Szczypiorniści Wybrzeża wciąż niepokonani

22 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
Wybrzeże Gdańsk wygrywa mecz za meczem, ale szanse na bezpośredni awans do Superligi są już tylko teoretyczne. Wybrzeże Gdańsk wygrywa mecz za meczem, ale szanse na bezpośredni awans do Superligi są już tylko teoretyczne.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali we własnej hali Wójcik Meble Elbląg 28:20 (16:7) odnosząc dziesiąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach I ligi. Po wygraną sięgnęły także zespoły Kar-Do Spójni Gdynia oraz SMS Gdańsk.

Wybrzeże Gdańsk - Wójcik Meble Elbląg 28:20 (16:7)
WYBRZEŻE: Głębocki, Chmieliński - Rogulski 10, Abram 4, Sulej 3, Nilsson 3, Piętak 3, Mogielnicki 2, Nidzgorski 1, Strzebiecki 1, Kondratiuk 1 oraz Steege, Rakowski.

WÓJCIK MEBLE: Wróbel, Rycharski - Malandy 5, Michałów 5, Kupiec 4, Nowakowski 2, Spychalski 1, Dawidowski 1, Maluchnik 1, Sczepański 1 oraz Fonferek, Jędrzejewski, Grablewski, Ośko, Lipczyński, Gryz.

Wybrzeże spotkanie z elblążanami rozpoczęło spokojnie prowadząc 4:3, ale podopieczni Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka szybko dali gościom do zrozumienia, że to nie będzie wyrównana rywalizacja. Gdańszczanie z łatwością powstrzymywali przyjezdnych w obronie i zdobywali bramki seriami. Do przerwy zbudowali przewagę aż dziewięciu trafień, a spora w tym zasługa dobrze dysponowanego obrotowego Łukasza Rogulskiego, który w ostatnim czasie trenował z reprezentacją Polski.

W drugiej połowie przebudzili się przyjezdni, którzy zdołali zmniejszyć straty do zaledwie czterech bramek. Rozluźnieni gospodarze, którym w tej części spotkania przydarzyło się sporo błędów, zdołali jednak odzyskać inicjatywę i zakończyli mecz zwycięstwem z przewagą ośmiu trafień. Dla czerwono-biało-niebieskich był to dziesiąty triumf z rzędu.

Pomimo rewelacyjnej serii gdańszczanie wciąż tracą jednak aż dwa punkty do KPR Legionowo (w bezpośredniej rywalizacji jest remis, ale KPR ma lepszy bilans bramek). Do końca pozostały dwie kolejki i wszystko wskazuje, że to legionowianie wywalczą promocję do Superligi. Wybrzeże najprawdopodobniej będzie musiało szukać swojej szansy w barażach.

W przerwie spotkania z elblążanami przy aplauzie kibiców uhonorowane zostały juniorki UKS Conrad Gdańsk, które w marcu w Rewalu sięgnęły po tytuł mistrzyń Polski w swojej kategorii wiekowej. Dyplomy szczypiornistkom wręczył przedstawiciel Urzędu Marszałkowskirgp Województwa Pomorskiego, Maciej Kowalczuk.

JUNIORKI CONRADA GDAŃSK NAJLEPSZE W POLSCE, VISTAL ŁĄCZPOL ZE SREBREM

Kar-Do Spójnia Gdynia - Wolsztyniak Wolsztyn 34:23 (19:9)
KAR-DO SPÓJNIA: Zimakowski, Kochański - S.Gębala 7, Karpiński 7, M.Gębala 4, Wróbel 4, Nowaliński 4, Wesołek 4, Bronk 2, Dorsz 1, Pacholarz 1 oraz Radecki.

WOLSZTYNIAK: Płóciennicak, Utrata - Kaczmarek 7, Wajs 5, Pietruszka 3, N.Szutta 3, P.Szutta 2, Laskowski 2, Rogoziński 1 oraz Horowski, Raczkowiak, Gessner, Kubiak.

Na zwycięską ścieżkę wrócił zespół gdyńskiej Kar-Do Spójni, który po porażce w Lesznie z dużą łatwością ograł Wolsztyniaka. Podopieczni Leszka Elbickiego już w pierwszej połowi odskoczyli gościom na dziesięć bramek (16:6 po trafieniu Mateusza Wróbla).

Vetrex Sokół Kościerzyna - SMS ZPRP Gdańsk 26:27 (11:12)
SOKÓŁ: Pieńczewski - M.Reichel 7, Lisiewicz 6, J. Reichel 4, Ringwelski 4, Szala 1, Janusiewicz 1, Czaja 1, Helman 1, Kuczyński 1, Piechowski.

SMS: Morawski, Plaszczak - Genda 7, T.Gębala 4, Bąk 4, Misiejuk 4, Szopa 2, Potoczny 2, Bartłomiejczyk 1, Palczewski 1, Ciosek 1, Chełmiński 1, Krupa, Prymlewicz.

Komplet zwycięstw dla Trójmiasta w 24 kolejce I ligi zapewnili w Kościerzynie licealiści z gdańskiej SMS. Zawodnicy Dariusza Tomaszewskiego w przeciwieństwie do Wybrzeża i Spójni stoczyli jednak bardzo wyrównany bój o dwa punkty. Do przerwy gdańszczanie byli lepsi od gospodarzy o jedną bramkę.

W drugiej części spotkania inicjatywę przejął Sokół, który jeszcze na pięć minut przed końcem meczu prowadził różnicą dwóch trafień. Trzy bramki z rzędu zdobyli wówczas gdańszczanie, a między słupkami dobrze spisywał się Adam Morawski jednak gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Rzutem na taśmę licealistom zapewnił Paweł Genda, którego rzut ustalił wynik spotkania.

Wyniki 24 kolejki

• KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - Vetrex Sokół Kościerzyna 34:26 (16:12)
  • Grunwald Poznań - WYBRZEŻE GDAŃSK 16:30 (8:14)
  • SMS GDAŃSK - Wolsztyniak Wolsztyn 25:33 (11:17)
  • Polski Cukier-Pomezania Malbork - AZS UW Warszawa 29:20 (17:8)
  • Meble Wójcik Elbląg - Nielba Wągrowiec 31:31 (15:14)
  • AZS UKW Bydgoszcz - Warmia Traveland Olsztyn 25:34 (17:21)
  • Real Astromal Leszno - MKS Poznań 29:28 (15:14)
  • Mecz rozegrany awansem z 25. kolejki
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - Vetrex Sokół Kościerzyna 33:20 (14:8)

Opinie (8)

• Awans?

Wszystko pieknie tylko czy awansują? Z 1 miejsca już chyba raczej nie ma szans, więc czekają nas baraże?!

• 7 0

• pewnie że awansują po barażach żeby nie ten głupi początek to byłby awans

... z1 miejsca ale będzie dobrze do boju GKS tylko GKS!!!!!

• 15 4

• Brawo Chłopaki!

Jesteście najdzieją gdańskiego sportu!

• 5 3

• (1)

Brawo Spójnie,jestem pod wrażeniem wyniku- czy to nie ten Wolsztyniak który dostał od was 11 pozbawił złudzeń z awansu GKS ?!
    Szkoda że tak późno zaskoczyliście z formą na koniec ligi-ale też gratki że po takich osłabieniach pozbieraliście się. Oby w nowy sezon z nowymi nadziejami i uzupełnienie składu a można wiele namieszać w lidze.