Maciej Azarewicz
28 lipca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Jak w Barcelonie
Jeszcze pięć dni przed grami w eliminacjach miało wystartować czterech Polaków. Ostatecznie wystartowało ich osiemnastu. Tak liczna armada naszych rodaków stanowi jednak tylko i wyłącznie
tło dla obcokrajowców w walce o cztery miejsca premiowane awansem do rozgrywek turnieju głównego. Aż pięć pojedynków pierwszej rundy eliminacyjnej rozstrzygało się w polskim gronie.

Tylko trzy nie miały Polaka w obsadzie. Do gier finałowych eliminacji dotarło dwóch Polaków Adam Chadaj oraz Filip Urban.

Chadaj rozegrał trzy setowy pojedynek z Niemcem Goellnerem. Dwa pierwsze sety były identyczne, zawodnicy wygrywali sety przełamując po jednym razie podanie przeciwnika i za każdym razem był to szósty gem seta. Polak szczególnie w drugim secie pokazał dobrą grę. W secie finałowym Chadaj starał się dotrzymywać kroku przeciwnikowi jednak od stanu 2:4, wyraźnie zaznaczyła się przewaga Niemca.

Jako jedyny z polskich zawodników awans do turnieju głównego
wywalczył Filip Urban. Nasz zawodnik pokonał w trzeciej rundzie
eliminacji, w dwóch setach Mathiasa Hellstroma ze Szwecji. O ile pierwszy set był zacięty i zakończył się tie-breakiem to w drugim
Polak wręcz zdemolował rywala wygrywając bez straty gema.

Marc-Kevin Goellner (Niemcy) - Michał Włodarczyk 6:1, 6:0
Filip Urban - Sebastian Prieto (Argentyna) 7:6(2), 7:6(2)
Michał Kostecki - Przemysław Leśniewski 6:4, 7:6(6)

Filip Urban - Mathias Hellstrom (Szwecja) 7:6(3), 6:0

W eliminacjach kobiet wystartowały trzy Polki. Wszystkie przegrały w pierwszej rundzie. Najbliższa awansu do drugiej rundy była Monika Krauze którą w trzech setach pokonała Renata Voracova z Czech.