• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Które miejsce dla Arki Gdynia po derbach? Michał Nalepa nie wymieni się koszulką z Michałem Nalepą

Jacek Główczyński
6 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 

Arka Gdynia

Michał Nalepa (z lewej) podkreśla, że derby w Gdańsku są dla Arki o podwójną stawkę. Na zdjęciu pomocnik w pojedynku z Milosem Krasiciem. Michał Nalepa (z lewej) podkreśla, że derby w Gdańsku są dla Arki o podwójną stawkę. Na zdjęciu pomocnik w pojedynku z Milosem Krasiciem.

- Jest podwójna stawka, gdyż z jednej strony derby, z drugiej walka o grupę mistrzowską. Musimy podejść spokojniej, z chłodniejszą głową. Należy zrobić to, co najlepiej potrafimy i zagrać tak jak z Legią, a wówczas o wynik będę spokojny. Musimy się skupić na sobie, grać w piłkę i udowodnić, że jesteśmy silną drużyną - taka jest recepta Michała Nalepy na sukces Arki Gdynia na Lechią Gdańsk. Pomocnik żółto-niebieskich po meczu nie ma zamiaru wymieniać się koszulką z... Michałem Nalepą, który gra w biało-zielonym trykocie.DLA ARKI DERBY BĘDĄ TRZECIM MECZEM W CIĄGU TYGODNIA. SPRAWDŹ, CZY PIŁKARZE NIE OBAWIAJĄ SIĘ O BRAK SIŁ?

Jacek Główczyński: Arka jedzie do Gdańska wygrać?

Michał Nalepa: Innej opcji nie ma.

Jest to najważniejszy mecz dla Arki w tym roku lub przynajmniej w ostatnich miesiącach?

Na pewno w ostatnim okresie może to być jeden z najważniejszych. Jest podwójna stawka, gdyż z jednej strony derby, czyli dodatkowy smaczek, z drugiej walka o grupę mistrzowską. Wiemy, że pierwszą "8" nie zależy tylko od nas, ale już samo wygranie w derbach dla każdego zawodnika, kibica, czy ludzi stąd będzie bardzo ważne. Musimy się skupić na tym, by mecz w Gdańsku wygrać, a do czego to wystarczy, zobaczymy później. Każdy też wie, co możemy stracić, jeśli tam nie wygramy.

O CO ZAGRA W DERBACH LECHIA? ZAGŁOSUJ, NA KTÓRYM MIEJSCU SKOŃCZY SEZON ZASADNICZY?

SCENARIUSZE NA OSTATNIĄ KOLEJKĘ SEZONU ZASADNICZEGO
ARKA GDYNIA
na 7. miejscu, jeśli

* wygra z Lechią, Wisła Kraków przegra na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz, a Zagłębie Lubin przegra na wyjeździe z Cracovią. Wówczas Arka i Wisła mają po 43 punkty. O 7. miejscu decyduje bilans bezpośrednich meczów między nimi. Lepsza Arka, gdyż u siebie wygrała 3:1, a na wyjeździe przegrała 2:3.

na 8. miejscu, jeśli:
* wygra z Lechią, Wisła przegra na wyjeździe z Sandecją, a Zagłębie remisuje na wyjeździe z Cracovią. Wówczas Arka, Wisła i Zagłębie po 43 punkty. O miejscach 7-9 rozstrzyga dodatkowa tabela z uwzględnieniem wyników między tymi drużynami. W niej Arka wyprzedza Wisłę.

Mała tabela dla trzech drużyn, które mogą skończyć sezon zasadniczy z 43 punktami
ARKA - Wisła 3:1 2:3, ARKA - Zagłębie 1:1 0:0, Zagłębie - Wisła 3:0 i 2:1
7. Zagłębie 8 punktów, 6:2 bramki, 8. ARKA 5 6:5, 9. Wisła 3 5:10

lub
* wygra z Lechią, Wisła co najmniej zremisuje na wyjeździe z Sandecją, a Zagłębie przegra na wyjeździe z Cracovią

lub
* wygra z Lechią, Wisła przegra na wyjeździe z Sandecją, a Zagłębie wygra na wyjeździe z Cracovią. Wówczas Arka i Wisła mają po 43 punkty. O 8. miejscu decyduje bilans bezpośrednich meczów między nimi. Lepsza Arka, gdyż u siebie wygrała 3:1, a na wyjeździe przegrała 2:3.

na 9. miejscu, jeśli:
* wygra z Lechią, Wisła co najmniej zremisuje na wyjeździe z Sandecją, a Zagłębie zremisuje na wyjeździe z Cracovią. Wówczas Arka i Zagłębie po 43 punkty. O 8. miejscu decyduje bilans bezpośrednich meczów między nimi. Arka gorsza, bo przy remisach 1:1 i 0:0 na korzyść Zagłębia przeważa to, że strzeliło gola w Gdyni.

lub
* wygra z Lechią, Wisła co najmniej zremisuje na wyjeździe z Sandecją, a Zagłębie wygra na wyjeździe z Cracovią

lub
* zremisuje lub przegra z Lechią, a Cracovia nie wygra u siebie z Zagłębiem

na 10. miejscu, jeśli:
* zremisuje z Lechią, a Cracovia wygra u siebie z Zagłębiem. Wówczas Arka i Cracovia po 41 punktów. O 9. miejscu decyduje bilans bezpośrednich meczów między nimi. Arka gorsza, bo na wyjeździe przegrała 1:2, a u siebie zremisowała 1:1

* przegra z Lechią, a Cracovia wygra u siebie z Zagłębiem


KARA DLA ARKI ZA PIROTECHNIKĘ PODCZAS MECZ Z LEGIĄ. SPRAWDŹ, ILE TRZEBA ZAPŁACIĆ?

Kto głównie nakręca atmosferę w gdyńskiej szatni przed derbami?

Myślę, że u nas każdy chce dorzucić coś od siebie do tej atmosfery. Każdy ją buduje. To jest fajne i motywujące. Bardzo dobre, że nie jeden-dwóch-trzech zawodników tym żyje, tylko wszystkim zależy na meczu z Lechią. Nawet ci, którzy nie są stąd, chcą wygrać w równym stopniu jakby grali w derbach miasta, z którego się wywodzą. Dlatego to nakręcanie jest i będzie. Jednak czym bliżej mecz trzeba będzie studzić emocje i koncentrować się na graniu, a nie na innych aspektach, gdyż odmienne podejście na pewno nam nie pomoże.

Co zadecyduje: obecna forma czy lepsza odporność psychiczna?

Mam nadzieje, że podejdziemy do tego meczu lepiej niż do ostatnich derbów, gdyż wówczas było za bardzo nerwowo. Musimy podejść spokojniej, z chłodniejszą głową. Należy zrobić to co najlepiej potrafimy i zagrać tak jak z Legią, a wówczas o wynik będę spokojny. Musimy się skupić na sobie, grać w piłkę i udowodnić, że jesteśmy silną drużyną. Natomiast zupełnie nie zajmuje się formą Lechii, bo to jej problem. Na pewno nie może nam się przydarzyć taki błąd jak w Gdyni, gdy to rywale wygrali nie dlatego, że "odpalili", ale wykorzystali naszą dekoncentrację, gdy tyłkami odwróciliśmy się do piłki. Gdyby nie to nasze zachowanie, gola by nam nie strzelili.

ARKA GDYNIA PRZEGRAŁA W PÓŁFINALE PUCHARU POLSKI Z KORONĄ W KIELCACH 1:2. PRZECZYTAJ RELACJĘ, WYSTAW OCENY PIŁKARZOM ŻÓŁTO-NIEBIESKICH.

Mówi pan o konieczności zaprezentowania piłkarskich walorów, ale w derbach często ładny dla oka futbol schodzi na dalszy plan. Jesteście gotowi na walkę wręcz, a walkę, agresję?

Zawsze w derbach pojawiają się nie tylko piłkarskie aspekty. Jednak musimy zmniejszyć ich ilość, a skupić się na tym, abyśmy sobie stwarzali sytuacje podbramkowe, tak jak robiliśmy to z Legią. Na pewno różne sytuacje na boisku się zdarzą, bo taka jest futbol. Na walkę to myślę, że zawsze jesteśmy gotowi. Nie tylko dlatego, że mamy zawodników, którzy chcą i lubią walczyć, ale też trener na pewno zadba o to, by nikt nawet nie pomyślał o odpuszczeniu.

Czy po pierwszym, czy drugim starciu z rywalem spojrzy pan w oczy przeciwnikowi, by dostrzec, że zdobywa pan przewagę psychologiczną, a po przeciwnej stronie wkrada się zwątpienie?

Na pewno psychologia w piłce jest ważna. Teraz tylko możemy sobie wróżyć, jak będzie. Dlatego ja skupiam się tylko na tym, by wyjść i zagrać dobry mecz. A co będzie po drodze, to zobaczymy. W pierwszym meczu niepotrzebnie na początku wdawaliśmy się w takie boiskowe sprzeczki, bo mogło to podbudować Lechię, a nas wybić z rytmu.

LESZEK OJRZYŃSKI: KONTUZJA HESTRUPA BYŁABY PROBLEMEM. PRZECZYTAJ CO JESZCZE MÓWIŁ SZKOLENIOWIEC PO HISTORYCZNYM ZWYCIĘSTWIE ARKI NAD LEGIĄ

Początek meczu może ustawić grę? Kto komu szybciej "skoczy do gardła" może być kluczowe?

Na pewno, bo w takich meczach presja jest duża. Jednak najważniejsze będzie, by jak najszybciej strzelić bramkę. Wtedy tej, która straci może "siąść psychika" bądź też się podłamie. Generalnie, kto będzie mądrzejszy, ten pewnie wygra. Szkoda, że nie będzie naszych kibiców, bo to zawsze dodatkowo motywacja, a ich doping zawsze pomaga. A tak musimy sami zmierzyć się przeciwko całemu stadionowi. Trzeba radzić sobie z takimi warunkami, jakie są.

Spodziewacie się jakiś prowokacji z trybun pod swoim adresem?

Prowokacje zawsze były, są i będą na każdym stadionie, nie tylko na Lechii. Gdzie nie pojedziemy, gdy kibice nie lubią się z naszymi, to zawsze jest wrogość czy nienawiść. To jest nieuniknione. Dlatego jeszcze raz powtórzę, że szkoda iż nie będzie naszych kibiców, bo ich obecność dodaje dodatkowego smaku do całej otoczki meczu. Można było zobaczyć w ostatniej kolejce, gdy przez pierwsze 15 minut nie było dopingu, jak to piknikowo wyglądało i było mówiąc krótko słabe.

TAK ANALIZOWALIŚMY SZANSE ARKI NA AWANS DO GRUPY MISTRZOWSKIEJ NA DWIE KOLEJKI PRZED ZAKOŃCZENIEM SEZONU ZASADNICZEGO. SPRAWDŹ, ILE KIBICÓW WIERZYŁO W ZDOBYCIE 6 PUNKTÓW

Na boisko Michał Nalepa może zagrać przeciwko Michałowi Nalepie. Znacie się, jesteście może dalekimi krewnymi?

Na tę chwilę nic nie wiem, byśmy byli rodziną. Chyba że to jest gdzieś ukryte w dalszej części drzewa genealogicznego. Co prawda wcześniej słyszałem o nim, wiedziałem gdzie grał. Na żywo zobaczyłem, go dopiero u nas, na meczu w Gdyni. Jednak bliżej się nie poznaliśmy.

Wymienicie się koszulkami?

Ja nie, a na pewno nie w tych barwach.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z ADAMEM MARCINIAKIEM

Tabela po 29 kolejkach

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Jagiellonia Białystok 29 16 6 7 44:33 54
2 Lech Poznań 29 14 10 5 46:22 52
3 Legia Warszawa 29 16 3 10 40:31 51
4 Górnik Zabrze 29 12 11 6 55:43 47
5 Wisła Płock 29 14 4 11 39:34 46
6 Korona Kielce 29 11 11 7 43:36 44
7 Wisła Kraków 29 12 7 10 41:36 43
8 Zagłębie Lubin 29 10 12 7 37:31 42
9 ARKA GDYNIA 29 10 10 9 36:28 40
10 Cracovia 29 10 8 11 38:38 38
11 Pogoń Szczecin 29 8 7 14 34:45 31
12 Śląsk Wrocław 29 7 9 13 34:47 30
13 Piast Gliwice 29 6 11 12 27:37 29
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 29 7 7 15 31:51 28
15 LECHIA GDAŃSK 29 6 10 13 35:49 27
16 Sandecja Nowy Sącz 29 4 12 13 27:46 24
* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

*Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych) z zaliczeniem wszystkich, dotychczasowych punktów. Drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2018-04-02

Wyniki 29 kolejki

 • ARKA GDYNIA - Legia Warszawa 1:0 (1:0)
 • Korona Kielce - LECHIA GDAŃSK 1:0 (1:0)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia 2:0 (0:0)
 • Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (0:0)
 • Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0 (0:0)
 • Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0)
 • Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 3:2 (1:0)
 • Wisła Kraków - Lech Poznań 1:3 (1:1)

Kluby sportowe

Opinie (106) ponad 10 zablokowanych

 • zajmie to miejsce (1)

  które zajmie.

  po co ta spekulacja? woda na młyn?

  • 42 3

  • Nalepa jestes gosc

   Nie zamienie sie koszulkami ...nie na takie barwy..
   Nie chciałbyś koszulki koronenkirchen 05?

   • 9 1

 • W dolnej ósemce (3)

  Muszą wygrać z Lechią a będzie max remis.

  • 12 35

  • jeśli będzie remis, to tylko do przerwy (2)

   a po przerwie OUTSIDER LIGI dowie się, gdzie jego miejsce!

   • 14 5

   • outsider to Sandencja proszę pana (1)

    • 3 8

    • Po meczu lg będzie ostatnia

     • 14 2

 • sandecja i arka spadek (8)

  Trójmiasto do Lechii należy

  • 44 109

  • A jak to wyliczyłęś że spadniemy?:) Chyba masz problemy z matematyką...i nie tylko z nią:)

   • 35 7

  • ok a teraz bing leci (5)

   • 1 0

   • Bing?t (4)

    Jestescie z okregowki i tam wrocicie tylko po drodze stadion oddajcie kmiotki

    • 2 18

    • już im zakładają kołowrotki na Traugutta

     • 23 2

    • Stadion to wy oddajcie Baltykowi! (2)

     • 11 14

     • ten śmieszny Bałtyk z garstką kibiców (1)

      nie był w stanie utrzymać tego stadonu i dlatego właściciel stadionu czyli Urząd Miasta Gdynia nie przedłużył z Nimi umowy dzierżawy i najmu!!! ROZUMIESZ???
      podobnie będzie z lechią w tym roku, której właściciel stadionu czyli Urząd Miasta Gdańsk nie przedłuży umowy dzierżawy i najmu stadionu w Letnicy i dlatego właśnie już wam zakładają kołowrotki na Traugutta!

      • 21 3

      • a was było by stać, gdyby nie Urząd Miasta Gdynia???

       • 2 2

  • W odpowiedzi

   Na twoim miejscu lechisto martwilbym się czy nie zamienicie się miejscem z Sandecją. Oni idą w górę a wy ma dno.

   • 5 1

 • Skończą na 10 pewne info (3)

  Po przegranej z Lechią, przegracie również z Wielką Koroną w PP siedemnastego..

  • 20 69

  • Boli ? Ma boleć ! (2)

   hehe

   • 27 2

   • Co boli żółto niebieska d*pa??Ma boleć!

    • 4 4

   • Co boli żółto niebieska d*pa??Ma boleć!

    • 3 4

 • Które miejsce? Na pewno zdecydowanie wyższe niż Lechia :) (2)

  Do boju Arkowcy, spokojnie i ambitnie jesteście w stanie wygrac ten mecz jesteście najlepszym klubem Pomorza

  • 70 30

  • Najlepszym (1)

   Bez stadionu , korupcja , ucieczka z ustawek , itd , ale nacie racje j stescie naj......

   • 5 20

   • lechia?????

    Bez stadionu = właścicielem stadionu Energa jest Urząd Miasta Gdańsk
    korupcja = kupione puchary w 1983 i kupiony awans do II-ligi

    • 21 3

 • TAG (3)

  Wygrywamy z blado-zielonymi, Sandecja z Skisłą i gramy w 8.
  Pozdrowienia dla tych co na morzu!!!
  Hej Arka golll

  • 60 25

  • I wtedy sie obudziles (1)

   Z reka w nocniku

   • 8 16

   • w nocniki to teraz derby

    • 14 1

  • no hej kolego .Na Srebżysku Leo Houston ,co by to kurka nie znaczyło.Dlaczego wy śledzie ciągle myślicie wygracie z nami .SZczerze ostatno nie wygraliście i chu..ji

   • 1 0

 • Jesli bedziemy mieli pecha to 10. (4)

  A jak farta to 8:) I trzymam kciuki za takie rozwiązanie

  • 43 17

  • T29 (3)

   Ja tez trzymam kciuki za takie rozwiązanie czyli za 10 ;-) Trójmiasto jest nasze Trójmiasto do lechi należy !!!

   • 6 18

   • tak tak - Płock też do lechi należy !!!

    • 9 3

   • Widzę szacunek do klubu ogromny.Sam nie wierzysz we własna drużynę skoro lechia napisałeś z małej litery.Nie dziwie się Sandecja jest tuż tuż .....

    • 7 0

   • Latarnik leją -13 wieki

    • 2 0

 • (1)

  Ojrzynski zepnij posladki bo musi byc wygrana

  • 30 13

  • Ten mecz to tez ojrzynskiego byc lub nie

   • 2 9

 • (1)

  nie wiem, jaki będzie wynik meczu, ale nie chciałbym, żeby jakiś patol, nie rzucił czymś z trybun i w konsekwencji jakiś walkower. Tam w młynie jest dużo nawalonych i naćpanych, którzy nie potrafią kontrolować swoich zachowań. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, że potrafi opanować ten nie przewidywalny tabun. Obstawiam, że śledzie będą się starali prowokować ich i boję się, że jakiś przygłup sie znajdzie....

  • 30 2

  • Dość prawdopodobne. Niestety nie ustrzeżesz się przed takimi incydentami. Zawsze się znajdzie patus, który będzie chciał błysnąć przed kolegami.

   • 5 1

 • jako gdanszczanin (1)

  cieszę się ze arka przyjedzie na fali wznoszącej i duuuuuzo wyzej w tabeli to moze im dodac wiatru w zagle a na stadionie splątac nogi.bedzie dobry mecz i tego wszystkim zyczę.ja mysle ze wygramy 2-0

  • 21 36

  • mnie cieszą takie komentarze na poziomie i dziwią minusy, bo pomimo, że kibicuję Arce, również liczę na ciekawy mecz.

   • 9 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

Bruk-Bret Termalica Nieciecza
3 czerwca 2023, godz. 17:30
70% Bruk-Bret Termalica Nieciecza
11% REMIS
19% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Miś Beżuś 33 48 48.5%
2. Maciej Szpak 31 47 48.4%
3. Grzegorz Wantoch-rekowski 34 45 44.1%
4. Przemek Żuk 34 42 41.2%
5. Marek Węgrzynowski 34 41 38.2%

Ostatnie wyniki Arki

ŁKS Łódź
35% ARKA Gdynia
24% REMIS
41% ŁKS Łódź
Chojniczanka
19 maja 2023, godz. 18:00
9% Chojniczanka
8% REMIS
83% ARKA Gdynia

Relacje LIVE

Najczęściej czytane