Kolejny remis

7 stycznia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Miało być sześć punktów, ale trzeba się cieszyć z dwóch. Hokeiści Energi Stoczniowiec osiągnęli na własnym lodowisku drugi remis w ciągu trzech dni. W niedzielę zespół Henryka Zabrockiego uzyskał wynik 3:3 (2:1, 0:1, 1:1) w starciu z Wojasem Podhalem Nowy Targ. Dla rywali to pierwszy z siedmiu meczów tego sezonu, w którym nie przegrali z gdańszczanami.

1:0 Roman Skutchan 3:25, 2:0 Alexander Hult 4:40, 2:1 Marian Kacir 16:50, 2:2 Krzysztof Zapała 32:13, 3:2 Piotr Poziomkowski 45:50, 3:3 Jarosław Różański 55:52.

STOCZNIOWIEC: Odrobrny - Wróbel, Leśniak, Skutchan, Hurtaj, Jurasek - Rompkowski, Skrzypkowski, Hult, Zachariasz, Drzewiecki - Riabenko, Smeja, Kostecki, Słodczyk, Jankowski - Benasiewicz, Urbanowicz, Rzeszutko, Poziomkowski.

Gospodarze nie potrafili wygrać, choć w inauguracyjnej tercji mieli dwa gole przewagi, a prowadzenie raz jeszcze zdobyli w ostatniej części gry. Bramka na wagę remisu padła, gdy "Stocznia" grała w osłabieniu, a przed jej uznaniem sędziowie długo studiowali zapis wideo. Dogrywka, w której obie drużyny miały swoje szanse, nie zmieniła rezultatu. Najlepszymi hokeistami meczu uznano Zapałę i Pawła Skrzypkowskiego.

Pozostałe wyniki o miejsca 1-6: GKS Tychy - Cracovia Comarch Kraków 4:2 (1:1, 2:0, 1:1), Zagłębie Sosnowiec - TKH ThyssenKrupp Energostal Toruń 3:1 (0:0, 2:0, 1:1); o miejsca 7-10: Akuna Naprzód Janów - Unia Oświęcim 3:2 (0:0, 2:2, 1:0), KH Sanok - KTH Krynica 4:5 (1:2, 1:1, 2:2).

1. Cracovia Comarch 31 18 6 7 123- 77 63
2. GKS Tychy 31 18 7 6 133- 78 62
3. Stoczniowiec Energa 31 14 6 11 119- 94 49
4. Wojas Podhale 31 13 7 11 113- 90 47
5. Zagłębie Sosnowiec 31 13 6 12 89- 88 45
6. TKH Toruń 31 12 5 14 87- 96 44