Królowie remisów

20 sierpnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Piłkarze Arki zapracowali na miano królów remisów. W czwartym meczu w ekstraklasie żółto-niebiescy po raz czwarty podzielili się z rywalami punktami. Tym razem w Płocku z Wisła podopieczni Mirosława Dragana uzyskali rezultat 1:1 (1:1). Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 19 minucie Predrag Vujović, a wyrównał osiem minut później Grzegorz Jakosz.

WISŁA: Wierzchowski - Peković, Belada, Colaković, Żivković (78 Romuzga) - Gęsior, Rachwał, Geworgian (70 Żilić), Mierzejewski (46 Peszko) - Vujović, Jeleń.

ARKA: Chamera - Kowalski, Jawny, Cios, Jakosz - Gorząd, Sobieraj, Niciński, Ława (79 Majda) - Pilch (77 Griszczenko), Imeh (64 Patalan).

Czerwona kartka: Kowalski (76 minuta - za drugą żółtą). Żółte kartki: Peković, Peszko (Wisła), Sobieraj, Jawny, Kowalski (Arka).

Gole były do siebie bardzo podobne. Najpierw dośrodkowywał z kornera Patryk Rachwał, a celnie główkował serbski napastnik Wisły. Przy wyrównaniu z kolei piłkę z rzutu rożnego wrzucił Bartosz Ława, a skuteczną główką popisał się Jakosz, którego niektóre tytuły prasowe przed meczem odsyłały na ławkę rezerwowych. Tymczasem trener Dragan jeszcze raz udownodnił, że nie tak łatwo porzuca raz obraną koncepcję. Gdy tylko nadarzyła się okazja, wrócił do składu z meczu inauguracyjnego.

Więcej szans na zmianę rezultatu remisowego mieli gospodarze. Jeszcze przed przerwą groźnie z rzutu wolnego strzelał Mitar Pekovic, a po zmianie stron o losach spotkania mógł, a nawet powinien rozstrzygnąć Ireneusz Jeleń. Zaraz po wznowieniu gry płocki napastnik strzelał z kilku metrów, ale Michał Chameraobronił. Może dlatego kwadrans później Jeleń już nie strzelał w dogodnej sytuacji, a wycofał piłkę do gorzej ustawionych partnerów.

W 61 minucie Arkę uratował słupek, w który z wolnego przymierzył Vujovic. Osiem minut później Serb został sfaulowany w okolicach linii pola karnego przez Piotra Jawnego. Gospodarze liczyli na jedenastkę, ale był wolny tuż zza "16". Na szczęście gdynian płocczanie zamiast strzelać pogubili się przy kombinacyjnym rozegraniu tego stałego fragmentu gry i stracili piłkę.

Trenerski dwugłos:

Mirosław Dragan (Arka): - Cieszymy się z punktu zdobytego na tak trudnym terenie, ale jeśli chodzi o grę to pozostaje niedosyt. Po przerwie przeciwnik miał mnóstwo sytuacji do strzelenia bramki, a my się tylko przyglądaliśmy i powinniśmy ten mecz przegrać. Do przerwy nic nie wskazywało na to, że zespół gospodarzy osiągnie taką przewagę. Gra była wyrównana.

Mirosław Jabłoński (Wisła): Po stracie bramki, wkradła się niesamowita nerwowość. Mimo, że atakowaliśmy, stwarzaliśmy sytuacje, to nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Nie potrafię racjonalnie wytłumaczyć - dlaczego? Chyba zabrakło zimnej krwi.

Pozostałe wyniki 4. kolejki: Kolporter Korona Kielce - Polonia Warszawa 3:2 (2:0), Legia Warszawa - Groclin Grodzisk 0:2 (0:1), Górnik Zabrze - Odra Wodzisław 1:1 (0:1), Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 0:2 (0:1), Zagłębie Lubin - Lech Poznań 4:5 (3:2), Amica Wronki - Pogoń Szczecin 4:1 (1:0), Wisła Kraków - Cracovia (przełożony).

• 0 0

• Śledzie kupuja remisy zeby sie utrzymac a nie wygrane-nowy plan!!!!!!

• 0 0

• i co śledzie ściska was teraz wiecie do kogo trójmiasto nalezy! DO LECHII GDAŃSK

• 0 0

• brawo arka

arka po ciezkim meczu wywiozla cenny remis z plocka.wstyd dla dzialaczy plocka ktorzy wpuscili kibicow arki(ok.450 osob)dopiero w 40 min.czesc kibicow arki nie wpuscili wogole(ok 50) zrobili to dlatego ze prezes wisly(dmoszynski)mial takie widzimisi wstyd dla plocka.TYLKO ARKA GDYNIA

• 0 0

• arka bedzie mistrzem polski

• 0 0

• lechia tak tak spadnie do 4 ligi

• 0 0

• biedna POCZWarka gdynia

Nie wpuścili kilkunastu pijanych, głupich dresów i już lamentują. Antene canal+ se kupcie i w telewizji tę żenade oglądajcie- pały zakazane.

• 0 0

• RYCHU DAJ SPOKUJ

• 0 0

• lylko murarska druzynka lechia

tak powinno byc oszolomow sie nie wpuszcza na stadion bo robia zadymy.kazdy klub ma prawo nie wpuscic chamstwa to ich dom to maja prawo dmowic wstepuna obiekt chamstwu.

• 0 0

• królewny remisów ;-)

Bo my nie lubimy jak innym jest smutno, więc remisy nikogo nie krzywdzą.

Uprzejmie informujemy, że na SKM Leszczynki organizujemy zbiórkę złomu na zakup kolejnego remisu.Wszystkch chętnych i ich ciotki prosimy o dobrowolne datki , bo się kroją duże wydatki.No i te,flage trzeba kupić lub wykupić.