Lotos Trefl odrabia starty, Gedania wygrywa na wyjeździe

15 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Siatkarze Lotosu Trefla już chyba to co najgorsze w tej rundzie mają za sobą. Gdańszczanie na własnym parkiecie pokonali pewnie Stal AZS PWSZ Nysa 3:0 (25:21, 25:22, 25:11). W dobrych nastrojach z południa Polski wróciły również siatkarki Gedanii. Zespół trenujący w Gdańsku, a zgłoszony do rozgrywek w Żukowie odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w I lidze

.

Lotos Trefl Gdańsk - Stal AZS PWSZ Nysa 3:0 (25:21, 25:22, 25:11)
LOTOS TREFL:
Macionczyk, Hernandez Larreinaga, Świrydowicz, Wilk, de la Fuente, Kaczmarek, Żurek (libero) oraz Wawrzyńczyk, Szczurek, Edgar.

W ligowej tabeli drużyna gości plasuje się wyżej. W akademickich szeregach grają m.in. byli siatkarze Trefla Wojciech Szczurowski i Jarosław Stancelewski. Jednak wbrew obawom goście nie nastręczyli większych kłopotów gdańszczanom.

Stal prowadziła tylko na początku oraz w środkowej części drugiego seta. Jednak nie była to przewaga większa niż trzy punkty. Lotos Trefl zaatakował od czasu, o który Dariusz Luks poprosił przy 13:16. Na prowadzenie miejscowych (19:18) wyprowadził najlepszy tego dnia na parkiecie Daniel Wilk. W końcówce zaś rywale mieli problemy z przyjęciem zagrywki nie tylko gdańskiego atakującego, ale również Michała Kaczmarka, który właśnie z pola serwisowego zakończył tę partię.

Było to drugie zwycięstwo z rzędu Lotosu Trefla. O tym, czy kryzys został na dobre zażegnany przekonany się w najbliższą sobotę. Gdańszczanie na wyjeździe zagrają z liderem I ligi, drużyną Ślepsk Suwałki.

Pozostałe wyniki 9. kolejki:
Joker Rodło Piła - BBTS Bielsko-Biała 3:2 (17:25, 25:20, 26:24, 25:27, 15:10), Avia Świdnik - Orzeł Międzyrzecz 3:1 (22:25, 25:22, 25:17, 25:23), Jadar Radom - Ślepsk Suwałki 2:3 (26:24, 25:19, 17:25, 19:25, 10:15), SMS PZPS Spała - Energetyk Jaworzno 0:3 (20:25, 11:25, 21:25), Pekpol Ostrołęka - Interpromex Będzin 1:3 (21:25, 25:18, 22:25, 18:25). Pauza: Rajbud GTPS Gorzów.

13. SMS PZPS Spała 9 0 3:27

Siatkarki Gedanii w sobotę i niedzielę rozegrały dwa spotkania, gdyż odrabiały zaległości z inauguracyjnej serii gier. Najpierw podopieczne Pawła Kramka wygrały pierwszego seta na wyjeździe, a nazajutrz odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie poza domem.

Sillesia Volley Mysłowice/Chorzów - Gedania Żukowo 3:1 (25:16, 24:26, 25:18, 25:20) i PZPS SMS Sosnowiec - Gedania 2:3 (18:25, 16:25, 27:25, 25:20, 7:15).
GEDANIA:
Gorszyniecka, Sachmacińska, Łozowska, Reimus, Bryczkowska, Kucharska, Krukowska (libero) oraz Gajewska, Żmudzińska

Mimo radości ze zdobyczy na południu Polski w szeregach gedanistek jest również uczucie niedosytu, bo można było osiągnąć więcej. - W Mysłowicach można było sięgnąć także po punkt, ale trzeba było zagrać tak agresywnie jak w drugim secie. W tej partii udało nam się zniwelować przewagę rywalek, a od 24:23 tylko my mieliśmy piłki setowe. Natomiast w Sosnowcu już w trzecim secie przy 25:24 piłka była trzykrotnie w górze i można było wygrać 3:0 - relacjonuje szkoleniowiec Gedanii.

W Mysłowicach gedanistki grały jak równy z równym z wiceliderem, jeśli dobrze przyjmowały zagrywkę. Wówczas możliwa była gra przez środek siatki z wykorzystaniem dobrze dysponowanych tego dnia środkowych bloku Edyty Kucharskiej i Anny Łozowskiej.

W Sosnowcu gra się skomplikowała, gdy w końcówce drugiego seta kontuzja kostki doznała Monika Bryczkowska. Co prawda skrzydłowa wróciła na boisko w trzeciej partii, ale już do końca meczu nie była forsowana w ataku.

-W trzecim secie trzeba było dobić rywalki, a tak złapały one wiatr w żagle. Sytuację opanowaliśmy dopiero w tie-breaku. Wprowadziłem na rozegranie Natalię Gajewską i spisała się bardzo dobrze. Przy zmianie stron prowadziliśmy już 8:2 - dodaje trener Kramek.

W najbliższą sobotę (20 listopada o godzinie 17.00) w Żukowie Gedania zmierzy się z Piecobiogazem Murowa Goślina. Wygrana nad wyżej notowanym rywalem pozwoliłaby uwierzyć naszym siatkarkom, że stać je w tym sezonie na coś więcej niż tylko walka o ósme, ostatnie miejsce dające udział w play-off, a tym samym utrzymanie.

Pozostałe wyniki 8. kolejki:
Eliteski Skawa AZS UEK Kraków - SMS PZPS Sosnowiec 3:0 (25:23, 25:23, 25:20), Piecobiogaz Murowana Goślina - PTPS Piła 2:3 (25:16, 25:21, 12:25, 13:25, 14:16), Sparta Warszawa - AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3 (15:25, 20:25, 25:23, 25:22, 4:15), PLKS Pszczyna - Chemik Police 3:1 (25:18, 25:22, 21:25, 25:18). Pauza: AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

• Brawo !! (2)

Pierwsza wygrana na swoim parkiecie, bardzo fajny mecz z przyjemnością się oglądało szczególnie popularnego KIKE chi chi chi...

• 9 4

• Kike (1)

Byłem na meczu, Kike? a co On takiego pokazał ze swoich umiejętności?

• 1 4

• jakbyś był kobietą to byś wiedział :)

• 1 1

• brawo Gedania

Brawo dziewczyny za pierwsze zwycięstwo na wyjeździe. Dziękuje za już i licze na więcej 20XI tj na zwyciestwo z Murowaną Gośliną w Żukowie.

• popieram

Z tym prezesem to już tylko dno! Niestety Zdzisio nie jest do ruszenia, chyba, że sam się podda! Rozwala pracę trenerów i już wkrótce nie będzie komu grać! Sam podobno szuka inwestorów, ale lata mijają i nic się nie zmienia.

• 9 2

• (2)

trefl sopot powinien grac w I lidze, bo nigdy nie awansował do Plus Ligi. Niestety wszystko można kupić w dzisiejszych czasach. Kto ma pieniądze ten może przegrywać na parkiecie, bo awans można kupić, ale szacunku kibiców na szczęście kupić się nie da.