• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Krzysztof Kasprzak: Skład Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygląda obiecująco

Damian Konwent
4 października 2023, godz. 15:00 
Opinie (133)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk. Eryk Kamiński czeka na rywala do składu żużlowców
Krzysztof Kasprzak (z prawej) w wywiadzie mówi, że cieszy się z wyboru nowego klubu i liczy, że gdańskim kibicom będzie mógł dostarczyć wiele radości. Krzysztof Kasprzak (z prawej) w wywiadzie mówi, że cieszy się z wyboru nowego klubu i liczy, że gdańskim kibicom będzie mógł dostarczyć wiele radości.

Krzysztof Kasprzak już wie, jaki będzie skład zespołu Zdunek Wybrzeże Gdańsk i nie ukrywa, że to był jeden z decydujących czynników przy wyborze nowego klubu. - Wygląda obiecująco. Zawodnicy mają bardzo dobrą przeszłość i miejmy nadzieję, że również i teraźniejszość. Wierzę, że ich ambicja pozwoli walczyć o najlepszy wynik dla Wybrzeża. Formacja juniorów też wygląda ciekawie. Oglądałem ich ostatnio i muszę powiedzieć, że prezentowali się dobrze - mówi żużlowiec, który w wywiadzie z nami porusza także inne kwestie.Polsat Plus Arena Gdańsk chce zorganizować żużlowe Grand Prix w 2024 roku Polsat Plus Arena Gdańsk chce zorganizować żużlowe Grand Prix w 2024 roku

Damian Konwent: Był żal po opuszczeniu PGE Ekstraligi po tak długim czasie?

Krzysztof Kasprzak: Po 23 latach to coś nowego dla mnie. Wiem, że 1. Liga Żużlowa nie jest łatwa. Oglądałem i wiem, że poziom jest coraz wyższy. Mam nadzieję, że razem z Wybrzeżem jak najszybciej wrócimy do ekstraligi.

Pańscy bliscy i otoczenie byli zaskoczeni tą decyzją?

Po wypadku mieliśmy dwa ciężkie miesiące, bo leczyłem kolano. Później byli zadowoleni, bo wiedzą, że robię to całe życie. Cieszyli się, będą mieli wspierali.

Były wicemistrz świata żużlowcem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Poznaj lepiej sylwetkę i osiągnięcia Krzysztofa Kasprzaka Były wicemistrz świata żużlowcem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Poznaj lepiej sylwetkę i osiągnięcia Krzysztofa Kasprzaka

Ostatnie lata nie należały do najprzyjemniejszych dla kibiców Wybrzeża. Czy po dołączeniu Krzysztofa Kasprzaka do klubu może to zmienić?

Na pewno tak. To były ciężkie sezony, szczególnie od czasu pandemii. Podobnie zresztą jak u mnie, więc fajnie, że tu jestem, są nowi ludzie, tor, kontrakt. Jestem zadowolony, że będę mógł kontynuować karierę właśnie w Gdańsku.

Jeśli spojrzymy na medale i tytuły, to do Wybrzeża trafia pan żużlowiec, jakiego nie było tu od czasów Tony'ego Rickardssona i Nickiego Pedersena. To będzie jakiś dodatkowy ciężar czy może wręcz przeciwnie?

Na pewno jakaś presja, bo będę chciał zdobywać punkty, ale też dowartościowanie. Z tą świadomością będę czuł się bardzo dobrze, więc będę chciał się pokazać z najlepszej strony.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ruchy transferowe przed sezonem 2024:Przyszedł: Krzysztof Kasprzak (poprzedni klub: Wilki Krosno)

Ważne kontrakty: Miłosz Wysocki, Bartosz Tyburski

Mają zostać: Nicolai Klindt (paszport: Dania), Eryk Jóźwiak (menedżer)

Mogą zostać/mogą odejść: Mads Hansen (Dania)

Mają odejść: Michael Jepsen-Jensen (Dania), , Daniel Kaczmarek, Mateusz Łopuski - wszyscy koniec kontraktów

Odeszli: Norbert Kościuch (rozwiązany kontrakt), Keynan Rew (Australia, koniec wypożyczenia z Unii Leszno), Seweryn Orgacki (koniec wypożyczenia z GKM Grudziądz)


W jednym z wywiadów przyznał pan, że jednym z kluczowych czynników przy podejmowaniu decyzji był skład, choć póki co oficjalnie tworzycie go razem z Nicolaiem Klindtem i Miłoszem Wysockim. Czy jest pan w stanie powiedzieć, że będziecie w stanie powalczyć o coś więcej niż o tylko fazę play-off?

Ze wszystkich klubów, to Wybrzeże było najbardziej zdeterminowane, aby mnie pozyskać. Spodobało mi się to, bo dzięki temu łatwiej będzie w trakcie sezonu. Cieszę się, że tak się ułożyło. Natomiast co do składu, to wygląda obiecująco. Zawodnicy z "piątki" mają bardzo dobrą przeszłość i miejmy nadzieję, że również i teraźniejszość. Wierzę, że ich ambicja pozwoli walczyć o najlepszy wynik dla Wybrzeża. Formacja juniorów też wygląda ciekawie. Oglądałem ich ostatnio i muszę powiedzieć, że wyglądali dobrze.

Wiele będzie zależeć od pozostania Madsa Hansena. Czy jego ewentualne odejście dużo zmieni?

Nigdy z nim nie jeździłem, ale po wynikach widać, że był ważnym zawodnikiem dla Gdańska. Wciąż jest młody i obiecujący. Jeśli jednak Wybrzeże nie da rady się z nim dogadać, to wiem, że w planie jest zastępstwo. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk czeka do połowy października. Co zdecyduje Mads Hansen? Zdunek Wybrzeże Gdańsk czeka do połowy października. Co zdecyduje Mads Hansen?

Jak pan wspomina gdański tor?

Bardzo dobrze. Wygrałem Złoty Kask z kompletem, dwa lata temu dobrze poszło mi w eliminacjach do mistrzostw Polski w dobrej stawce. Nigdy nie było też problemu, gdy dzwoniłem spytać Eryka Jóźwiaka o możliwość przeprowadzenia treningu na torze. Zawsze byłem mile widziany.

Skąd znacie się z Erykiem Jóźwiakiem?

Znamy się już w sumie kilka lat. Widujemy się na meczach, a do tego treningi, o których wspominałem. Tak było, gdy nie miałem takiej możliwości w Lesznie, bo jeździłem w ekstralidze. Pamiętam też nawet, że mogłem pojeździć tu, gdy tor był zarezerwowany dla innego klubu. Ta znajomość zaczęła się od tego. Potem zadzwonił zapytać, czy jestem wolnym zawodnikiem i dogadaliśmy się.Jak będą wyglądały kwestie techniczno-organizacyjne? Zamierza pan przeprowadzić się do Gdańska czy rozwiązać to w inny sposób?

Jeśli przyjadę na trening dzień wcześniej, to będę zostawał już w hotelu współpracującym z klubem. Po meczach będą wracał do domu, bo do Leszna mam 3,5 godziny drogi. Natomiast jeśli chodzi o mecze wyjazdowe, to jeszcze zobaczymy. Może dogadam się w Lesznie, jeśli pozwolą mi potestować sprzęt. To jeszcze wyjdzie za jakiś czas.

Muszę zapytać jeszcze o pańską motywację do ścigania się. Jak utrzymać ją przez tyle lat?

Lubię to, co robię. Fajnie jest wygrywać wyścigi. Brakuje mi adrenaliny, bo nie jeździłem przez trzy miesiące, ale lada moment wsiądę na motocross. Przez wiele lat się pilnowałem, więc czemu nie jeździć, jeśli są chęci z mojej strony i ze strony klubów.

Ma pan jakiś magiczny przepis na długowieczność?

Podstawą jest dieta, refleks, geny, a te mam po ojcu. Ja cały czas mam ochotę się ścigać. To jest podstawa w żużlu.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ci zagraniczni żużlowcy są na celowniku klubu Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ci zagraniczni żużlowcy są na celowniku klubu

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (133)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Filippo Xyz 16 35 81.3%
2 Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3 Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4 Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5 Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra
2 ROW Rybnik
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
 • Play off-off dla zespołów z miejsc 1-6 po sezonie zasadniczym
 • ćwierćfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 59:31 (pierwszy mecz 60:30)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Trans MF Landshut Devils 53:37 (45:44)
 • Arged Malesa Ostrów - ROW Rybnik 50:40 (39:51)
 • półfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 55:35 (47:42)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ROW Rybnik 46:44 (41:49)
 • finał:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik 58:32 (50:40)
 • awans do ekstraligi: Enea Falubaz Zielona Góra
 • Zespoły na miejscach 7-8 sklasyfikowane zostały na podstawie wyników sezonu zasadniczego.
 • Po zakończeniu sezonu decyzję o wycofaniu się z rozgrywek I ligi w kolejny sezonie ogłosił Trans MF Landshut Devils, co zapewne pozwoli na tym poziomie pozostać InvestHousePlus PSŻ Poznań, który to jako najsłabszy zespół I ligi miał być zdegradowany.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane