Krążek wpadał tylko do jednej bramki

Krzysztof Klinkosz
5 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Już w piątek gdańscy hokeiści zapewnili sobie udział w play-off. Potrzebowali do tego trzech punktów w meczu Unią. Zadanie wykonali, pokonując drużynę z Oświęcimia 6:3 (3:0, 0:3, 3:0). Znów świetne spotkanie rozegrała pierwsza gdańska piątka. Co ciekawe obie drużyny krążek posyłały tylko do jednej bramki, tej przy ławce drużyny gości. W niedzielę na pożegnanie z sezonem zasadniczym gdańszczanie zagrają z KH Sanok. Początek spotkania o godzinie 17.00.

1:0 Steber as. B.Wróbel, Rzeszutko (6.45 w przewadze)
2:0 Steber as. Rzeszutko, Skutchan (14.52 w przewadze)
3:0 Skutchan as. Rzeszutko (18.52)
3:1 Wojtarowicz as. Szewczyk Gallo (22.30)
3:2 Wojtarowicz as. Cinalski, Klisiak (26.11)
3:3 Szewczyk as. Gallo (38.48)
4:3 Kostecki as. Steber (46.03 w przewadze)
5:3 Rzeszutko as. Skutchan (48.24)
6:3 Vitek as. Jankowski (59.07 w przewadze)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; B.Wróbel - Kostecki, Skrzypkowski - Mat. Rompkowski, Smeja - Maciejewski, Benasiewicz - Maj; Steber - Rzeszutko - Skutchan, Furo - Ziółkowski - Jankowski, Vitek - M.Wróbel - Chmielewski, Mac.Rompkowski - Strużyk - Wróblewski.

AKSAM UNIA: Szydłowski (21 Stańczyk); Gallo - Kowalówka, Janin - Cinalski, Połącarz - Krzemień oraz Kasperczyk, Klisiak - Szewczyk - Wojtarowicz, Modrzejewski - Stachura - Bucek, Twardy - Adamus - Sękowski.

Gdańszczanie najwyraźniej postanowili już w piątek zapewnić sobie grę w play-off Już od pierwszych minut odważnie ruszyli do ofensywy a ponieważ rywale nie pozostawali im dłużni w pierwszej tercji kibice oglądali niezłe widowisko, godne telewizyjnych kamer.

Więcej z gry mieli gdańszczanie, podobnie jak w ostatnich meczach ton grze nadawała pierwsza piątka gdańszczan. Właśnie po akcji pierwszej formacji gospodarze wyszli na prowadzenie. Jan Steber otrzymał krążek w pobliżu bandy odjechał nieco na środek, z okolic bulika strzelił silnie na bramkę i Zbigniew Szydłowski nie miał żadnych szans.

Po kwadransie gry było już 2:0. Tym razem pierwszy atak wjechał na pełnej prędkości do tercji obronnej gości a Jarosław Rzeszutko odegrał krążek z ostrego kąta przed bramkę a tam czekał już na niego Steber. Czeski napastnik z bliska nie miał problemu z umieszczeniem krążka w odsłoniętej części bramki.

Na 3:0 po pierwszej tercji wynik ustalił Roman Skutchan, który wymanewrował zawodników gości symulując podanie i strzelając w długi róg.

W drugiej tercji gdańszczanie stracili całą przewagę, którą wypracowali sobie w pierwszych 20 minutach. Znów powróciły błędy z poprzednich spotkań czyli nieskuteczność i niefrasobliwość w defensywie. Gospodarze zagrali nieskutecznie, nie wykorzystali kilku okazji do podwyższenia rezultatu, za to rywale wytworzyli sobie kilka sytuacji i skrzętnie je wykorzystali.

Pierwszą bramkę dla Unii zdobył w 23 minucie Wojciech Wojtarowicz, który z bliska pokonał gdańskiego bramkarza. Ten sam zawodnik w 27 minucie strzelił bramkę kontaktową. Z daleka uderzał Piotr Cinalski a Wojtarowicz przed bramką zmienił lot krążka.

Gdańszczanie po stracie drugiej bramki rzucili się na rywali, jednak nie starczało im precyzji pod bramką Unii, szczęśliwie bronił też Stańczyk.

Wreszcie w 39 minucie goście zniwelowali straty całkowicie. Spod linii niebieskiej uderzał Petr Gallo, Przemysław Odrobny odbił wprawdzie krążek, jednak Maciej Szewczyk dopadł do niego jako pierwszy i umieścił "gumę" w siatce nad leżącym golkiperem gdańskim.

W ostatniej odsłonie gdańszczanie odzyskali skuteczność, wykorzystali dwa okresy gry w przewadze a trzecią bramkę zdobyli kiedy zawodnik Unii wracał w ławki kar.

W 47 min. gdańszczanie rozgrywali krążek w tercji rywali, Steber odegrał przed bramkę do nadjeżdżającego Artura Kosteckiego a ten pewnym strzałem odzyskał prowadzenie dla gospodarzy.

Po chwili krążek po raz kolejny znalazł się w bramce Unii, jednak sędzia nie uznał bramki. Kilkadziesiąt sekund później "Stoczniowcy" już prawidłowo zdobyli bramkę. Roman Skutchan świetnie odnalazł przed bramką Jarosława Rzeszutko a reprezentacyjny napastnik już z pola bramkowego podwyższył na 5:3.

Ataki gdańszczan nie ustawały i w 60 minucie Josef Vitek strzelając z ostrego kąta ustalił wynik spotkania. Gdańszczanie wygrali 6:3 i już w piątek zapewnili sobie grę w play-off, niedzielny pojedynek z Sanokiem mogą więc potraktować treningowo.

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego PLH wszelkie wątpliwości dotyczące kolejności w tabeli zostały rozwiane. Drużyny nie zmienią już swoich miejsc przed play-off.

Tabela wprowadzona: 2010-02-05

Pozostałe wyniki 46 kolejki PLH: Grupa A - Akuna NAprzód Janów - Cracovia ComArch 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), JKH GKS Jastrzębie Zdrój - Wojas Podhale Nowy Targ 4:6 (0:1, 1:3, 3:2), GKS Tychy - PolAqua Zagłębie Sosnowiec 5:2 (3:0, 2:1, 0:1), Grupa B - KTH Krynica - Ciarko KH Sanok 0:4 (0:0, 0:3, 0:1).

Opinie (122) ponad 20 zablokowanych

• Do debili krzyczacych "artur zjedz" (11)

na pewno wiedza o ki mowie grupa debili siedzących na hali i drących swoje krzywe ryje!niech sami założą ku... łyżwy i niech pozapierda...... po lodzie zobaczymy jak sobie poradzą!nie chce mi się ich sluchac cwaniaki ze wsi przyjechali pewnie bmw! i słoma z butów wystaje no i białe czapeczki buractwo!

• 21 15

• POPIERAM W 100% Dobrze mówisz. (1)

• 6 9

• LUDZIE TU NIE CHODZI O TO ŻE ARTUR MA WYPIE...I ZJECHAĆ- FAKTEM JEST,ZE SĄ W TYM KLUBIE GORSI OD NIEGO, ALE DLACZEGO .. GRAJĄCY JAKBY GRAŁ PIERWSZY SEZON W LIDZE MA GRAĆ W NAJLEPSZEJ PIĄTCE I MARNOWAC NAM WSZYSTKIE GRY W PRZEWADZE I DAWAĆ PRZECIWNIKOWI SWOJĄ NIEUDOLNOSCIA SZANSE NA STRZELENIE BRAMKI GDY GRAMY W OSŁABIENIU?! Jak chce grać to niech gra sobie w piątce odpowiedniej dla siebiei niech nie wykorzystuje przywileju w postaci tatiusia prezesa... I o to chodzi 90% osobą, ktore mają cos do 22#.

• 0 0

• STOCZNIOWIEC (5)

PRZYJDZ CWANIACZKU I POWIEDZ MI TO W OCZY

• 4 2

• a masz koszulkę z EKOLOG na plecach ? (2)

A jeśli nie to po czym Cię poznam ?

• 2 2

• no jak ekolog wymiękasz ? (1)

jak cie znajdziemy ?

• 1 0

• STOCZNIOWIEC

nic nie wymiękam czekam przyjdz ,nie napinaj się na forach siedzę tam gdzie oni przyjdz morze, dowiem się o co ci chodzi .czekam z utęsknieniem

• 1 0

• bys sie zdziwil

• 2 2

• W grupie to jesteście silni ale tylko w grupie , pojedynczo to byście......wleźli pajace jedni.

• 3 4

• (2)

NIESTETY OZRAŻANIE ZAWODNIKÓW ZE SWOJEJ DRUŻYNY JEST TROCHĘ NIE NA MIEJSCU,OBOJĘTNIE KTO TO JEST.PRZYPADKOWI KIBICE PATRZĄ NA WAS TROCHĘ DZIWNIE A NA LECHII ZA TAKIE COŚ BY WAS z****...

• 5 6

• (1)

I NIE PODOBA MI SIĘ ZAKOŃCZENIE TEGO ARTYKUŁU : niedzielny pojedynek z Sanokiem mogą wiec potraktować treningowo. PRZECIEŻ PRZYJDĄ KIBICE,ZAPŁACĄ ZA BILETY I CO MAJĄ OGLĄDAĆ TRENING. ŻENADA.