Arka nie ma jeszcze ekstraklasy

30 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Tak prezentowały się trybuny w meczu, który stał się rekordowy, jeśli chodzi o frekwencję w I lidze na stadionie przy ul. Olimpijskiej

W Gdyni poprawiono rekord frekwencji w I lidze na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Jednak 9415 kibiców nie doczekało się tego, po co głównie przyszli na mecz. Arka bezbramkowo zremisowała z Olimpią Grudziądz i jeszcze nie zapewniła sobie prawa gry w  ekstraklasie. Co więcej wobec zwycięstwa Zawiszy Bydgoszcz, który w następnej kolejce otrzyma punkty walkowerem, kwestia przypieczętowania awansu przez żółto-niebieskich została odłożona co najmniej do 10 maja, gdy u siebie zagrają oni z Bytovią.

OLIMPIA OLIMPIA
13 Jałocha - 32 Stolc, 29 Marcjanik, 33 Fialho, 23 Warcholak - 8 Marcus, 14 Nalepa, 6 Łukasiewicz, 19 Bożok - 10 Szwoch - 17 Sangoy
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Pskit (Łódź) oraz Śpiewak, Gajda
Widzów: 9415
26 Fabiniak - 25 Ciechanowski, 24 Żitko, 19 Malec, 50 Szarpak - 28 Piter-Bućko - 6 Banasiak, 11 Smoliński, 99 Bartlewski, 9 Kaczmarek - 12 Nildo
  • 62' 19 Bożok Zmiany 18 Yussuff
  • 67' 17 Sangoy Zmiany 11 Siemaszko
  • 99 Bartlewski Zmiany 10 Żigon
  • 59' 11 Smoliński Zmiany 8 Kurowski
  • 83' 6 Banasiak Zmiany 16 Darmochwał
  • 9' Stolc
  • 72' Marcus
  • 76' Żitko
  • 43' Piter-Bućko
  • 64' Banasiak

Doping kibiców Arki Gdynia podczas meczu z Olimpią Grudziądz

Stadion został zgłoszony na ten mecz na 12 150 miejsc, w tym 100 dla gości. Po zakończeniu przedsprzedaży i po doliczeniu posiadaczy karnetów do wejścia na stadion uprawnionych było już 9 tys. osób, a dziś kasy otwarte są od 13

WSZYSTKO O MECZU, KTÓRY MOŻE DAĆ ARCE AWANS

pod stadionem sporo sił policyjnych, które mają zabezpieczyć wejście kibiców Olimpii
o frekwencji poinformujemy po otrzymaniu oficjalnych danych, w Gdyni zazwyczaj ma to miejsce w drugiej połowie, szacunki mówiły o 10 tysiącach kibiców
doskonała pogoda do gry, świeci słońce, jest ciepło jak na koniec kwietnia, to także powinno zachęcić kibiców do przyjścia na stadion
Grzegorz Niciński przed meczem z uznaniem mówił o postawienie na wiosnę Olimpii. Ostrzegał, że trzeba nastawić się na ciężki mecz

GRZEGORZ NICIŃSKI: JESTEŚMY W STANIE ZAGRAĆ NA TYLE DOBRZE, BY W SOBOTĘ POKONAĆ REWELACJĘ WIOSNY
w "11" nie mogło zabraknąć Warcholaka (ARKA), który jako jedyny piłkarz z pola nie opuścił w Arce ani minuty w I lidze w tym sezonie

NIE OPUŚCIŁ W TYM SEZONIE BOISKA ANI NA MINUTĘ. PRZECZYTAJ WYWIAD Z MARCINEM WARCHOLAKIEM
nie ma niespodzianek w składzie Arki, w miejsce pauzujących za kartki Formelli i Sochy do "11" weszli Bożok (ARKA) i Stolc (ARKA)
młodzieżowcem w "11" jest Nalepa (ARKA). Ten piłkarz już przed tygodniem obwieścił, że Arka jest w ekstraklasie. Aby to ostatecznie się dokonało gdynianie muszą dziś zdobyć o 2 punkty więcej od Zawiszy, który równolegle grać będzie w Bydgoszczy z Chojniczanką

MICHAŁ NALEPA: MY JUŻ AWANSOWALIŚMY
rezerwowi Arki: 24 Miszczuk, 11 Siemaszko, 15 Mosiejko, 18 Yussuff, 20 Sambea, 25 Wojowski, 28 Tomasiewicz
w "11" Olimpii wychowanek UKS Cisowa, a potem piłkarz Arki - Bartlewski (OLIMPIA)
rezerwowi Olimpii: 23 Królczyk, 16 Darmochwał, 18 Wolski, 8 Kurowski, 10 Zigon, 7 Skórecki, 17 Trzepacz
piłkarze na prezentacji Arka na żółto-niebiesko, Olimpia na biało-zielono
1'
od środka rozpoczęła Olimpia
spiker wita obecnego na trybunach prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka
od początku doping dla Arki
2'
róg dla Arki, gospodarze od razu zaatakowali
2'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Sangoya (ARKA)
3'
"Zwycięstwo czeka nas" - skandowanie z trybun
4'
"Arka gol" - niesie po całym stadionie
4'
mimo że jest słonecznie, palą się już jupitery
5'
n razie gra głównie na połowie Olimpii
5'
Fabiniak (OLIMPIA) poza własną "16" wybił piłkę w aut
6'
niecelny strzał Szwocha (ARKA)
7'
pierwsza odważniejsza akcja gości, zablokowany strzał z 18. metra Banasiaka (OLIMPIA)
9'
wolny tuż przed polem karnym Arki
9'
Żółtą kartką został ukarany Stolc (ARKA), który faulował Kaczmarka
10'
strzał z wolnego Kaczmarka w mur, a jego dobitka obok słupka
12'
Nalepa (ARKA) wywalczył róg
12'
po dośrodkowaniu Sangoya (ARKA) z rogu piłki głową w kierunku bramki nie zdołał skierować Łukasiewicz (ARKA), dośrodkowanie było za wysokie
13'
Kaczmarek (OLIMPIA) znów "zakręcił" Stolcem (ARKA), jego dośrodkowanie przeciął ostatecznie Marcjanik (ARKA)
15'
spiker apeluje o kulturalny doping, gdyż niezbyt cenzuralnie o policji z trybun
19'
"MZKS" - skandowanie z trybun
19'
Żitko (OLIMPIA) wybił piłkę po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA)
20'
róg dla Arki
20'
tym razem wrzucał Szwoch (ARKA), ale podobnie jak i dośrodkowania wcześniejsze Sangoya (ARKA), nie zaskoczył rywali
21'
"Niepokonana, nasza Areczka kochana" - z trybun
22'
Łukasiewicz (ARKA) faulem przerwał kontrę Olimpii, sędzia upomina go na razie ustnie
22'
w Bydgoszczy Zawisza prowadzi z Chojniczanką 1:0, przypomnijmy, że w Bydgoszczy gospodarze nie mogą wygrać, jeśli już dziś Arka ma zapewnić sobie awans
22'
niecelny strzał Szwocha (ARKA) sprzed pola karnego
25'
mecz nadal z przewagą Arki, Olimpia czeka na okazję do kontry
26'
"Arka Gdynia" - śpiewy z trybun, prowadzący doping cały czas pokrzykuje: "dawać głośniej"
26'
po dośrodkowaniu z wolnego Banasiaka (OLIMPIA) Szwoch (ARKA) wybił piłkę przed pole karne, Kaczmarek (OLIMPIA) natychmiast uderzył, ale wysoko nad bramką
27'
"Areczko wygraj to dla nas" - z trybun
27'
Fabiniak (OLIMPIA) przejął piłkę po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA)
30'
kibice gości wykorzystali chwilę przerwy z dopingiem dla Arki i dali o sobie znać
31'
nieudane dośrodkowanie Kaczmarka
31'
a na sektorze gości podwoiła się liczebność, dopiero dołączyła kolejna grupa, przypomnijmy, że awizowano 100 osób
33'
pomocy medycznej potrzebuje Ciechanowski (OLIMPIA)
34'
na spalonym Nildo (OLIMPIA)
35'
kolejny róg dla Arki
35'
37'
Bartlewski (OLIMPIA) faulował Marcjanika (ARKA) przed polem karnym Arki
38'
Marcus (ARKA) dobrze asekurował piłkę i Szarpak (OLIMPIA) nie doszedł do niej nim nie opuściła boiska
38'
jak na warunki I-ligowe szybki mecz, dużo walki, ale i niecelnych zagrań i podań
39'
kibice Arki przypominają, że "derby blisko"
40'
wulgarnie pod adresem Lechii, spiker apeluje o kulturalny doping
41'
"Areczko pokaż jak ty w piłkę naprawdę grasz... " - z trybun
43'
Żółtą kartką został ukarany Piter-Bućko (OLIMPIA) po faulu na Sangoyu
45'
Marcjanik (ARKA) dobrze zablokował Nildo (OLIMPIA), odcinając go od prostopadłego podania
45'
na spalonym Sangoy (ARKA)
45'
minuta doliczona
45+1
Ciechonowski nie patyczkuje się, wybija piłkę w trybuny
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI BEZ GOLI
Pierwsza połowa z optyczną przewagą Arki. Olimpia nastawiona na grę z kontry. Akcje były rwane, gdyż brakowało w nich dokładności. Z tego też powodu żadna z drużyn nie stworzyła dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Znacznie ciekawiej było na trybunach. Widać, że kibice Arki przygotowali się na awans i nie szczędzili gardeł, by zgotować gorącą atmosferę. Praktycznie cały czas z ich strony był nieustający doping.
do przerwy w Bydgoszczy Zawisza prowadzi z Chojniczanką 1:0. Ten wynik z zestawieniem z rezultatem z Gdyni oznacza, że na razie Arka nie ma jeszcze awansu
w przerwie konkurs precyzji strzałów na bramkę, rozwieszona płachta z otworami, jak w Turbo Kozaku Canal Plus.
Oficjalna frekwencja 9415 kibiców, czyli nowy rekord w I lidze na tym stadionie w Gdyni
poprzedni rekord wynosił 8602 i wywodził się z marcowego meczu Arka - Zagłębie Sosnowiec
OLIMPIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bartlewski, w jego miejsce wchodzi Żigon.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, w ekipie gospodarzy nie ma zmian
46'
na spalonym Szwoch (ARKA)
48'
"Arka gol" - z tybun
49'
podobnie jak w pierwszej połowie Arka stara się atakować
49'
w Bydgoszczy Zawisza strzelił gola samobójczego, ale nie został on uznany, czyli bydgoszczanie nadal prowadzą 1:0
51'
indywidualna akcja Warcholaka (ARKA) zakończenia uderzeniem w boczną siatkę bramki
52'
zablokowane dośrodkowanie Marcusa (ARKA)
53'
Fabiniak (OLIMPIA) podniósł jakiś przedmiot ze swojego pola bramkowego i wyrzucił go poza boisko
54'
tak głośny doping Arki od początku drugiej połowy, że sympatycy Olimpii nie próbują nawet wznosić swoich okrzyków
54'
Warcholak (ARKA) wywalczył róg
55'
po dośrodkowaniu z rogu Bożoka (ARKA) wybita piłka na 30. metr od bramki Olimpii, stamtąd uderzył Stolc (ARKA), ale wysoko nad poprzeczką
56'
rozgrzewają się Siemaszko, Tomasiewicz i Yussuff
57'
po dośrodkowaniu Fialho (ARKA) niecelnie główkował Szwoch (ARKA), którego zdecydowanie zaatakował bramkarz, sędzia nie dopatrzył się faulu z jego strony
59'
teraz próbują dopingować kibice gości, ale nie słychać co krzyczą, bo niesie po stadionie "Arka gol" z sektora "Górka"
59'
OLIMPIA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Smoliński, w jego miejsce wchodzi Kurowski.
60'
na trybunie "Tory" transparent: "Paweł wracaj do zdrowia. Jesteś dla nas Turbo Kozakiem"
60'
To zapewne pod adresem Pawła Abbotta. Najlepszy snajper Arki w tym sezonie jest po zabiegu stawu skokowego, zajął dziś miejsce na trybunie z nogą w gipsie
62'
ARKA przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Yussuff.
63'
Nildo (OLIMPIA) poślizgnął się i nie doszedł do dobrego podania od Żigona (OLIMPIA)
64'
Żółtą kartką został ukarany Banasiak (OLIMPIA) po faulu na Nalepie
64'
Siemaszko przygotowuje się do wejścia na boisko
65'
zbyt wysokie dośrodkowanie Yussuffa (ARKA), Marcus (ARKA) nie doskoczył do strzału głową
66'
66'
obraz gry nie zmienia się, piłka najczęściej pod nogami piłkarzy Arki, ale nadal brakuje celnych podań pod bramką przeciwnika i okazji strzeleckich
67'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sangoy, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
68'
Marcus (ARKA) wyręczył obrońców i wybił piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Kaczmarka
69'
Trener Witt udziela wskazówek Marcusowi (ARKA)
70'
Siemaszko (ARKA) próbował dograć w "16" do Marcusa (ARKA), ale zorientowali się w tym obrońcy Olimpii i wybili piłkę
71'
Fialho (ARKA) włączyć się do akcji ofensywnej, został sfaulowany, wolny około 35 metrów od bramki Olimpii
71'
Fabiniak (OLIMPIA) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Szwocha (ARKA), gdyby bramkarz się pomylił, Siemaszko (ARKA) miałby sytuację bramkową
72'
Żółtą kartką został ukarany Marcus (ARKA), który najwyraźniej coś powiedział sędziemu, gdyż arbiter najpierw upomniał go ustnie, a potem wyciągnął kartkę
to 4 żółta kartka dla Marcusa (ARKA) w tym sezonie, w następnej kolejce, w Katowicach przeciwko Rozwojowi nie zagra
74'
75'
po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) z rogu głową strzelał Łukasiewicz (ARKA), sędzia odgwizdał jego faul na Żitko (OLIMPIA)
76'
Żółtą kartką został ukarany Żitko (ARKA) po faulu na Siemaszce
76'
Zawisza nadal prowadzi 1:0, ale od 72. minuty gra w "10" po drugiej żółtej kartce dla Drygasa
76'
"Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie pierwszej bramy" - skandowanie z trybun
79'
zamieszanie w polu karnym gości, zablokowany strzał Łukasiewicza (ARKA), tylko róg
80'
po dośrodkowaniu Szwocha (ARKA) strzał przewrotką Siemaszko (ARKA), piłka przeszła nad poprzeczką
80'
Nildo (OLIMPIA) złapał się za głowę, gdyż nie może sobie darować, że piłkę zabrał mu Marcus (ARKA), gdyby nie to napastnik Olimpii byłby w dobrej pozycji do strzału
81'
róg, a po chwili kolejny dla Arki
82'
Olimpia wychodzi z kolejnej opresji
82'
sędzia upomina trenera gości - Paszulewicza
82'
na rozgrzewce Tomasiewicz, Wojowski i Sambea
83'
OLIMPIA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Banasiak, w jego miejsce wchodzi Darmochwał .
84'
Fialho (ARKA) zablokował strzał Darmochwała (OLIMPIA)
84'
"Areczka wygraj to dla nas" - skandowanie z trybun
85'
Arka cały czas atakuje
85'
zbyt wysoko uniesiona noga w polu karnym gości przez Marcusa (ARKA), wolny pośredni dla Olimpii
86'
"Arka gol" - z trybun
87'
Siemaszko (ARKA) wywalczył róg
87'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
87'
Chojniczanka zdobyła karnego w Bydgoszczy
90'
4 minuty doliczone
90'
KONIEC MECZU. ARKA ZREMISOWAŁA Z OLIMPIĄ
Mimo optycznej przewagi Arka nie potrafiła sobie stworzyć klarownej sytuacji na zdobycia gola. Takiej szansy nie miała także Olimpia. Na boisku widzieliśmy dużo walki, ale zabrakło spięć podbramkowych i goli. Gdynianie do 14 przedłużyli serię meczów bez porażki, nadal są liderem I ligi, ale na przypieczętowanie awansu do ekstraklasy jeszcze muszą poczekać.
W Bydgoszczy Zawisza wygrał 1:0 i zmniejszył różnicę w tabeli do Arki do 11 punktów. Już wiemy także, że awansu dla żółto-niebieskich nie będzie za tydzień, gdyż bydgoszczanie w następnej kolejce dostaną punkty walkowerem od wycofanego z rozgrywek Dolcanu

18 Dolcan Ząbki 28 8 6 14 37:49 30
Dolcan nie przystąpił do rozgrywek wiosennych. Mecze z jego udziałem w tym roku weryfikowane jako walkowery na korzyść rywali.
Tabela wprowadzona: 2016-05-01

Wyniki 28 kolejki

• ARKA GDYNIA - Olimpia Grudziądz 0:0
  • Wisła Płock - Stomil Olsztyn 0:0
  • Wigry Suwałki - Miedź Legnica 0:0
  • GKS Katowice - Bytovia 0:2 (0:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - Chojniczanka 1:0 (1:0)
  • Pogoń Siedlce - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
  • MKS Kluczbork - Sandecja Nowy Sącz 2:4 (1:3)
  • Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 0:1 (0:0)
  • Chrobry Głogów - Dolcan Ząbki 3:0 (walkower)