Arka pokonała Podbeskidzie po dogrywce

19 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Luka Zarandia pięknym uderzeniem w dogrywce wprowadził Arkę Gdynia do ćwierćfinału Pucharu Polski. Luka Zarandia pięknym uderzeniem w dogrywce wprowadził Arkę Gdynia do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Arka Gdynia zrobiła kolejny krok w kierunku obrony Pucharu Polski. W drugim meczu bieżącej edycji tych rozgrywek znów zagrała zwycięską dogrywkę. Tym razem triumfowała na wyjeździe nad I-ligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1 (1:1, 1:1). Gola na wagę awansu przepięknym strzałem w 110. minucie zdobył Luka Zarandia. Gruzin zaliczył ten asystę przy pierwszej bramce Grzegorza Piesio. Trener Leszek Ojrzyński zaryzykował i do gry wprowadził wyłącznie piłkarzy, którzy nie grali w wyjściowym składzie w ostatnim spotkaniu ligowym. Kolejnego rywala żółto-niebiescy poznają 26 września. Zagrają z lepszym z pary Chrobry Głogów - Piast Gliwice.

Podbeskidzie Bielsko-Biała Podbeskidzie Bielsko-Biała
13 Leszczyński - 25 Jaroch, 4 Wiktorski, 8 Malec, 92 Moskwik - 31 Hanzel, 90 Rakowski - 7 Sobczak, 17 Podgórski, 11 Sierpina - 94 Sabala
Sędziowie: Myć (Lublin)
80 Pilarz - 2 Socha, 26 Danch, 3 Sobieraj, 23 Warcholak - 6 Łukasiewicz - 7 Zarandia, 20 Kriwiec, 16 Rey, 13 Piesio - 9 Jurado
  • 69' 7 Sobczak Zmiany 70 Kozak
  • 75' 17 Podgórski Zmiany 41 Ilijew
  • 113' 90 Rakowski Zmiany 9 Tomczyk
  • 46' 13 Piesio Zmiany 44 Żebrakowski
  • 70' 9 Jurado Zmiany 24 Kun
  • 87' 20 Kriwiec Zmiany 10 Szwoch
  • 20' Sobczak
  • 14' Piesio
  • 110' Zarandia
  • 32' Podgórski
  • 67' Sobczak
  • 82' Wiktorski
  • 105+1 Rakowski
  • 113' Sabala
  • 118' Sierpina
  • 120+1 Jaroch
  • 46' Socha
  • 50' Łukasiewicz
  • 63' Żebrakowski
  • 107' Sobieraj

MECZE PIŁKARSKIEGO PUCHARU POLSKI TAKŻE TRÓJMIEŚCIE. ZAGRA M.IN. ARKA II GDYNIA

Pozostałe mecze 1/8 finału Pucharu Polski
Bytovia Bytów - Pogoń Szczecin 0:0, karne 5:4
Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz po dogrywce 3:2 (0:0, 2:2)
Korona Kielce - Wisła Kraków po dogrywce 1:0 (0:0, 0:0)

Chojniczanka - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1/8 finału została rozłożona między 19 a 27 września. W tej fazie rozgrywany jest tylko jeden mecz u drużyny będącej niżej w ligowej hierarchii, a gospodarza w konfrontacji zespołów z tej samej klasy rozgrywkowej gospodarza wskazało losowanie.

POZNAJ SYSTEM ROZGRYWEK PUCHARU POLSKI ORAZ DRABINKĘ ROZSTAWIENIA. NIEZBYT TRUDNA DROGA ARKI DO PÓŁFINAŁU
jako że Arka gra w ekstraklasie, a Podbeskidzie w I lidze to mecz odbędzie się w Bielsku-Białej. Nie przeszkadza to m.in. Zbozieniowi, który sam jest góralem

ARKA MA GÓRALA, KTÓRY NIE BOI SIĘ GÓRALI Z PODBESKIDZIA, A W DODATKU OGRYWAŁ ICH NAWET JAK ROZBIJALI MU ŁUK BRWIOWY. PRZECZYTAJ WYWIAD Z DAMIANEM ZBOZIENIEM
dla Arki to drugi mecz w bieżącej pucharowej edycji. U siebie wygrała po dogrywce ze Śląskiem Wrocław 4:2. Podbeskidzie grało dwukrotnie. Wyeliminowała po karnych Radomiaka (1:1, kr 4:2 i wygrało ze Świtem Nowy Dwór 3:1.

WIELKI MECZ ARKI W PUCHARZE POLSKI. POKONAŁA ŚLĄSK PO DOGRYWCE 4:2, CHOĆ DO PRZERWY PRZEGRYWAŁA 0:2
czy i dziś będziemy oglądać dogrywkę, bo Arka wyspecjalizowała się w tym sezonie w remisach

ARKA WYSPECJALIZOWAŁA SIĘ W REMISACH. TAK CZĘSTO NA POCZĄTKU SEZONU EKSTRAKLASY NIE REMISOWAŁA OD 11 LAT
Trener Ojrzyński wymienił całą "11". W podstawowym składzie nie ma żadnego piłkarza, z tych którzy zaczynali w piątek ligowe spotkanie z Zagłębiem

ARKA GDYNIA - ZAGŁĘBIE LUBIN 1:1: RELACJA, VIDEO, FOTO.
Podbeskidzie dokonało 4 zmian w porównaniu z "11", która ostatnio w lidze wygrało z Pogonią Siedlce 2:0
mecz będzie się toczyć przy padającym deszczu
Arka na żółto-niebiesko, gospodarze czerwone stroje. Kapitanem gdynian dziś Sobieraj
mecz Podbeskidzia i Arki jest drugim rozgrywanym w 1/8 finału. Na inaugurację doszło do niespodzianki. Bytovia, która wcześniej wyeliminowała Lechię, tym razem po karnych odprawiła Pogoń, wygrywając 5:4. Po 120 minutach gry było 0:0
1'
od środka rozpoczęła Arka
3'
spokojny początek z obu stron
4'
na spalonym Podgórski (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
6'
niecelny strzał sprzed pola karnego po indywidualnej akcji Jarocha (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
6'
Socha (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Sierpiny (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Róg dla rywali
7'
po rogu gospodarzy kontra gdynian wyprowadzona przez Kriwca
7'
niestety, nastąpiło zwolnienie akcji, a potem niecelne podanie Dancha (ARKA Gdynia)
10'
Pilarz (ARKA Gdynia) uratował Arkę. Kontra gospodarzy 3 na 2. Sierpina (Podbeskidzie Bielsko-Biała) podał w pole karne do Sabali (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Bramkarz Arki nogami odbił piłkę po strzale napastnika miejscowych
11'
Dobra interwencja w obronie Łukasiewicza (ARKA Gdynia), który wybił piłkę po dośrodkowaniu Sierpiny (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
12'
Podbeskidzie na razie bez żadnego respektu dla Arki. Gospodarze na razie lepiej czują się na grząskiej murawie
10'
dla Pilarza (ARKA Gdynia) to drugi występ w tym sezonie. Poprzednio grał także w pucharze ze Śląskiem

PRZECZYTAJ WYWIAD Z PAVELSEM STEINBORSEM

13'
na róg piłkę wybił Socha (ARKA Gdynia) po zagraniu wzdłuż pola karnego Sierpiny (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
13'
Sierpina (Podbeskidzie Bielsko-Biała) to dobry znajomy trenera Ojrzyńskiego z pracy w Koronie
14'
po dośrodkowaniu z rogu Sierpiny (Podbeskidzie Bielsko-Biała) faulowany Danch (ARKA Gdynia)
14'
[0:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piesio. Zarandia dośrodkował z prawego skrzydła. W polu karnym Piesio uciekł Jarochowi, wyprzedził wychodzącego z bramki Leszczyńskiego i głową z 5. metra skierował piłkę do siatki
14'
to pierwszy gol Piesio (ARKA Gdynia) w barwach Arki. Wcześniej miał asysty, bądź tak jak w Superpucharze Polski z Legią to po jego zagraniu Pazdan strzelił gola samobójczego
16'
tym razem nieudane dośrodkowanie Zarandii (ARKA Gdynia)
18'
Leszczyński (Podbeskidzie Bielsko-Biała) obronił strzał Piesio (ARKA Gdynia)
18'
i szybka odpowiedź gospodarzy. Sobieraj (ARKA Gdynia) zablokował strzał Rakowskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
19'
Sobieraj (ARKA Gdynia) około 20 metrów od własnej bramki sfaulował Sabalę (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
19'
rykoszet po strzale Podgórskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała) z wolnego. Będzie róg dla I-ligowca
20'
[1:1] Podbeskidzie Bielsko-Biała STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sobczak. Po dośrodkowaniu z rogu Sierpiny kilku piłkarzy wyskoczyło do górnej piłki. Odbiła się ona chyba od Sochy i spadła w polu bramkowym, gdzie niepilnowany był Sobczak. Nie było spalonego i pomocnik gospodarzy spokojnie pokonał Pilarza
22'
zablokowany strzał Zarandi (ARKA Gdynia)
24'
Kriwiec (ARKA Gdynia) wrzucił z wolnego w pole karne, Danch (ARKA Gdynia) zgrał ją głową, ale najwyżej następnie wyskoczył miejscowy bramkarz
26'
dobre dośrodkowanie Warcholaka (ARKA Gdynia), ale niecelna główka Jurado (ARKA Gdynia) z 6. metra. Hiszpan zdecydował się uderzać kozłem. Piłka po odbicia od murawy przeszła nad poprzeczką
27'
Ależ prezent. Zagranie Sobieraja (ARKA Gdynia) spod linii bocznej boiska przed własne pole karne, a tam był Sabala (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Dobrze, że szybko wyszedł z bramki Pilarz (ARKA Gdynia) i zabrał piłkę napastnikowi Podbeskidzia, który miał kłopoty, by ją sobie dobrze przyjąć
29'
na razie szybki mecz z obu stron. Oczywiście są niedokładności, niecelne podania, ale obie drużyny nastawione na otwartą grę
30'
Sobieraj (ARKA Gdynia) wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Sobczaka (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
31'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Sierpiny (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
31'
Pilarz (ARKA Gdynia) przejął piłkę po dośrodkowaniu Moskwika (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
32'
Żółtą kartką został ukarany Podgórski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), który faulował Piesio
35'
Warcholak (ARKA Gdynia) dobrze blokował piłkę pod własną bramką. Z tyłu sfaulował go Podgórski (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
36'
zbyt mocne dośrodkowanie Sochy (ARKA Gdynia). Nikt nie zamykał tej akcji, bo dwóch piłkarzy wbiegło do środka pola karnego
37'
w ostatnich minutach spadło tempo meczu, mniej też spięć podbramkowych
37'
zaiskrzyło między piłkarzami. Sabala (Podbeskidzie Bielsko-Biała) faulował Piesio, bo chwilę wcześniej sędzia puścił faul Piesio (ARKA Gdynia) na Sierpinie (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
39'
kolejne ostre starcie. Tym razem Warcholaka (ARKA Gdynia) i Sobczaka (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Ucierpiał ten drugi
39'
dośrodkowanie Zarandii (ARKA Gdynia) w pole karne. Do strzału nie doszli ani Piesio (ARKA Gdynia), ani Jurado (ARKA Gdynia)
40'
mocny strzał Jarocha (Podbeskidzie Bielsko-Biała) z dystansu. Pilarz (ARKA Gdynia) odbił piłkę do góry, a dopiero po chwili ją złapał
41'
Zarandia (ARKA Gdynia) strzelił w boczną siatkę
43'
niecelny strzał z dystansu Sierpiny (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
45'
Sobczak (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zdobył róg
45'
zamieszanie w "16" Arki po dośrodkowaniu z rogu Podgórskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Nawet piłkarze gospodarzy sygnalizowali zagranie ręką Łukasiewicza, ale sędzia nakazał grać dalej
45'
minuta doliczona
45+1
niecelny strzał Wiktorskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. PODBESKIDZIE REMISUJE Z ARKĄ 1:1
Na razie nie widać różnicy pomiędzy drużyną I-ligową a ekstraklasową. Podbeskidzie gra odważnie, nie broni się kurczowo. Arka, która gra w zestawieniu, w jakim jeszcze nie występowała, nie jest zbytnio zgrania. Gdy atakuje, to raczej są to indywidualne akcje niż zespołowe zagrania. Żółto-niebiescy nie potrafili narzucić swoich warunków gry. Lepiej wychodziły im kontry niż atak pozycyjny. Po jednej z nich zdobyli prowadzenie. Jednak od bramki Piesio (ARKA Gdynia) żółto-niebiescy zbyt szybko pozwolili gospodarzom na wyrównanie. Dłuższe przytrzymanie korzystnego wyniku mogłoby zniechęcić Podbeskidzie do walki. A tak po wyrównaniu I-ligowiec starał się iść za ciosem i miał jeszcze 2-3 dobre okazje na poprawienie wyniku. Dobrze bronił w tych sytuacjach Pilarz (ARKA Gdynia). Defensywa Arki nie stanowi jednak monolitu, ale to też można zrzucić na karb aż 11 zmian w porównaniu z ostatnim meczem w składzie.
46'
ARKA Gdynia przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Piesio, w jego miejsce wchodzi Żebrakowski.
46'
dziwna roszada, bo Piesio (ARKA Gdynia) był najbardziej wartościowym piłkarzem Arki w ofensywie. Jedyne wytłumaczenie to oszczędzanie sił skrzydłowego na piątkowy mecz ligowy w Gliwicach
46'
drugą połowę rozpoczęło Podbeskidzie. Gospodarze bez zmian w składzie
46'
Żółtą kartką został ukarany Socha (ARKA Gdynia) po faulu na Sierpinie
47'
ostre dośrodkowanie Podgórskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała) z wolnego w pole bramkowe Arki. Piłki nie sięgnął Pilarz (ARKA Gdynia), ale nie zrobił też tego Wiktorski (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Od bramki zacznie bramkarz gości
50'
Żółtą kartką został ukarany Łukasiewicz (ARKA Gdynia) po faulu w pojedynku powietrznym na Sabali
51'
początek drugiej połowy pod znakiem ataków Podbeskidzia
51'
pomocy medycznej potrzebuje Podgórski (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
52'
Socha (ARKA Gdynia) wybił piłkę na róg
52'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Podgórskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
53'
w ofensywie Arki po zmianie są roszady w ustawieniu. Żebrakowski (ARKA Gdynia) wszedł na środek ataku, a Jurado (ARKA Gdynia) przeszedł na lewe skrzydło
54'
Leszczyński (Podbeskidzie Bielsko-Biała) na róg odbił piłkę po dobrym uderzenie po ziemi z 20. metra Kriwca
55'
niecelnie główkował Żebrakowski (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu z rogu Kriwieca
56'
seria dośrodkowań Arki z obu stron w pole karne Podbeskidzia, ale bez efektu
56'
rozgrzewkę zaczął Kun
57'
niecelny strzał Zarandii (ARKA Gdynia) z dystansu
58'
od kilku minut to Arka przejęła inicjatywę
59'
nadal jednak jakość dośrodkowań pozostawia wiele do życzenia, bo piłki lądują na głowach obrońców, albo mijają wszystkich
61'
poprzeczka po strzale Zarandii (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego
62'
Kriwiec (ARKA Gdynia) wywalczył róg
62'
Leszczyński (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Kriwieca (ARKA Gdynia)
63'
Żółtą kartką został ukarany Żebrakowski (ARKA Gdynia) po faulu na Rakowskim
65'
dośrodkowanie Warcholaka (ARKA Gdynia) prosto w ręce Leszczyńskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
66'
Podbeskidzie od kilkunastu minut coraz bardziej cofa się na własną połowę. Coraz dłużej piłka w posiadaniu Arki. Nadal jednak brakuje gdynianom dokładności
66'
zablokowany strzał Reya
67'
Żółtą kartką został ukarany Sobczak (Podbeskidzie Bielsko-Biała) po faulu na Jurado
67'
Leszczyński (Podbeskidzie Bielsko-Biała) piąstkuje piłkę na róg po dośrodkowaniu Sochy (ARKA Gdynia)
68'
Leszczyński (Podbeskidzie Bielsko-Biała) z najwyższym trudem złapał piłkę po strzale głową Warcholaka (ARKA Gdynia), który nastąpił po dośrodkowaniu z rogu Kriwieca (ARKA Gdynia)
69'
coraz więcej piłek przechodzi przez Reya i Kriwieca (ARKA Gdynia). To oni mają pokierować Arkę w ataku pozycyjnym
69'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sobczak, w jego miejsce wchodzi Kozak.
70'
tym samym na boisku nie ma już obu strzelców goli. Sobczak (Podbeskidzie Bielsko-Biała) strzelił dola gospodarzy, a Piesio (ARKA Gdynia), który zdobył prowadzenie dla Arki, zszedł już w przerwie
70'
ARKA Gdynia przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Jurado, w jego miejsce wchodzi Kun.
71'
Kun (ARKA Gdynia) wraca po kontuzji. Powinien dodać szybkości akcjom Arki
71'
Sierpina (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę na róg
72'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Kriwieca (ARKA Gdynia)
73'
zamieszanie w "16" Podbeskidzia po dalekim wrzucie z autu Warcholaka (ARKA Gdynia). Leszczyński (Podbeskidzie Bielsko-Biała) rzucił się do piłki, ale jej nie złapał. Nikt nie skorzystał z tego błędu bramkarza i nie strzelił do siatki
73'
dobry powrót Reya. Zatrzymał kontrę Sierpiny (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
74'
rośnie przewaga optyczna Arki. Podbeskidzie czeka wyłącznie na kontry
75'
niecelny strzał z dystansu Reya, ale Hiszpan coraz pewniej czuje się na boisku, jest coraz bardziej widoczny
75'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Podgórski, w jego miejsce wchodzi Ilijew.
76'
Podbeskidzie wprowadza z ławki piłkarzy, którzy byli w podstawowym składzie w ostatnim meczu ligowym. W Arce nadal grają wyłącznie ci, co w "11" w minionej kolejce ekstraklasy nie byli
76'
indywidualna akcja i niecelny strzał Zarandii (ARKA Gdynia)
77'
kapitalne zagranie Kuna w pole bramkowe do Żebrakowskiego (ARKA Gdynia), ale napastnik nie zdążył przyłożyć nogi do piłki i futbolówka przeszła wzdłuż bramki
80'
81'
przypomnijmy, że jeśli 90 minut gry nie wyłoni zwycięzcy, to sędzia zarządzi dogrywkę 2x15 minut
81'
Żebrakowski (ARKA Gdynia) na spalonym. Sędzia wraca z akcją do faulu na Kunie, gdyż wówczas zastosował przywilej korzyści
82'
Żółtą kartką został ukarany Wiktorski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), który faulował Kuna
82'
Żebrakowski (ARKA Gdynia) nie doszedł w polu karnym do dośrodkowania Kriewieca z wolnego
83'
Kun (ARKA Gdynia) wywalczył róg. Dobrze ten piłkarz wymienia piłki z Kriwiecem (ARKA Gdynia)
84'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu Kriewieca
85'
obaj trenerzy mają jeszcze po jednej zmianie. Czyżby czekali z nią na dogrywkę?
86'
atak gospodarzy. Nieudany strzał Kozaka (Podbeskidzie Bielsko-Biała), za którym dobrze wrócił Kun
87'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Kriwiec, w jego miejsce wchodzi Szwoch.
88'
Sobieraj (ARKA Gdynia) dobrze blokował we własnym polu karnym Sierpinę (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i pozwolił piłce wyjść poza bramkę. Wznowi grę Pilarz (ARKA Gdynia)
89'
niecelny strzał Warcholaka (ARKA Gdynia) z 15. metra. Akcja rozpoczęła się od dobrych zwodów Szwocha (ARKA Gdynia)
90'
Szowch wyłożył piłkę w pole karne do Kuna. Strzał pomocnika z 14. metra niecelny. Sędzia dopatrzył się jeszcze rogu, choć chyba piłka nie dotknęła obrońcy rywali
90'
Tylko 2 minuty doliczone
90+1
kolejny róg. Teraz na pewno był rykoszet po strzale Zarandii (ARKA Gdynia)
90+2
nieudane dośrodkowanie Szwocha (ARKA Gdynia) z rogu
90+2
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY. PODBESKIDZIE NADAL REMISUJE Z ARKĄ 1:1. PRZED NAMI DOGRYWKA 2x15 MINUT
W drugiej połowie na początku zaatakowało Podbeskidzie, a potem czym dłużej trwała gra, tym coraz większa była przewaga Arki. Gdynianie mieli okazje, by rozstrzygnąć ten mecz w ciągu 90 minut. W poprzeczkę strzelił aktywny tego dnia Zarandia (ARKA Gdynia), dużo kłopotu Leszczyńskiemu (Podbeskidzie Bielsko-Biała) sprawił strzał Warcholaka (ARKA Gdynia). W innych sytuacja gdynianie uderzali niecelnie lub nie dochodzili do dobrych podań. Jeszcze w końcówce dwie dobre akcje wykonał wprowadzony do gry Szwoch (ARKA Gdynia), ale Kunowi i Warcholakowi (ARKA Gdynia) też zabrakło precyzji.
w tym sezonie to już 8. z 12 meczów oficjalnych na krajowych boiskach, który Arka remisuje po 90 minutach. Pięciokrotnie dzieliła się punktami w ekstraklasie. Ponadto był remis w Superpucharze Polski z Legią (1:1) oraz w Pucharze Polski ze Śląskiem (2:2)
91'
pierwszą połowę dogrywki rozpoczęło Podbeskidzie
91'
piłkarze zostali na tych samych połowach, na których grali w drugiej części meczu
91'
zablokowany strzał Żebrakowskiego (ARKA Gdynia)
93'
dośrodkowanie Warcholaka (ARKA Gdynia) w pole bramkowe. Pewnie złapał piłkę Leszczyński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
93'
masażyści interweniują po starciu Szwocha (ARKA Gdynia) i Moskwika (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
94'
obrońca gospodarzy wykonał wślizg, a Szwoch (ARKA Gdynia) spadając na niego trafił go nogami w głowę
95'
Moskwik (Podbeskidzie Bielsko-Biała) może kontynuować grę
97'
w dogrywce, tak jak w drugiej połowie, optyczna przewaga Arki, ale na razie niewiele z niej wynika, jeśli chodzi o sytuacje podbramkowe
98'
nieznacznie niecelny strzał po ziemi Szwocha (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego
100'
dośrodkowanie z wolnego Sierpiny (Podbeskidzie Bielsko-Biała) prosto w ręce Pilarza (ARKA Gdynia)
100'
błąd Sobieraja (ARKA Gdynia). Przegrał drybling i stracił piłkę na rzecz Kozaka (Podbeskidzie Bielsko-Biała), a po chwili, tuż przed własnym polem karnym sfaulował rywala
101'
Pilarz (ARKA Gdynia) wybił nad poprzeczką piłkę po strzale z wolnego Sierpiny (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
102'
Pilarz (ARKA Gdynia) ratuje Arkę. Po rozegraniu rogu przez gospodarzy piłka trafiła na 6. metr do Sabali (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Piłkę po jego strzale bramkarz Arki sparował na róg
103'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Hanzela (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
104'
w końcówce pierwszej połowy dogrywki Podbeskidzie przycisnęło Arkę
104'
Pilarz (ARKA Gdynia) przechwycił dośrodkowanie Iljewa
105'
w ostatniej minucie tej połowy Arka gra piłką na połowie Podbeskidzia, ale z dala od bramki rywali
105'
minuta doliczona do tej części dogrywki
105+1
Kontra Kozaka (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Dobrze blokowany przez Warcholaka (ARKA Gdynia) nie zdołał oddać strzału
105+1
Żółtą kartką został ukarany Rakowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), który faulował Żebrakowskiego
105+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY DOGRYWKI. WYNIK NADAL 1:1
w dogrywce żadna drużyna nie ryzykuje. Nikt nie chce się otworzyć i zaryzykować poszukania gola, narażając się na jego stratę. Oba zespoły mają świadomość, że jeśli wynik się nie zmieni, za kwadrans będą strzelane karne
obie drużyny w tym sezonie już karne strzelały. Podbeskidzie w Pucharze Polski po takiej próbie wyeliminowała Radomiaka, a Arka zdobyła Superpuchar Polski, wygrywając po jedenastkach z Legią w Warszawie
106'
drugą połowę dogrywki rozpoczęła Arka
106'
Z piłkarzy, którzy strzelali celnie karne w Warszawie na boisku są obecnie tylko: Warcholak i Szwoch, który w lipcu grał jeszcze w Legii

TAK RELACJONOWALIŚMY ZWYCIĘSTWO ARKI NAD LEGIĄ W SUPERPUCHARZE POLSKI PO KARNYCH
107'
Żółtą kartką został ukarany Sobieraj (ARKA Gdynia) za zagranie ręką i w ten sposób powstrzymanie kontry Kozaka
108'
niecelny strzał Sierpiny (Podbeskidzie Bielsko-Biała) po dośrodkowaniu z wolnego Hanzela (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
109'
róg dla Arki
109'
bez zagrożenia dla rywali po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA Gdynia)
110'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zarandia Kapitalne uderzenie Gruzina z około 30 metrów. Piłka takim lobem zmierzała do siatki. Odbiła się jeszcze od słupka, nim trafiła do celu
110'
przypomnijmy, że Zarnadia strzelił również gola dla Arki w dogrywce meczu finałowego Pucharu Polski z Lechem Poznań, który w maju przyniósł wynik 2:1

PRZYPOMNIJ SOBIE JAK Z WARSZAWY RELACJONOWALIŚMY MECZ, KTÓRY DAŁ ARCE GDYNIA PUCHAR POLSKI
113'
Żółtą kartką został ukarany Sabala (Podbeskidzie Bielsko-Biała) po faulu na Reyu
113'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rakowski, w jego miejsce wchodzi Tomczyk.
113'
gospodarze wszystko stawiają na jedną kartę. Napastnik wchodzi za defensywnego pomocnika
116'
atakują gospodarze. Arka rozbija te akcje daleko od własnej bramki
117'
Podbeskidzie teraz już z pominięciem drugiej linii. Starają się gospodarze jak najszybciej wrzucać piłki w "16"
118'
Żółtą kartką został ukarany Sierpina (Podbeskidzie Bielsko-Biała) po faulu na Zarandii
119'
Sobieraj (ARKA Gdynia) wybił piłkę na róg
119'
nawet bramkarz gospodarz przybiegł w pole karne Arki
119'
Po rogu Sierpiny (Podbeskidzie Bielsko-Biała) piłkę przejął Pilarz (ARKA Gdynia)
120'
120+1
Żółtą kartką został ukarany Jaroch (Podbeskidzie Bielsko-Biała) po faulu na Szwochu
120+1
ARKA W ĆWIERĆFINALE PUCHARU POLSKI. WYGRAŁA PO DOGRYWCE 2:1
Luka Zarandia (ARKA Gdynia) wyrósł na specjalistę od dogrywek. Strzelił gola w dodatkowym czasie gry w finale Pucharu Polski z Lechem, dał też zwycięstwo Arce w Bielsku po kapitalnym strzale. Z przebiegu gry Arce należał się awans. Przez 64 procent czasu gry utrzymywała się przy piłce, oddała aż 26 strzałów. Inna sprawa, że tylko 6 z nich było celnych.

• (4)

Ale zaraz zaczyna gre do nastepnej edycji,twoj kolega to mial na mysli...

• 3 8

• (3)

widze ze sledzie nawet siebie nie potrafia zrozumiec...
            ''echia dawno odpadła a baltyk nawet w okręgowym nie gra''
            wasz kolega mial zapewne na mysli,ze nie widzi w okregowym Bałtyku,to tłumacze jeszcze raz powooooli....Bałtyk przystąpi do okregowego Pucharu Polski od nastepnej rundy..bez odbioru i polecam jutro w szkole przerobic z panią czytanie ze zrozumieniem.

• 2 19

• echia jo debilu

• 17 0

• (1)

tak czy siak 'okregowy Puchar Polski" brzmi jak rozgrywki o puchar sołtysa Kisielic

• 17 0

• jesteś z kisielic?

jesteś z kisielic? :)

• 1 2

• czyżby Arka zdobyła kolejny PP ???? (1)

to by było pięknie :)

• 43 2

• Już być znów na finale na narodowym było by pięknie.