Lechia Gdańsk - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 69:17. Mistrz Polski rozgromiony

dak.
16 września 2023, godz. 14:45
Opinie (20)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
Lechia Gdańsk rozgromiła mistrza Polski. Na zdjęciu Marek Płonka, jeden ze zdobywców przyłożenia w tym meczu. Lechia Gdańsk rozgromiła mistrza Polski. Na zdjęciu Marek Płonka, jeden ze zdobywców przyłożenia w tym meczu.

Lechia Gdańsk rozgromiła u siebie zespól Budo 2011 Aleksandrów Łódzki aż 69:17 (31:10) w 5. kolejce ekstraligi rugby. W trzecim z rzędu zwycięstwie biało-zielonych spory udział mieli Tongijczycy, którzy wspólnie zdobyli 48 z 69 punktów dla zespołu. Jednak to nie koniec emocji w ten weekend, bo w niedzielę, o godz. 13, Arka Gdynia podejmie na NSR Awentę Pogoń Siedlce.

Edach Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot 38:29. Przeczytaj relację, wystaw oceny rugbistom i trenerowi Edach Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot 38:29. Przeczytaj relację, wystaw oceny rugbistom i trenerowi

Punkty dla Lechii: Denzo Bruwer 23, Antony Siale 20, Karol Szymanowski 5, Marek Płonka 5, Michał Krużycki 5, Bartosz Kruszczyński 5, Taholo Selupe 5

Punkty dla Budowlanych: Przemysław Dobijański 5, Bartosz Kubalewski 5, Sean Cole 2

LECHIA: Szymanowski (46 Olszewski), Buczek (53 Beśka), Huhane (71 Rachubka) - Dabkiewicz (71 Wasilewski), Smoliński - Płonka (79 Płonka), Niespodziany (61 Krużycki), Klaasen - Boczulak - Bruwer - Siale (79 Rokicki), Selupe, Wójtowicz, Romanowicz (71 Kruszczyński)

Lechia Gdańsk kontynuuje zwycięski marsz, a wygrany mecz z  Budo 2011 Aleksandrów Łódzki był już trzecim z rzędu dla biało-zielonych.

Lechia Gdańsk - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki. Zobacz transmisję z meczu

Choć trzeba przyznać, że gdańszczanie weszli w to spotkanie bardzo ospale. Goście pierwsze przyłożenie zaliczyli już w 22. sekundzie. Jednak na odpowiedź nie musieliśmy czekać długo, bo chwilę później rzut karny wykorzystał Denzo Bruwer. Natomiast po akcji Antonego Siale z 14. minuty gospodarze byli już na prowadzeniu.

Jednak w kolejnej fazie pojedynku wytrwale musieli walczyć o je zachowanie. Przyjezdni długo naciskali i w końcu dopięli swego w 27. minucie, wyrównując na 10:10. Natomiast nie utrzymali tego tempa i do przerwy zostali zostać rozbici przez Lechię. Miejscowi jeszcze trzykrotnie meldowali się na polu punktowym, dzięki czemu pierwszą połowę kończyli z wynikiem 31:10.

Przeczytaj zapowiedź 5. kolejki ekstraligi rugby Przeczytaj zapowiedź 5. kolejki ekstraligi rugby

Po zmianie stron festiwal biało-zielonych trwał w najlepsze. Szybkie przyłożenie zdobył Siale, a kolejne dorzucali jeszcze: Marek Płonka, Marek Krużycki, Bartosz KruszczyńskiTaholo Selupe.

Po tak okazałym zwycięstwie słowa uznania należą się całej drużynie, ale na wyróżnienie zasługą zwłaszcza Tongijczycy. Siale 4-krotnie przykładał piłkę, ale to Bruwer zdobył aż 24 punkty. "10" biało-zielonych w całym meczu tylko raz pomyliła się przy kopie na słupy.