Koniec pielgrzymki

21 października 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Pięć punktów to bilans piłkarek ręcznych Dableksu AZS AWFiS w trzech ostatnich meczach. Na zakończenie wyjazdowej pielgrzymki akademiczki pokonały w Jeleniej Górze tamtejszy MKS Finepharm 32:27 (13:11). W ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek ekstraklasy podopieczne Jerzego Cieplińskiego zagrają wreszcie przed własną publicznością. Mecz z SPR Lublin został zaplanowany na 30 października na godzinę 18.00.

DABLEX AZS AWFiS: Sadowska - Stachowska 8, Wilamowska 5, Chudzik 4, Serwa 4, Szwed 3, Wojtas 3, Musiał 2, Bołtromiuk 2, Kulwińska 1, Koniuszaniec, Mielczewska.

Akademiczki rozpoczęły źle. Po sześciu minutach przegrywały 1:3, a mogło być jeszcze gorzej, gdyby Małgorzata Sadowska nie obroniła karnego. Potem aż do przerwy zespoły grały zrywami. Gdańszczanki wyszły na prowadzenie 4:3, by następnie przegrywać 6:7 i znów prowadzić 8:7. Ostatni remis w pierwszej połowie był w 21. minucie (10:10).

Po zmianie stron jeleniogórzanki wyrównały na 13:13 i... spasowały. Akademiczki wyprowadziły kilka kontr, w których prym wiodła Monika Stachowska, dla której trener Ciepliński znalazł miejsce na skrzydle. W 40. minucie przyjezdne prowadziły już 20:15. Dzięki tej przewadze do końca gry kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Rywalkom udało się zbliżyć jedynie na odległość trzech trafień (24:27, 25:28, 26:29, 27:30), a że i gdańszczanki nie forsowały tempa, to największą przewagę miały 6-bramkową (22:16).

Pozostałe wyniki 10. kolejki: EB Start Elbląg - Piotrcovia 28:38 (15:17), AZS AWF Katowice - Zgoda Ruda Śląska 15:27 (5:15), Sośnica Gliwice - Ruch Chorzów 21:27 (11:13), Łącznościowiec Szczecin - AZS Politechnika (niedziela), SPR Safo ICom Lublin - Zagłębie Lubin (przełożony na 26.10).

• SPR tradycyjnie może postawić trudne warunki, ale dziś nie przyjedzie w najsilniejszym składzie:

"Niestety przystąpimy do tego meczu poważnie osłabieni - mówi trener Jankowski. - Zabraknie Beaty Aleksandrowicz, Kamili Skrzyniarz i Magdaleny Chemicz. Dwie pierwsze mają kontuzje, a nasza bramkarka zachorowała na ospę wietrzną. Mimo wszystko będziemy walczyć o zwycięstwo."

(za lubelską Wyborczą)

• 0 0

• Dziewczyny z AZSu potwierdziły że są drużyną z charakterem!!! Bardzo dobry mecz z obu stron a conajważniejsze zwycięski dla Gdańszczanek :)))