stat
Impreza już się odbyła

LFA9: Białe Lwy Gdańsk vs Jaguars Kąty Wrocławskie

16 września 2018 r. w Gdańskim Ośrodku Sportu przy Al. Grunwaldzkiej 244 o godz. 12.00, drużyna futbolu amerykańskiego Białe Lwy Gdańsk, po perfekcyjnym sezonie regularnym 2018 rozegra mecz półfinałowy. Gdańszczanie podejmą u siebie Jaguars Kąty Wrocławskie.

Tegoroczny sezon jest drugim rozgrywanym przez futbolistów z Gdańska. Młoda, ambitna drużyna pokazuje jednak z meczu na mecz, że poważnie myśli o najwyższych możliwych celach. Białe Lwy grają w tzw. lidze rozwojowej (LFA9), która jest idealnym sprawdzianem sportowym i organizacyjnym dla nowopowstałych klubów, bądź rezerwowych składów drużyn grających na wyższych szczeblach rozgrywkowych.

Do tej pory Białe Lwy pokazują się z naprawdę dobrej strony. Wygrali wszystkie cztery mecze sezonu, pokonując w starciach domowych i rewanżowych Barbarians Koszalin oraz Seahawks B Gdynia. Nasi futboliści zdobyli łącznie 178 punktów, a pozwolili sobie odebrać 48. Taki wynik spowodował, że gdańszczanie wyszli z Grupy B i będą gospodarzami meczu półfinałowego już w najbliższą niedzielę.

Tym razem przeciwnikami Białych Lwów będą liderzy Grupy A - Jaguars Kąty Wrocławskie, którzy by dojść do tego etapu musieli pokonać drużyny Grizzlies Gorzów Wielkopolski oraz Cougars Szczecin. Najbliższy mecz da odpowiedź, która z tych drużyn będzie walczyć za kilka tygodni o finał LFA9.
Trener główny Białych Lwów, Michael Ricci ma duże nadzieje związane z nadchodzącym starciem: "Po ostatnim zwycięstwie nad drużyną Seahawks B, dzięki któremu Białe Lwy dostały się do półfinałów naszej ligi, czeka nas kolejny, trudny sprawdzian z zespołem Jaguars. Drużyna z Kątów Wrocławskich jest prowadzona przez trenera z dużym doświadczeniem, a ich formacja ofensywna jest niezwykle dynamiczna i skuteczna. Tym bardziej jesteśmy podekscytowani i zmotywowani by wygrać nadchodzący mecz. Tradycyjnie liczymy na silny doping naszych gdańskich kibiców."

"W tym sezonie jesteśmy zaangażowani w dwie walki. Jedna to wygrane mecze na murawie. Druga, to trudna droga do zdrowia, którą przechodzi jeden z naszych zawodników, zmagający się z bardzo poważną chorobą. Białe Lwy Gdańsk zadedykowały ten sezon Kamilowi Owsianko, który jest dla nas wszystkich największą inspiracją. Odwaga i wiara, jakich nauczył nas Kamil stawiając czoła
chorobie, sprawiły, że czujemy się wygrani, niezależnie od wyniku na boisku. W imieniu tego młodego zawodnika, chciałbym podziękować za wspieranie go, wielu drużynom z całej futbolowej Polski." - dodaje Ricci.

Futbol Amerykański cieszy się w Polsce rosnącą popularnością, a mecze gromadzą coraz liczniejsze grono widzów. Z pewnością zaletą tych spotkań jest rodzinna i piknikowa atmosfera. Organizatorzy nadchodzącego meczu zapewniają fachowy komentarz, który przybliży kibicom to co widzą na boisku, tłumaczy zasady czy decyzje sędziów. Na publiczność, jak zawsze będą czekać konkursy z atrakcyjnymi nagrodami oraz oprawa muzyczna. Zadowoleni będą także najmłodsi, którzy mogą spędzić czas w specjalnie wydzielonej strefie do zabawy.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

30.09 g.18.00
Basket 25 Bydgoszcz
30.09 g.20.30
MKS Będzin
01.10 g.18.00
Unia Tarnów
02.10 g.19.00
Zagłębie Sosnowiec
03.10 g.14.00
Edach Budowlani Lublin
29.09 g.20.40
GKS Tychy
29.09 g.19.00
Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
29.09 g.17.30
GTK Gliwice
27.09 g.17.00
KH Energa Toruń
27.09 g.14.00
Lokomotiv Daugavpils