• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Którzy żużlowcy odmówili Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Kogo można zatrudnić z Polaków?

jag.
20 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Była frustracja, teraz jest nadzieja i motywacja
Norbert Kościuch m.in. w rywalizacji z: Jakubem Jamrogiem i Adrianem Gałą. Norbert Kościuch m.in. w rywalizacji z: Jakubem Jamrogiem i Adrianem Gałą.

Polscy żużlowcy, którzy byli najwyżej na liście życzeń, odmówili Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Nie powiodły się negocjacje z: Mateuszem Tonderem, Grzegorzem Zengotą i Mateuszem Szczepaniakiem. W tej sytuacji, jeśli klub w ogóle zdecyduje się angażować nowego, krajowego seniora, to w zakresie możliwości finansowych są tacy zawodnicy jak: Norbert Kościuch, Oskar Polis, Paweł Miesiąc czy Damian Dróżdż. Ciekawą, ale i ryzykowną opcją, jest zatrudnienie Adriana Miedzińskiego, który wraca do zdrowia po makabrycznym wypadku.Kevlar do składu wobec braku wartościowych polskich seniorów. Zagłosuj, czy na to zdecyduje się Zdunek Wybrzeże GdańskKtóry z tych żużlowców najbardziej mógłby pomóc Zdunek Wybrzeżu Gdańsk?

Ostatnio przedstawiliśmy koncepcję budowy składu w oparciu o metodę "kevlar w składzie". Jest ona alternatywą dla braku potwierdzenia dalszych startów w Zdunek Wybrzeża Gdańsk Adriana Gały. Natomiast Jakub Jamróg, który w klubie spędził ostatnie dwa lata, od początku nie był podstawową opcję, jeśli chodzi o budowanie nowego składu.

Przypomnijmy, że ci zawodnicy kontrakty mieli ważne na ten sezon, a zatem zgodnie z regulaminem nie muszą nawet informować dotychczasowego klubu o swoich planach co do przyszłości. 1 listopada mogą swobodnie podpisać kontrakt z innym pracodawcą. Na razie nie ogłosili swoich decyzji, a na profilu społecznościowym Gały nadal widnieje post z sierpnia odnośnie tego, że... zostaje w Gdańsku.

Dwie koncepcje na awans do żużlowej ekstraligi. Która skuteczniejsza?Zdunek Wybrzeże Gdańsk prowadził negocjacje z innymi krajowymi zawodnikami. Na czele listy życzeń znajdowali się m.in.: Mateusz Tonder, Grzegorz ZengotaMateusz Szczepaniak. Jednak z żadnym z nich nie udało się osiągnąć porozumienia.

Niemal z każdym dniem kurczą się możliwości zaangażowania polskich żużlowców, gdyż rynek jest już mocno przegrany. Dlatego Wybrzeże stoi przed alternatywą, czy angażować około 200 tysięcy złotych, gdyż tyle trzeba zapłacić zawodnikom, którzy są na rynku za tzw. podpis, czy też zrezygnować z takiego angażu, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na zatrudnienie teoretycznie lepszych, ale i tym samym droższych zagranicznych żużlowców?

Przeczytaj, jak Rasmus Jensen odpowiadał na pytania czytelników Trojmiasto.plBez względu na to, co klub się zdecyduje, to wydaje się, że już zwyciężyła koncepcja, że główną siła drużyny w nowym sezonie mają być właśnie zagraniczni zawodnicy. Blisko jest porozumienie z Michaelem Jepsenem Jensenem, który ma być nowym liderem gdańskiego zespołu.

Gdyby Wybrzeże jednak zdecydowało się angażować polskiego seniora to wybierać może z grona: Norbert Kościuch, Oskar Polis, Paweł Miesiąc czy Damian Dróżdż.

Sprawdź, którymi zagranicznymi żużlowcami interesuje się jeszcze Zdunek Wybrzeże Gdańsk?Ostatnio pojawiła się jeszcze jedna, ale i ryzykowna opcja. Gotowość do dalszych startów deklaruje Adrian Miedziński. Po makabrycznym wypadku w sierpniu, po którym znajdował się m.in. w śpiączce farmakologicznej, 37-latek z pełnym optymizmem przechodzi obecnie rehabilitację.
jag.

Zobacz także

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (523)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
28 lipca 2024, godz. 14:00
77% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
3% REMIS
20% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 12 9 0 3 ++96 22
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 8 0 4 ++139 21
3 Innpro ROW Rybnik 11 7 0 4 ++20 18
4 Cellfast Wilki Krosno 12 7 0 5 -6 17
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 12 6 1 5 -24 15
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 4 0 8 -54 9
7 Texom Stal Rzeszów 12 4 0 8 -47 9
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 11 1 1 9 -124 3
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięzca.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 12 kolejki

  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Texom Stal Rzeszów 48:41 (pierwszy mecz 38:52, bonus dla Texom Stali Rzeszów)
  • H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 39:51 (pierwszy mecz 43:47, bonus dla Arged Malesa Ostrów Wielopolski)
  • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 55:35 (pierwszy mecz 42:48, bonus dla Abramczyk Polonii Bydgoszcz)
  • Cellfast Wilki Krosno - Innpro ROW Rybnik 47:43 (pierwszy mecz 34:56, bonus dla Innpro ROW Rybnik)

Ostatnie wyniki

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane