Lechia Gdańsk - Orkan Sochaczew 20:24. Nieudana pogoń za pretendentem

mip.
30 września 2023, godz. 21:40
Opinie (3)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
Rugbistom Lechii Gdańsk w meczu z Orkanem Sochaczew na pocieszenie pozostał defensywny punkt bonusowy. Rugbistom Lechii Gdańsk w meczu z Orkanem Sochaczew na pocieszenie pozostał defensywny punkt bonusowy.

Lechia Gdańsk przegrała z Orkanem Sochaczew 20:24 (3:17) w meczu 7. kolejki ekstraligi rugby. Po nieudanej pierwszej połowie gdańszczanie gonili wynik, ale zabrakło im czasu. Ostatecznie zanotowali niewielką porażkę z pretendentem do mistrzowskiego tytułu. Na pocieszenie gdańszczanom pozostał defensywny punkt bonusowy.

Punkty dla Lechii: Denzo Bruwer 7, Antony Siale 5, Bartosz Kruszczyński 5
Punkty dla Orkana: Matias de'Avanzo 9, Adam Lewandowski 5, Michał Szwarc 5, Kacper Wróbel 5

LECHIA: Szymanowski, Buczek (41 Beśka), Huhane - Dabkiewicz, Krużycki - Kossakowski, Smoliński, Klaasen (77 Rokicki) - Boczulak - Bruwer - Siale, Selupe, Wójtowicz, Niespodziany (55 Kruszczyński) - Kolas

Przeczytaj relację z meczów pozostałych trójmiejskich drużyn oraz wystaw oceny rugbistom i trenerom
Mecz na szczycie ekstraligi rugby dla Mecz na szczycie ekstraligi rugby dla "Smoków". Juvenia Kraków - Ogniwo Sopot 39:0
Arka Gdynia - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 30:11 Arka Gdynia - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 30:11

Rugbiści Lechii Gdańsk po porażce w derbach Trójmiasta z Ogniwem Sopot chcieli się zrehabilitować i na własnym boisku odprawić kolejną markową drużynę. Do Gdańska przyjechał, mający mistrzowskie ambicje, Orkan Sochaczew. Goście nie mogli jednak skorzystać z aż siedmiu kontuzjowanych zawodników. Wśród nich był m.in. topowy kopacz ekstraligi Peter Steenkamp.

Pomimo tych osłabień, to goście od samego początku mocno atakowali i byli bardzo blisko położenia punktów. Lechia wyszła jednak z opresji obronną ręką, a później sama zapunktowała. Uczynił to Denzo Bruwer, który kopnął między słupy z rzutu karnego. Wprawdzie pierwsza próba była nieudana, ale w 12. minucie wątpliwości już nie było.

Przeczytaj naszą zapowiedź 7. kolejki ekstraligi rugby Przeczytaj naszą zapowiedź 7. kolejki ekstraligi rugby

Z prowadzenia Lechia nie cieszyła się długo, bo już w 14. minucie wyrównał Matias de'Avanzo. Kolejne minuty to znów przewaga Orkana. Biało-zieloni nie mogli przedrzeć się na połowę sochaczewskiej ekipy. To wykorzystali goście, którzy w 26. minucie wyszli na prowadzenie 10:3, gdyż przyłożenie zanotował Adam Lewandowski, a podwyższenie było formalnością dla de'Avanzo.

Przed końcem pierwszej połowy Orkan jeszcze raz wykorzystał niefrasobliwość Lechii w obronie i zanotował drugie przyłożenie. Blisko było także kolejnego, ale zawodnik gości w dogodnej okazji wypuścił "jajo" do przodu.

Po przerwie znów swoją szybkością i sprytem błysnął Antony Siale, który przyłożył, a Bruwer bez trudu podwyższył, co sprawiło, że Lechia traciła do Orkana tylko jedno przyłożenie z podwyższeniem.

Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk 44:17. Zacięte derby Trójmiasta w rugby do przerwy Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk 44:17. Zacięte derby Trójmiasta w rugby do przerwy

Pogoń za wynikiem zmącili jednak przyjezdni, którzy w 62. minucie prowadzili 24:10, bo zaliczyli kolejną 7-punktową akcję. Biało-zielonym udało się jednak odpowiedzieć kilka minut później, gdy dobrą akcję wykończył Bartosz Kruszczyński. Podwyższenie, jak i rzut karny chwilę później skutecznie wykonał Bruwer i Lechia przegrywała tylko 20:24.

Miejscowi do ostatniej minuty walczyli o kolejne przyłożenie, które dałoby im zwycięstwo. Orkan jednak mądrze się bronił i podopiecznym Pawła Lipkowskiego pozostał defensywny punkt bonusowy.

9 Budowlani Commercecon Łódź 7 0 0 7 55:517 0
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio. Najsłabsza drużyna ma zagrać baraż z mistrzem I ligi o prawo gry w ekstralidze 2024/25.
Tabela wprowadzona: 2023-10-02

Wyniki 7 kolejki

• Juvenia Kraków - OGNIWO SOPOT 39:0 (8:0)
  • ARKA GDYNIA - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 30:11 (15:3)
  • LECHIA GDAŃSK - Orkan Sochaczew 20:24 (3:17)
  • Awenta Pogoń Siedlce - Budowlani Commercecon Łódź 71:0
  • pauza: Edach Budowlani Lublin
mip.

Opinie (3)

• Różnica

Orkan ze Steenkampem i bez to dwa różne zespoły. Lechia poprawnie. Sędzia słabo.