ŁKS Łódź - Arka Gdynia 1:0. Nieskuteczność. Nawet w grze 11 na 10 bez gola

17 października 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Pod bramką ŁKS Łódź piłka nie słuchała się piłkarzy Arki Gdynia. Pod bramką ŁKS Łódź piłka nie słuchała się piłkarzy Arki Gdynia.

Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z ŁKS Łódź 0:1 (0:1) w meczu 13. kolejki Fortuna 1. Liga. Żółto-niebieskich pogrążyła nieskuteczność. Nie potrafili wyrównać nawet wówczas, gdy od 74. minucie grali 11 na 10. Artur SiemaszkoMaciej Rosołek nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem, Mateusz Stępień z 6. metra kopnął piłkę w poprzeczkę, a Karola Czubaka, jak i wcześniej Siemaszkę, zawodziły uderzenia głową. Dlatego Marek Kozioł zachował czyste konto, choć w końcówce musiał grać z kontuzją, bo limit zmian przez gospodarzy został wykorzystany.

6 Wolski

Rezerwowi: 99 Arndt, 4 Nacho, 9 Corral, 17 Gryszkiewicz, 18 Kelechukwu, 21 Ricardinho, 23 Kuźma, 24 Tosik, 26 Szeliga

9 Siemaszko

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 3 Memić, 7 Deja, 8 Marcus, 14 Valcarce, 26 Danch, 37 Stępień, 69 Czubak, 77 Żebrowski
  • 46' 6 Wolski Zmiany 21 Ricardinho
  • 70' 7 Rygaard Zmiany 24 Tosik
  • 76' 10 Dominguez Zmiany 4 Nacho
  • 85' 14 Radaszkiewicz Zmiany 26 Szeliga
  • 85' 27 Bąkowicz Zmiany 18 Kelechukwu
  • 63' 9 Siemaszko Zmiany 69 Czubak
  • 63' 36 Bednarski Zmiany 8 Marcus
  • 74' 17 Hiszpański Zmiany 37 Stępień
  • 35' Radaszkiewicz
  • 45+3 Dąbrowski
  • 54' Pirulo
  • 74' Dąbrowski
  • 87' Kozioł
  • 90' Nacho
  • 22' Milewski
  • 51' Bednarski
  • 79' Czubak

16 czerwca Arka przegrała z ŁKS 0:1 i straciła szansę na awans do ekstraklasy. Dziś stawiła się do Łodzi, by wziąć rewanż i zbliżyć się na 2 punkty do wicelidera tabeli

Przeczytaj zapowiedź meczu ŁKS Łódź - Arka Gdynia

oba kluby są w czołówce finansowej Fortuna 1. Ligi, ale na boisku na razie nie potrafią tego przełożyć na odpowiednie wyniki

Piłkarska Liga Finansowa Fortuna 1. Liga. Które miejsce dla Arki Gdynia?

aby liczyć na korzystny wynik w Łodzi, trzeba uniknąć błędów z meczu z Koroną

Dlaczego Arka Gdynia nie wygrała z Koroną Kielce? Tłumaczy trener Dariusz Marzec

w większym stopniu można wykorzystać wahadłowych, jak na przykład bramkostrzelnego Kobackiego

Przeczytaj wywiad z Olafem Kobackim, skrzydłowym Arki Gdynia

W porównaniu z meczem z Koroną trener Marzec dokonał trzech zmian. Do "11" wchodzą: Siemaszko, Hiszpański oraz wracający po kontuzji Deja

Arka Gdynia - Korona Kielce 0:0 - relacja, oceny, foto, video

ŁKS ostatni mecz ligowy przegrał u siebie z Zagłębiem 0:1. W porównaniu z tamtą "11" trzy zmian. Do gry wchodzą: Rozwadowicz (ŁKS Łódź) oraz wracający po kontuzjach: Bąkowicz (ŁKS Łódź) Pirulo (ŁKS Łódź), który strzelił gola w czerwcowym barażu
w ostatniej chwili zmiana w "11" Arki. Bednarski (ARKA Gdynia) wchodzi w miejsce Deji (ARKA Gdynia). Nie ma dziś Alemana, który w przededniu gry doznał urazu
piłkarz wychodzą na murawę. Arka granatowe stroje. ŁKS białe koszulki z czerwonym pasem, czerwone spodenki
losowanie kapitanów: Marcjanika (ARKA Gdynia) i Rozwadowicza (ŁKS Łódź) nie zmienia połów, na których drużyny prowadziły rozgrzewkę. Na nich też zaczną mecz
1'
od środka mecz rozpoczął ŁKS
1'
nieudane dośrodkowanie Kobackiego (ARKA Gdynia). Od bramki rozpocznie Kozioł (ŁKS Łódź)
3'
Koprowski (ŁKS Łódź) wślizgiem wybił piłkę spod nóg Siemaszki, który miał sytuację bramkową
5'
Arka stara się grać wysokim presssingiem
6'
Siemaszko wywalczył rzut rożny
6'
niecelny strzał głową Dobrotki (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kobackiego (ARKA Gdynia)
7'
na spalonym Radaszkiewicz (ŁKS Łódź)
8'
na razie gra głównie na połowie ŁKS
8'
zbyt mocne dośrodkowanie Adamczyka (ARKA Gdynia). Siemaszko nie miał szans, aby sięgnąć piłki
9'
agresywna gra Arki sprawia, że ŁKS ma problemy z rozegraniem piłki
10'
ŁKS wspiera dziś Marcin Gortat, były koszykarz NBA. Ogląda mecz w towarzystwie Krzysztofa Przytuły, obecnie dyrektora sportowego ŁKS, a w przeszłości m.in. piłkarza Arki
10'
Bednarski (ARKA Gdynia) zablokował w polu karnym Rygaarda (ŁKS Łódź). Gospodarze domagają się rzutu karnego. Sędzia nakazał grać dalej
11'
pomocy medycznej wymaga Siemaszko
12'
na rozgrzewkę ruszyli Marcus (ARKA Gdynia) i Czubak (ARKA Gdynia)
12'
gra wznowiona, Arka na razie w "10"
12'
Kozioł (ŁKS Łódź) przejął piłkę po dośrodkowaniu Hiszpańskiego (ARKA Gdynia)
13'
Siemaszko wrócił do gry
14'
posiadanie piłki 59:41 na korzyść Arki
14'
na razie bez celnego strzału z obu stron
15'
wrzut Dobrotki (ARKA Gdynia) z autu w pole karne rywali, ale bez zaskoczenia dla rywali
15'
Siemaszko pudłuje głową po świetnym rajdzie i dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) prawym skrzydłem
17'
bardzo dużo strat ŁKS na własnej połowie. Warto, by Arka te przechwyty przekuła na konkrety pod bramką przeciwnika, bo gra tak wysokim pressingiem kosztuje sporo sił
18'
Kajzer (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza bramkę po strzale Radaszkiewicza (ŁKS Łódź)
18'
Dąbrowski (ŁKS Łódź) główkował nieznacznie nad poprzeczką po dośrodkowaniu z narożnika boiska Rygaarda (ŁKS Łódź)
20'
zamieszanie w "16" ŁKS po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego. Ostatecznie nie ma celnego strzału
22'
Żółtą kartką został ukarany Milewski (ARKA Gdynia) po faulu na Koprowskim
23'
wzrasta liczba fauli, już po 5 z obu stron
24'
kontra Arki 3 na 2. Po podaniu Hiszpańskiego Siemaszko wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił wprost w niego!
26'
Bednarski (ARKA Gdynia) wbiegł w pole karne, ale niecelnie podał
27'
doping dla Arki, miało być co najmniej 200 kibiców
28'
piłkarze ŁKS sygnalizują zagranie ręką Kasperkiewicza (ARKA Gdynia) we własnej "16". Sędzia był innego zdania
28'
strzał sprzed "16" Bąkiewicza tuż przy słupku
29'
tylko niższy pressing Arki, a ŁKS przechodzi mocniej do ataku
30'
Kobacki (ARKA Gdynia) z Hiszpańskim (ARKA Gdynia) zmienili się stronami boiska. Młodzieżowiec atakować teraz będzie z lewej strony
30'
rykoszet po strzale Domingueza (ŁKS Łódź). Będzie korner dla miejscowych
31'
nieudane dośrodkowanie Rygaarda (ŁKS Łódź) z narożnika boiska
31'
na trybunach jest Piotr Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) , brat Arkadiusza, który w przeszłości grał m.in. w Arce i Lechii. Mecz ogląda w towarzystwie trenera Radosława Mroczkowskiego, który niedawno zwolniony został z Resovii
33'
od kilku minut ŁKS częściej przy piłce
33'
Pirulo (ŁKS Łódź) znów domaga się odgwizdania karnego, i znów sygnalizuje zagranie ręką Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
33'
sędzia pokazał na słuchawkę w uchu, a zatem podkreślił, że konsultuje się z VAR
34'
gramy dalej przy 0:0
35'
[1:0] ŁKS Łódź STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Radaszkiewicz. Napastnik ŁKS dostał piłkę w polu karnym, za plecami miał dóch obrońców Arki, a zatem wyszedł z piłką przed "16", odwrócił się i precyzyjnie zmieścił piłkę tuż przy słupku bramki Kajzera
36'
sędzia jeszcze konsultuje się z VAR
37'
gra wznowiona od środka. Arka przegrywa 0:1
38'
rzut wolny dla ŁKS tuż przed polem karnym Arki
39'
sędzia konsultuje się z VAR, czy jednak nie powinno być rzutu karnego dla ŁKS
39'
sędzia Jarzębak zakreślił w powietrzu kwadrat, a następnie wskazał na rzut karny. Uznał, że Bednarski (ARKA Gdynia) faulował w "16"
40'
Dominguez (ŁKS Łódź) z rzutu karnego strzelił w słupek! Szczęście przy Kajzerze, bo rzucił się w drugi róg niż skierowana została piłka
42'
od bramki dla ŁKS gra praktycznie cały czas na połowie Arki
42'
kontra Arki. Siemaszko faulowany przez Rozwadowicza (ŁKS Łódź) na wysokości pola karnego
44'
długo to trwa, gdyż sędzia napomina jeszcze obrońców
44'
Siemaszko główkuje nad poprzeczką po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego
44'
piłka dziś szuka Siemaszki, ale Artur nie potrafi z tego zrobić pożytku
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
w doliczonym czasie gra głównie na połowie Arki
45+3
piłka na kontrę do Rosołka, ale przegrał pojedynek z Koprowskim (ŁKS Łódź)
45+3
Żółtą kartką został ukarany Dąbrowski (ŁKS Łódź) po faulu na Milewskim
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ŁKS ŁÓDŹ - ARKA GDYNIA 1:0
Chyba żadna z drużyn nie jest zadowolona z wyniku. ŁKS prowadzi, ale nie wykorzystał rzutu karnego na 2:0. Natomiast Arka, choć zdominowała grę w pierwszych 20 minutach, dzięki wysokiemu pressingowi, a i potem miała niezłe sytuacje, to nie potrafiła zdobyć gola. Piłka przede wszystkim szukała Siemaszki, ale Artur nie potrafił zamienić okazji na bramkę. Przegrał m.in. w pojedynku sam na sam z bramkarzem.
W drugiej połowie wiele jeszcze może się wydarzyć, gdyż jak pokazała pierwsza odsłona, na boisku rządzi ten, kto zdominuje środkową strefę boiska. Zobaczymy, kto zachowa więcej sił.
46'
ŁKS Łódź przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Wolski, w jego miejsce wchodzi Ricardinho.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
Arka bez zmian w składzie
46'
ŁKS wzmocnił siłę ofensywną, Ricardinho (ŁKS Łódź) w przeszłości grał m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, czy Mołdawii, a na polskich boiskach m.in. w Lechii i Wiśle Płock
48'
na początku drugiej połowy to ŁKS próbuje grać wysokim pressingiem
49'
kontry próbował Hiszpański (ARKA Gdynia), ale nie utrzymał piłki w boisku
50'
rzut rożny dla ŁKS, ale bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Rygaarda (ŁKS Łódź)
51'
Żółtą kartką został ukarany Bednarski (ARKA Gdynia) po faulu na Rozwadowiczu
51'
Rozwadowicz (ŁKS Łódź) wymaga pomocy medycznej
52'
gra wznowiona, Rozwadowicz (ŁKS Łódź) zostaje na boisku
53'
posiadanie piłki już 57:43 na korzyść ŁKS
54'
Żółtą kartką został ukarany Pirulo (ŁKS Łódź), który faulował Dobrotkę w polu karnym Arki
56'
kontra Arki po przechwycie piłki. Hiszpański (ARKA Gdynia) wyłożył piłkę Rosołkowi, ale Maciek w pojedynku sam na sam z bramkarzem strzelił nad poprzeczką
57'
Adamczyk (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
57'
krótko rozegrany rzut rożny przez Arkę, ale bez zaskoczenia dla rywali
58'
Kajzer (ARKA Gdynia) uprzedził Radaszkiewicza (ŁKS Łódź) w kontrze ŁKS
58'
Seimaszko sygnalizuje, że był faulowany w polu karnym, gdy próbował dojść do podania Kobackiego (ARKA Gdynia)
58'
sędzia czeka na konsultację z VAR, czy faulował Dąbrowski (ŁKS Łódź) ?
59'
sędzia pokazał, że pójdzie sam obejrzeć tę akcję na monitorze
60'
sędzia wraca na boisko, ale zamiast karnego dla Arki, decyduje, że Siemaszko był na spalonym
61'
Czubak (ARKA Gdynia) i Marcus (ARKA Gdynia) przygotowują się do gry
63'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Czubak.
63'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bednarski, w jego miejsce wchodzi Marcus.
63'
Arka wymieniła napastnika oraz dokonała ofensywnej zmiany na środku drugiej linii, bo Marcus (ARKA Gdynia) gra ofensywniej niż Bednarski (ARKA Gdynia)
64'
rzut wolny, a po chwili i rzut rożny dla Arki
65'
po rozegraniu przez Arkę rzutu rożnego niecelnie sprzed "16" uderzał Kobacki (ARKA Gdynia)
66'
Hiszpański (ARKA Gdynia) stracił piłkę w indywidualnej akcji
67'
Arka podkręca tempo, dąży do wyrównania
68'
ŁKS czeka na gdynian na własnej połowie
68'
narada w sztabie ŁKS, chyba postawią na doświadczonego Tosika (ŁKS Łódź)
69'
Rosołek (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
69'
Marcus (ARKA Gdynia) z narożnika boiska, a Kobacki (ARKA Gdynia) uderzył z woleja. Uderzenie celne, ale piłka skierowana w środek bramki padła łupem bramkarza ŁKS
70'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rygaard, w jego miejsce wchodzi Tosik.
70'
ŁKS dokonał roszadę wśród defensywnych pomocników
71'
przepychanki między piłkarzami, zaczęło się od spięcia Dobrotki (ARKA Gdynia) i Rozwadowicza (ŁKS Łódź)
72'
gramy dalej, bez kartek się obyło
72'
strzał Ricardinho (ŁKS Łódź) nad poprzeczką
74'
Rosołek (ARKA Gdynia) faulowany przed polem karnym przez Dąbrowskiego (ŁKS Łódź)
żółta i czerwona
74'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Dąbrowski (ŁKS Łódź).
74'
Arka grać będzie 11 na 10!
74'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Hiszpański, w jego miejsce wchodzi Stępień.
75'
niecelny strzał Marcusa (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego
76'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Dominguez, w jego miejsce wchodzi Nacho.
76'
w ŁKS obrońca za środkowego pomocnika, w Arce roszada na wahadle
77'
ŁKS cofnięty na własną połowę, Arka atakuje
79'
Żółtą kartką został ukarany Czubak (ARKA Gdynia), który faulował Bąkiewicza, a potem protestował u sędziego
79'
80'
wszyscy piłkarze ŁKS na własnej połowie, Arka zmuszona do ataku pozycyjnego
80'
Adamczyk (ARKA Gdynia) nie opanował piłki w "16", którą dostał od Kobackiego (ARKA Gdynia)
81'
Kozioł (ŁKS Łódź) odbił piłkę po strzale Adamczyka
81'
Stępień (ARKA Gdynia) z 6. metra strzelił w poprzeczkę, a dobitka Marcusa (ARKA Gdynia) niecelna
82'
pomoc medyczna ŁKS na boisku, gdyż na murawie leży Radaszkiewicz
82'
ŁKS przygotowuje podwójną zmianę
83'
Radaszkiewicz (ŁKS Łódź) został na boisku
84'
rzut rożny dla Arki po akcji Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
85'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radaszkiewicz, w jego miejsce wchodzi Szeliga.
85'
ŁKS Łódź przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bąkowicz, w jego miejsce wchodzi Kelechukwu.
86'
i drugi z rzędu korner dla Arki
87'
Marcjanik (ARKA Gdynia) niecelnie główkował po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
87'
Żółtą kartką został ukarany Kozioł (ŁKS Łódź) za opóźnianie gry
88'
zablokowany strzał Czubaka (ARKA Gdynia). Kolejny korner dla Arki
88'
bramkarz ŁKS utyka na nogę, ale nie prosi o przerwę
88'
bez zagrożenia dla ŁKS po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
89'
ŁKS zamknięty niczym w hokejowym zamku
89'
Kozioł (ŁKS Łódź) nie utrzymał piłki w boisku. Kolejny rzut rożny dla Arki
90'
niecelnie główkuje Czubak (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
90'
Kozioł (ŁKS Łódź) prosi o pomoc medyczną
90'
90+2
Kozioł (ŁKS Łódź) odbił piłkę poza bramkę po strzale Adamczyka (ARKA Gdynia)
90+3
zamieszanie w "16" ŁKS, ale podanie Kobackiego (ARKA Gdynia) nie doszło do Dobrotki (ARKA Gdynia)
90+4
Milewski (ARKA Gdynia) faulowany na wysokości pola karnego ŁKS
90+4
Kobacki (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego do Adamczyka (ARKA Gdynia), który wrzucił piłkę na głowę do Czubaka (ARKA Gdynia), ale Karol spudłował
90+5
Pirulo (ŁKS Łódź) długo nie podnosi się z boiska po faulu Marcusa (ARKA Gdynia). Sędzia nie pozwala na wejście na murawę fizjoterapeutów
90+6
Pirulo (ŁKS Łódź) pozbierał się o własnych siłach
90'
Żółtą kartką został ukarany Nacho (ŁKS Łódź) po faulu na Marcusie, który rozpoczynał kontrę
90+6
Kozioł (ŁKS Łódź) złapał piłkę po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia)
90+7
nie ma rzutu rożnego dla Arki, od bramki zaczyna Kozioł (ŁKS Łódź)
90+8
KONIEC MECZU. ŁKS ŁÓDŹ - ARKA GDYNIA 1:0
Nawet gra przez ponad 20 minut 11 na 10 i nie do końca sprawny bramkarz ŁKS w końcówce spotkania, nie sprawiły, że Arka zdobyła gola w Łodzi. Tym samym żółto-niebiescy zeszli pokonali z boiska w meczu, w którym ich największym mankamentem był brak skuteczności. Stępień (ARKA Gdynia) strzelił w poprzeczkę, sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali: Siemaszko i Rosołek (ARKA Gdynia), a i w innych dogodnych sytuacjach pudłowali gdyński gracze ofensywni, w tym Czubak (ARKA Gdynia). Dlatego żaden z 15 strzałów nie znalazł drogi do siatki.

18 Górnik Polkowice 13 1 6 6 12:21 9
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2021-10-22