Kolejna kontuzja w gdyńskiej drużynie

Marta
5 grudnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
W Dąbrowie Górniczej koszykarze Startu przegrali po dwóch dogrywkach. W Dąbrowie Górniczej koszykarze Startu przegrali po dwóch dogrywkach.

Koszykarze Startu doznali trzeciej porażki na parkietach 1.Ligi. Gdynianie na tarczy wracają z wyjazdu do Dąbrowy Górniczej. Po dramatycznym meczu, o którego wyniku decydowały aż dwie dogrywki miejscowy MKS pokonał ekipę Pawła Turkiewicza 107:100 26:23, 17:20, 19:15, 18:22, d. 12:12, d. 15:8).

MKS: Grochowski 28, Zieliński 24, Grzegorzewski 16, Zmarlak 6, Szczypka 0 - Kulikowski 14, Wołoszyn 12, Morawiec 7, Piechowicz 0.

START: Wojdyła 22, Kostrzewski 19, Mordzak 19, Śmigielski 4, Lisewski 0 - Krajniewski 15, Andrzejewski 11, Szpyrka 8, Malczyk 1, Nowakowski 1, Młynarski 0.

W 2 minucie gry było 5:0 dla gospodarzy wówczas jednak gdynianie przyspieszyli tempo swoich akcji, zdobyli pod rząd 7 punktów i wyszli na prowadzenie. W 7 minucie po wejściu pod kosz i punktach Piotra Śmigielskiego było 20:13 dla Startu. Niestety w końcówce pierwszej kwarty gdynian znów dopadł pech. W minionym tygodniu parkiet musiał przedwcześnie opuścić z powodu kontuzji Aleksander Krauze, w Dąbrowie Górniczej już w pierwszej kwarcie urazu doznał Adam Lisewski.

Końcówka pierwszej odsłony nie była już tak udana dla gości, Zespół MKS-u odrobił straty i po 10 minutach było 26:23 dla gospodarzy a w 13 minucie prowadzili już oni 35:25. Gdynianie zdołali jednak powstrzymać tą ofensywę, na 2 minuty przed końcem pierwszej połowy, po ośmiu punktach z rzędu Krzysztofa Krajniewskiego było już 41:41. Remis utrzymał się też do końca pierwszej połowy (43:43).

Przez całą trzecią kwartę zespół z Zagłębia utrzymywał nieznaczną przewagę, gdynianie odzyskali prowadzenie w 32 minucie po trafieniu Tomasza Wojdyły (65:64 dla Startu). Po kolejnych punktach tego zawodnika minutę późnej było 67:66. Już do końca czwartej kwarty żadnemu z zespołów nie udało się wypracować poważniejszej przewagi. Na 25 sekund przed końcem ostatniej kwarty Michał Wołoszyn trafił "trójkę" doprowadzając do remisu 80:80 wynik już nie zmienił się i sędziowie zarządzili dogrywkę.

W doliczonym czasie gry, na równo minutę przed końcem Grzegorz Mordzak trafił jednego wolnego i było 92:87 dla Startu, gospodarze odpowiedzieli jednak punktami Grzegorza Grochowskiego i na 30 sek. przed końcem pierwszej dogrywki był remis 92:92, który mimo starań z obydwu stron nie zmienił się.

Na 128 sekund przed końcem drugiej dogrywki gdynianie prowadzili jeszcze 97:96 jednak przez kolejne 109 sekund nie zdobyli punktu podczas gdy rywale zapisali na swoim koncie 8 "oczek". Gospodarze wyszli na prowadzenie 104:97 i praktycznie przesądzili losy meczu.

W innych meczach 12 kolejki rozgrywek 1.Ligi koszykarzy: AZS WSGK Kutno - SKK Siedlce 70:68 (16:22, 15:14, 17:18, 22:14), Znicz Basket Pruszków - NETO PTG Sokół Łańcut 71:57 (17:10, 17:19, 19:18, 18:10), POLOmarket Sportino Inowrocław - AZS Radex Szczecin po dogr. 76:74 (24:12, 17:11, 14:20, 10:22, d. 11:9), Polski Cukier Siden Toruń - Spójnia Stargard Szczeciński 75:61 (14:14, 20:10, 22:20, 19:17), Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Rosa Radom 65:76 (12:18, 22:12, 13:29, 18:17), Polonia Przemyśl - Focus Mall Sudety Jelenia Góra 85:54 (21:12, 16:10, 31:16, 17:16).

Tabela 1.Ligi koszykarzy
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)

• Szkoda

Szkoda. Widac ze slabe koncowki. Trenerze!!! W sobote tylko wygrana.
    Lisewski na dligo out?

• 6 3

• Muszą wygrać 12 mecz!!!

Smaruj Rysiu smaruj!!!

• 5 6

• "Gdynianie z tarczą wracają..." ??? (2)

ekhm, prymusem nie byłem ale chyba powinno być "na tarczy".

• 5 0

• Może dostali tarczę na pocieszenie;-)

A tak na serio to masz rację, jest błąd.

• 3 0

• Portal Trojmiasto.pl

Dziękujemy za sugestie. Treść została poprawiona.

• 3 0

• Start Gdynia

trzymam kciuki. Trzy porażki ale 8 wygranych. Otrząsnąć się, wyciągnąć wnioski i do walki. TBL czeka. Fajnie byłoby mieć w TBL jakiś zespół z Gdyni.

• 7 2

• Start w nastepnym sezonie i tak bedzie w TBL.Jak nie awansuje normalnie to wykupi dziką kartę.

• 4 2

• awans

fajnie by było gdyby był awans. Za szybko chyba by o tym mówić. Play offy pokażą o co chodzi, a w nich jest troche przypadku bo chyba tylko do 2 wygranych się gra i łatwo o niespodziankę.