Rugbiści i kibice Arki z klasą

jag., mad
20 kwietnia 2013 (artykuł sprzed 11 lat)
W Gdyni było w sobotę wiele walki w młynach. W Gdyni było w sobotę wiele walki w młynach.

Rugbiści Arki pokonali u siebie Master Pharm Budowlanych Łódź 21:18 (11:0). "Buldogi" umocnili się na prowadzeniu ekstraligi, mimo że przez pół godziny grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Karola Perzaka. Klasę pokazali również miejscowi kibice, którzy dopingowali nie tylko głośno, ale co chwila popisywali się dowcipnymi przyśpiewkami. Plan minimum zrealizowali w Poznaniu rugbiści Lechii Gdańsk, którzy pokonując gospodarzy 42:16 (16:3), zdobyli bonusowy punkt.

Arka Gdynia - Master Pharm Budowlani Łódź 21:18 (11:0)
Punkty:
Dawid Banaszek 11, Władysław Grabowski 5, Szymon Sirocki 5 - Teimuraz Sokhadze 8, Szczepan Stępień 5, Merab Gabunia 5

ARKA: Kwiatkowski, Wojaczek (61 Podolski), Bachurzewski (70 Bartkowiak) - Perzak, Andrzejczuk - Grabowski, Dąbrowski (61 Olejniczak), Ławski (41 Raszpunda) - Szostek (80 Korbolewski) - T.Stępień - Rakowski, Szrejber, Zardzki (80 Simionkowski), Sirocki - Banaszek

BUDOWLANI: Gabunia, Ignaczak, Kościelski - Justyński, Dudkowski - Gugushvili, Kowalewski, Mirosz - Żórawski - Sokhadze - Matyjak, Dułka, Łuczak, Kozakiewicz - Abashidze oraz P.Kolasa, Rydzyński, S.Stępień, Karpiński, Fortuna, Ząbczyński

Arka ustawiła sobie mecz w ciągu ośmiu inauguracyjnych minut, gdy Dawid Banaszek dwukrotnie trafił z karnych na 6:0. Potem obie drużyny nie mogły rozwinąć skrzydeł, mimo że próbowały grać ręką. Jednak było mało akcji prowadzonych na całej szerokości boiska, a dominowała fizyczna gra przy młynach.

W 20. minucie doszło do totalnej bójki. Sędzia nawet nie próbował wyłapać wszystkich uczestników "zadymy", a skupił się na ukaraniu prowodyra. Karol Perzak za rozpoczęcie tego pozasportowego wydarzenia zobaczył żółtą kartkę.

Po przerwie znów został ukarany kartonikiem za atak rywala bez piłki. Dwie żółte kartki zamieniony zostały na czerwoną i Arka od 50. minuty musiała grać w "14".

Do obrony było 11 punktów, gdyż w doliczonym czasie gry pierwszej połowy przyłożenie zdobył Władysław Grabowski.

Gospodarzom napór rywali pomógł przetrwać doping publiczności. Kibice Arki nie tylko nie szczędzili gardeł i rąk, ale popisali się również dowcipem.

"Żadne prawa i ustawy nie zabiorą nam zabawy, bo nie straszne nam kamery ani żaden smutny szeryf oraz "Rugby to jest wielka sprawa, głośny doping to podstawa" - tak m.in. skandowano.

Łodzianie, mimo że już przed przerwą z powodu kontuzji stracili dwóch zawodników (Mindia Abashidze, Kamil Dudkowski), nie rezygnowali z walki o punkty. Teimuraz Skohadze zmniejszył straty na 6:11. W samej końcówce goście zdobyli jeszcze dwa przyłożenia, ale nie mogli już wyrwać wygranej gospodarzom.

Kluczowa dla wyniku akcja miała miejsce w 65. minucie. Piotr Kozakiewicz ratował piłkę, aby nie wyszła na aut, ale zrobił to w taki sposób, że wyłożył jajo Szymonowi Sirockiemu. Skrzydłowy Arki skorzystał z prezentu i przebiegł po przyłożenie pół boiska już przez nikogo nie atakowany.

-Mecz był momentami brzydki. Udzieliła nam się presja tego spotkania. Stąd za dużo było nerwów i błędów. Jednak należy się też cieszyć, gdyż i w takich warunkach potrafiliśmy wygrać - podkreślał Maciej Stachura, szkoleniowiec Arki.

W ekipie gospodarzy nie do końca zadowolony mógł być tylko Kacper Ławski. Reprezentant Polski debiut w barwach "Buldogów" okupił urazem kolana.

Arka Rugby

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Posnania - Lechia Gdańsk 16:42 (3:16)
Punkty dla Lechii: Rafał Janeczko 17, Marek Płonka 10, Michał Krużycki 5, Mariusz Wilczuk 5, Kornel Tadajewski 5.

LECHIA: Zieliński, Buczek (48 Wenta), Kaszuba (54 Witoszyński), Krużycki, Nowak, Majcher, Wójcik, Płoński (64 Tadajewski), Janeczko, Buchajło (58 Kochański), Płonka, Hedesz (48 Rokicki, 66 Klusek), Wilczuk (45 Piszczek), Kwiatkowski, Jurkowski.

Także w sobotę Lechia Gdańsk pojechała na mecz do Poznania. Biało-zieloni mieli zachować tam realne szanse na pierwsze miejsce w tabeli. Do tego było im potrzebne zwycięstwo za pięć punktów.

- Posnania stanowiła wielką niewiadomą. W końcu w tej rundzie był to dla nich pierwszy mecz - mówi trener biało-zielonych Marek Płonka.

- Na początku nieco wyrobiliśmy sobie przeciwnika, a w drugiej połowie mocniej docisnęliśmy i udało się zrealizować cel - dodaje.

Spotkanie było wyrównane do 12. minuty, kiedy to Lechia zdobyła punkty z rzutu karnego. Posnania dała radę odpowiedzieć dopiero pod koniec pierwszej połowy, także po karnym. Biało-zieloni mieli już wtedy 16 punktów. Dwa przyłożenia gości na początku drugiej części gry szybko rozwiały marzenia drużyny z Poznania na osiągnięcie dobrego wyniku.

- My także popełnialiśmy błędy, ale i tak w dobrym stylu podnieśliśmy się po porażce z Arką Gdynia - kończy Płonka.

Wyniki 11 kolejki

• ARKA GDYNIA - Master Pharm Budowlani Łódź 21:18 (11:0)
  • Posnania - LECHIA GDAŃSK 16:42 (3:16)
  • Budowlani Lublin - Pogoń-Awenta Siedlce 16:9 (3:9)
  • Orkan Sochaczew - AZS AWF Warszawa 79:0 (36:0)
jag., mad

Opinie (63) 7 zablokowanych

• ogniwo - żaby 95 - 7

• 20 2

• Brawo ARKA !!!

• 37 10

• Lechia wygrała w Poznaniu z bonusem 42-16.

• 13 9

• Frogs&CO Warszawa v Ogniwo Sopot 7:95 (0:66)

• 17 1

• Arka Gdynia (3)

Liczyłem ,że Arka wygra zdecydowanie a wygrana wisiała na włosku ale liczy się wygrana ,brawo!!!!

• 11 4

• Arka Pany w tym roku

Skąd taka pewność. Wszedzie pisali, że Budowlani sa faworytem tego meczu

• 1 3

• ARKA WYGR A ZDECYDOWANIE ??? (1)

Przecież to Łódż i Lechia są zdecydowanymi pretendentami do Mistrzostwa Polski. Budowlani utrzymują potężny gruziński zaciąg,sciągnęli Dutkowskiego z Sochaczewa plus zgłosili chyba 5 grajków z "francuskiej" kadry Putry,którzy przyjadą na play-offy wygrać złoto dla Łodzi za kilka tysięcy euro. Lechia tak samo,dostała dwa kopy w zęby od Arki,ale cała kasa jest szykowana na koniec ligi,pojawią się dwaj gracze z Samoa,plus kolejni ulubieńcy trenera kadry ; Chartier,Cedric,Popławski.Do Arki dołączył Ławski,może Bartoszek.W sporcie róznie bywa, nie zawsze wygrywają wielkie nazwiska za kupę kasy, siłą Gdyni może okazać się stabilny,zgrany skład i trener,który potrafi dobrac odpowiednią taktykę pod rywala.

• 2 5

• To co piszesz to smiech na sali najwiekszy zaciąg ma Arka ze wszystkich i tu graja najlepsi z calej ligi smiech a wychowankowie to tylko przeszkadzaja co do trenera to potrafi dobrac taktyke ale zapomina o umiejetnosciach zawodnikow

• 3 1

• Polsce bez zmiany w Rugby tylko Buldogi PANY :D (2)

brawo !!!! najpierw lechia teraz Budowlani :D lepiej byc nie moze

• 23 10

• (1)

nazwy własne piszemy z wielkiej litery !

• 9 4

• teoretyzujac

R.C.A.G tez powinno byc poprawnie napisane :D

• 1 2

• (1)

Jaki tytuł o kibicach? Trojmiasto.pl czuje, że strzeliło sobie w stopę "meliną i koszmarem" i chce teraz poprawić wizerunek? Jesteście żałośni...