz (obrońca, do pierwszej drużyny), Michał Sztandar (obrońca, zawiesił treningi)
Może odejść: Radosław Robakowski (obrońca, testy w Bytovii)

Sparingi - bilans: 1 zwycięstwo, 1 remis, bramki 4:3
24 stycznia KS Chwaszczyno (III liga) Gdynia 3:2 (2:1)
Paweł Abbott 2, Krystian Patok

31 stycznia, Gdynia: Concordia Elbląg (III liga) 1:1 (1:0)
Jakub Bach

7 lutego, Gdynia: Anioły Garczegorze (IV liga)
14 lutego, Gdynia: Wda Świecie (III liga)
21 lutego, Gdynia: Gryf Wejherowo (III liga)
28 lutego, Gdynia: Motor Lubawa (IV liga)

KP Starogard Gdański - Lechia II Gdańsk 4:3 (2:1)
Bramki dla Lechii II: Preizner 60, 63 karny, Kaszuba 18

LECHIA II: Sobczak (60 Gawęcki) - Sidor, Powszuk, Jaroszek, Stawikowski - Kaszuba (46 Preizner), Wolski - Dubanowski (46 Kostyrka), Kopka (46 Gołuński), Kacajew (46 Letniowski) - Gierszewski (46 Michalski)

TOMASZ UNTON: NIE CZUJĘ SIĘ ZDEGRADOWANY

Dla drugiego zespołu Lechii sobotni sparing był pierwszym tej zimy. Z nielicznej kadry, która na razie trenuje pod okiem trenera Tomasza Untona ubył Diego Hoffman. Jak informowaliśmy Brazylijczyk, który jesienią nie przebił się do debiutu w ekstraklasie, rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

BRAZYLIJCZYK ZA BRAZYLIJCZYKA W LECHII

Aby zebrać skład na wyjazd do Starogardu Gdańskiego trener włączył do gry sześciu juniorów młodszych (Patryk Gawęcki, Artur Stawikowski, Kacper Dubanowski, Jakub Kostyrka, Juliusz Letniowski, Igor Michalski).

Ponadto rezerwy wzmocnił Adłan Kacajew. Lechii na razie nie udało się skrócić wypożyczenia tego piłkarza z Tereka Grozny, które zostało podpisane do końca sezonu. Pomocnik w sparingu z KP rozegrał 45 minut. To po jego strzale piłkę "wypluł" przed siebie bramkarz rywali, po czym z dalszej odległości dobił Andrzej Kaszuba dając biało-zielonym prowadzenie.

- Kacajew w tej chwili trenuje z nami, nie wiemy jakie będą jego dalsze losy - przyznał kierownik rezerw Robert Rybakowski.

KACAJEW SKREŚLONY W LECHII

Natomiast w drugiej połowie na boisku zaprezentował Tomasz Preizner. To wychowanek Lechii, który w okresie juniorskim uznawany był za wielki talent. Nie został jednak włączony do drużyny seniorów biało-zielonych i latem 2010 roku postanowił wyjechać do Niemiec. Trafił do Viktorii Koeln, czyli klubu, którzy kontrolują obecnie najważniejsze osoby w Lechii: Adam MandziaraFranz-Josef Wernze.

Od tego momentu piłkarz grał coraz słabiej. Nie przebił się za granicą, a i po powrocie do Polski niezbyt długo zagrzał miejsce w kolejnych klubach: Siarce Tarnobrzeg, Kotwicy Kołobrzeg i Bałtyku Gdynia (wiosna 2013).

Czy pomocnik, który we wrześniu skończył 23 lata, odnajdzie się w Lechii? Początek w rezerwach miał dobry. W Starogardzie strzelił dwie bramki. Pierwszą na 2:2 bezpośrednio z rzutu wolnego, a drugą trzy minuty później na 3:2 z karnego.

Zresztą jedenastki podyktowano tego dnia aż trzy, w tym dwie dla gospodarzy. Wynikało to z tego, iż mecz rozgrywany był na małym boisku, gdzie praktycznie każde zejście ze skrzydła na wysokości pola karnego oznaczało znalezienie się w "szesnastce". KP wyrównało w 80 minucie na 3:3, a dwie minuty później, właśnie egzekwując "jedenastkę", zapewniło sobie zwycięstwo.

LECHIA II GDAŃSK PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ
Przyszli: Adłan Kacajew (z pierwszej drużyny), Dawid Karczewski (napastnik, z zespołu juniorów),
Może przyjść: Tomasz Preizner (pomocnik, ostatnio bez klubu)
Odszedł: Tsubasa Nishi (pomocnik, Widzew Łódź, wypożyczenie do 31.12.2015)

Sparingi - bilans 1 porażka, bramki 3:4
31 stycznia, Starogard Gd.: KP Starogard Gd. (IV liga) 3:4 (1:2)
Bramki: Tomasz Preizner 2, Andrzej Kaszuba

7 lutego, Kartuzy: Cartusia (III liga)
14 lutego, Elbląg: Concordia Elbląg (III liga)
18 lutego, Elbląg: Olimpia Elbląg (III liga)
22 lutego, Ustka: Jantar Ustka (IV liga)
28 lutego, Gdańsk: Jaguar Gdańsk (IV liga)

BAŁTYK I ARKA II ROZPOCZĘŁY ROK OD WYGRANYCH

Start Warlubie - Bałtyk Gdynia 3:2 (3:1)
Bramki: Rombalski 27, Ceyer 31,41 - Ziemak 18, Bujnowski 85

BAŁTYK
I połowa: Szlaga - Steinborn, Szałek, Ostrowski - Dmitrzyk, Kajca, Gieraszek, Ziemak, Krzemiński - Rusinek, Węgliński

II połowa: Klebba - Steinborn, Pettke, Cielecki - Piekarski, Skierkowski, Dettlaff, Panasiuk, Bujnowski - Krysiński, Kazubowski

Bałtyk drugi sparing tej zimy rozegrał w Grudziądzu. Przed meczem z wiceliderem grupy kujawsko-pomorski-wielkopolskiej III ligi do drużyny biało-niebieskich dołączył Arkadiusz Gieraszek. Środkowy pomocnik jest wychowankiem gdyńskiego klubu, do którego wraca po dwóch i pół roku.

Do swojego macierzystego zespołu został wypożyczony do końca obecnego sezonu z Lecha Poznań, gdzie występował w Centralnej Lidze Juniorów oraz rezerwach. Ostatnio przebywał na zgrupowaniu z II-ligowym Górnikem Wałbrzych.

Sławomir Ziemak w sparingu ze Startem Warlubie popisał się zdobyciem bramki dla Bałtyku bezpośrednio z rzutu wolnego. Gdynianie stracili jednak trzy bramki w ciągu kwadransa i przegrali mecz. Sławomir Ziemak w sparingu ze Startem Warlubie popisał się zdobyciem bramki dla Bałtyku bezpośrednio z rzutu wolnego. Gdynianie stracili jednak trzy bramki w ciągu kwadransa i przegrali mecz.
Trener Marcin Martyniuk nie mógł natomiast wystawić do gry w sobotę obrońców Tomasza WypijaArkadiusza Proeny, którzy narzekają na drobne urazy. Szkoleniowiec tak jak w pierwszej połowie sparingu z Jaguarem Gdańsk, zdecydował się na grę trzema defensorami, tym razem przez całe spotkanie.

Spotkanie rozpoczęło się udanie dla Bałtyku. Po nieco ponad kwadransie gry bezpośrednio z rzutu wolnego celnie przymierzył Sławomir Ziemak otwierając wynik meczu. Start do wyrównania potrzebował 10 minut, a chwilę później już prowadził. Przy obu golach Maciej Szlaga został pokonany celnymi uderzeniami głową. Jeszcze przed przerwą doświadczony golkiper gdynian został pokonany po raz trzeci w ciągu kwadransa.

Zgodnie z przedmeczowymi założeniami, przed zmianą stron trener Martyniuk wymienił praktycznie cały skład. Na boisku z wyjściowej jedenastki został tylko Marek Steinborn. W tej części spotkania gdynianie zagrali na "zero z tyłu", ale sami zdołali zanotować jedynie trafienie kontaktowe. Na 5 minut przed końcem gry piłkę w siatce umieścił Rafał Bujnowski.

BAŁTYK GDYNIA PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ
Zmiany kadrowe:
Przyszli: Arkadiusz Gieraszek (pomocnik, Lech II Poznań, wypożyczenie do 30.06.2015), Michał Szałek (obrońca, Chrobry Głogów, wolny transfer, kontrakt 30.06.2015), Marcin Kajca (pomocnik, ostatni klub NFV Gelb-Weiss 09 Goerlitz, Niemcy, wolny transfer, 30.06.2015)

Odeszli: Marek Milczarek (pomocnik, przerwał treningi), Krzysztof Cysewski (pomocnik, skrócenie wypożyczenia z Chojniczanki), Patryk Ziółkowski (pomocnik, skrócenie wypożyczenia z Pomorzanina Toruń)

Mogą przyjść: Tomasz Gródek (pomocnik, Energetyk ROW II Rybnik), Nikodem Adamczyk (pomocnik), Dominik Klecha (pomocnik), Kamil Zaborowski (pomocnik) - wszyscy z zespołu juniorów, Michał Dmitrzyk (pomocnik, Gryf 2009 Tczew), Łukasz Ostrowski (pomocnik, Granica Kętrzyn)

Mogą odejść: Maciej Cackowski (bramkarz, wypożyczenie do Jaguara Gdańsk), Dawid Zadrowski (napastnik), Paweł Wenta (obrońca) - obaj na wypożyczenie

Sparingi - bilans: 1 zwycięstwo, 1 porażka, bramki 5:3
24 stycznia, Gdynia: Jaguar Gdańsk (IV liga) 3:0 (1:0)
Krzysztof Rusinek, Roland Kazubowski, Radosław Krysiński

31 stycznia, Grudziądz: Start Warlubie (III liga) 2:3 (1:3)
Sławomir Ziemak, Rafał Bujnowski

7 lutego, Kołobrzeg: Kotwica Kołobrzeg (II liga)
14 lutego, Gdynia: Sokół Ostróda (III liga)
21 lutego, miejsce do ustalenia: Olimpia Elbląg (III liga)
28 lutego, Świecie: Wda Świecie (III liga)