Hokeiści Podhala rozgromili Automatykę

Rafał Sumowski
20 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
MH Automatyka krótko cieszyła się z prowadzenia po bramce Szymona Marca (na zdjęciu). Później dominowało Podhale. MH Automatyka krótko cieszyła się z prowadzenia po bramce Szymona Marca (na zdjęciu). Później dominowało Podhale.

Miał być atak na 5. miejsce w PLH, skończyło się pogromem i wielkim rozczarowaniem. Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali na własnym lodzie z TatrySki Podhalem Nowy Targ 2:8 (1:1, 0:3, 1:4). Zamiast zrównać się dorobkiem z rywalem, mają do niego już 6 punktów straty. Dwa kolejne spotkania podopieczni Andrieja Kowaliowa rozegrają na wyjeździe. W niedzielę o godz. 17 zmierzą się z PGE Orlikiem Opole, a w poniedziałek o 16 z SMS Katowice.

Tatry Ski Podhale Nowy Targ Tatry Ski Podhale Nowy Targ
31 Witkowski; 5 Bilcik, 23 Maciejewski - 73 Vitek, 10 Stasiewicz, 88 Samusienko; 3 Lehmann, 91 Wachowski - 24 Steber, 11 Polodna, 81 Skutchan; 76 Kantor, 8 Wysocki - 40 Strużyk, 13 Rompkowski, 16 Szczerbakow; 9 Leśniak, 48 Dolny - 7 Wrycza, 93 Pesta, 71 Marzec
Miejsce: Hala OLIVIA
Sędziowie: Radzik, Młynarski, Kasprzyk
Widzów: 1800
52 Raitmus; 24 Jaśkiewicz, 15 Tomasik - 20 Kolusz, 19 Zapała, 26 Wielkiewicz; 77 Mrugała, 33 Samarin - 88 Michalski, 13 Ogorodnikow, 17 Biezais; 76 Sulka, 71 Pichnarcik - 4 Dalidowicz, 9 Neupauer, 7 Różański; 6 Wsół, 11 K.Kapica - 39 Podlipni, 22 Siuty, 79 Wolski
  • 50:54' Dalidowicz as. Ogorodnikow - Michalski

Przypomnijmy, że podczas inauguracyjnej kolejki gdańszczanie przegrali z Podhalem na wyjeździe 4:7. Jeśli dziś wygrają różnicą większą niż 3 bramki, mogą zmienić tego rywala na 5. miejscu w tabeli.

PRZYPOMNIJ SOBIE INAUGURACYJNY MECZ MH AUTOMATYKI
Po zwycięstwie Comarch Cracovii w Gdańsku MH Automatykę chwalił trener mistrzów Polski Rudolf Rohacek. Zdaniem czeskiego szkoleniowca gdańszczan stać na miejsce w czołówce ligi.

TRENER MISTRZÓW POLSKI CHWALI GDAŃSKICH HOKEISTÓW

Na trybunach widać barwy Podhala wśród miejscowych. Nie brakuje także transparentu świadczącego o wzajemnej sympatii kibiców obu drużyn: "Górskie szczyty, morskie fale. Tylko Stocznia i Podhale"
W składzie gości Wsół (Tatry Ski Podhale Nowy Targ), który jeszcze w minionym sezonie reprezentował barwy gdańszczan.
Miejscowi tradycyjnie na biało-niebiesko z czarnymi spodenkami. Goście zagrają w niebiesko-żółtych strojach.
1'
Rozpoczęła się I tercja
1'
Zablokowany strzał Mrugały (Tatry Ski Podhale Nowy Targ)
3'
Obie drużyny mają problem z wyprowadzeniem ataku.
3'
Dobry odbiór Skutchana (MH AUTOMATYKA Gdańsk) za bramką gości
3'
Raitmus (Tatry Ski Podhale Nowy Targ) broni strzał Stasiewicza (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
5'
Na razie mało konkretów, ale grę częściej prowadzą goście
6:00'
[1:0] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marzec. Uderzył po lodzie przy samym słupku. To w zasadzie pierwsza dogodna sytuacja miejscowcyh nie licząc strzału Stasiewicza
kara
7'
Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
9'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. 13 sekund gry w podwójnym osłabieniu gospodarzy
9'
Strzelał Tomasik (Tatry Ski Podhale Nowy Targ), ale krążek minął bramkę Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
10'
Gdańszczanie już w czterech w polu
10:05'
[1:1] Tatry Ski Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Różański . Zamieszanie pod bramką Witkowskiego i bramka dla gości z najbliższej odległości
kara
11'
Dalidowicz (Tatry Ski Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
13'
Gdańszczanie nie wykorzystali przewagi
14'
Cały czas hokeistom towarzyszy głośny doping gdańskich kibiców
14'
Świetna indywidualna akcja Marca, który wrzucał krążek przy słupku stojącemu przy bramce Wryczy (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Niestety, bez bramki
16'
Duże problemy mieli goście z zatrzymaniem indywidualnej akcji Rompkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
17'
Groźnie po lodzie dogrywał w kierunku bramki gdańszczan Mrugała (Tatry Ski Podhale Nowy Targ), na szczęście udało się wybić krążek
18'
Groźnie pod bramką gości. Po akcji z prawej strony blisko skierowania wstrzelonego krążka był Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
19'
Gdańszczanie w końcówce tercji wyraźnie napierają w tercji Podhala
19'
Spod niebieskiej linii uderzał Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Jego strzał "z pierwszej" minął jednak bramkę
kara
20'
20'
Z dystansu strzelał Kantor (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Mocno, ale niecelnie
20'
Koniec I tercji. MH Automatyka remisuje z Podhalem 1:1. Obie drużyny długo się badały, choć na początku grę prowadzili goście. Gdańszczanie objęli prowadzenie praktycznie przy drugiej groźnej sytuacji. Przyjezdni doprowadzili do wyrównania, ale im bliżej końca tercji tym bliżej drugiego trafienia byli gdańszczanie. Widać, że dla obu ekip to trudne i wyrównane spotkanie.
21'
Rozpoczęła się II tercja Goście jeszcze przez 74 sekundy w osłabieniu.
22'
Podanie pod samą bramkę do Rompkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale powstrzymał go obrońca
22'
Goście już w komplecie
23'
Przejął krążek Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) i dograł do Stebera (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale z kontry nici
23:32'
[1:2] Tatry Ski Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zapała. Szybka, sprawna akcja gości, którzy obejmują prowadzenie po raz pierwszy w tym meczu.
kara
24'
Mrugała (Tatry Ski Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
26'
Podhale już w komplecie
27'
Dogranie do Siuty (Tatry Ski Podhale Nowy Targ) przed bramkę, broni Witkowski. Rozpędzony zawodnik gości wleciał jeszcze głową w bandę ale na szczęście szybko się podniósł
28:31'
[1:3] Tatry Ski Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Michalski. Szybka, indywidualna kontra zawodnika gości zakończona celnym strzałem
kara
32'
Polodna (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Wcześniej dobra okazja dla gości, strzelał Wielkiewicz
32:15'
[1:4] Tatry Ski Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zapała . Znakomicie przymierzył z dystansu po przekątnej
34'
Słaba, bezbarwna tercja w wykonaniu gdańszczan
35'
Indywidualny rajd Zapały (Tatry Ski Podhale Nowy Targ), który urwał się gdańszczanom i był sam na sam z Witkowskim (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Bramkarz zatrzymał jednak to uderzenie
kara
35'
Strużyk (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 10 minutową.
36'
Zapała (Tatry Ski Podhale Nowy Targ) wstrzelał krążek po lodzie, ale obok bramki
kara
36'
Wielkiewicz (Tatry Ski Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
38'
Raitums łapie krążek po strzale Polodny (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
40'
Rompkowski (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową na 26 sekund przed końcem tercji
40'
Kolusz (Tatry Ski Podhale Nowy Targ) spokojnie przygotował sobie uderzenie z dystansu, ale strzelał wysoko nad bramką.
40'
Koniec II tercji. Podhale prowadzi w Gdańsku z MH Automatyką 4:1, choć rozpoczęło mecz od 0:1. Druga odsłona bezdyskusyjnie należała do gości wśród których dominuje Zapała (Tatry Ski Podhale Nowy Targ) będący blisko hattricka.
41'
Rozpoczęła się III tercja
40:21'
[1:5] Tatry Ski Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zapała.
41:58'
[1:6] Tatry Ski Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Neupauer.
43'
Nokautujący początek gości. Najpierw hattricka znakomitym uderzeniem skompletował Zapała (Tatry Ski Podhale Nowy Targ), a chwilę później podwyższenie wyniku zapewnił Neupauer (Tatry Ski Podhale Nowy Targ), który najpierw wymanewrował obrońcę, a następnie posłał krążek między parkanami Witkowskiego (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
44'
Skutchan (MH AUTOMATYKA Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
45'
Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk) przed szansą na drugą bramkę dla MH Automatyki, ale został strzał z najbliższej odległości zablokował bramkarz
47:17'
[2:6] MH AUTOMATYKA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stasiewicz.
49'
Szybka akcja gdańszczan i akcję przy słupku zamykał Steber (MH AUTOMATYKA Gdańsk), ale nie ma gola
48:58'
[2:7] Tatry Ski Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Różański. Witkowski odbił krążek przed siebie, ale został pokonany na raty z najbliższej odległości
50:54'
[2:8] Tatry Ski Podhale Nowy Targ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Dalidowicz. Kontra gości, akcja 2 na 1 i Witkowski bez szans
kara
53'
Tomasik (Tatry Ski Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
53'
Bilcki uderzał spod niebieskiej linii, obok bramki
58'
Gdańszczanie szukają jeszcze trzeciej bramki. Nie brakuje ostrych starć. Przed chwilą Wielkiewiczowi (Tatry Ski Podhale Nowy Targ) spadł kask podczas zwarcia z Lehmannem (MH AUTOMATYKA Gdańsk)
kara
59'
K.Kapica (Tatry Ski Podhale Nowy Targ) ukarany karą 2 minutową.
60'
Z dystansu uderzał Vitek (MH AUTOMATYKA Gdańsk), odbił krążek Raitmus (Tatry Ski Podhale Nowy Targ)
60'
Koniec meczu. Podhale pokonało w Gdańsku MH Automatykę 8:2. Spotkanie było wyrównane w pierwszej tercji, później rządzili przyjezdni. Hattricka zdobył MVP spotkania Zapała (Tatry Ski Podhale Nowy Targ). Wśród gospodarzy najlepszym zawodnikiem wybrany został Marzec (MH AUTOMATYKA Gdańsk). Porażka oznacza dla gospodarzy, że zmarnowali szansę, aby w tabeli PHL awansować na 5. miejsce.

11 SMS Katowice 11 0 0 0 11 9:91 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL.
Tabela wprowadzona: 2017-10-20

Wyniki 12 kolejki

• MH AUTOMATYKA GDAŃŚK - TatrySki Podhale Nowy Targ 2 : 8 (1:1, 0:3, 1:4)
  • SMS Katowice - GKS Tychy 1 : 12 (1:4, 0:3, 0:5) rozegrany awansem
  • Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 2 : 6 (0:2, 1:3, 1:1)
  • Tauron KH GKS - PGE Orlik Opole 4 : 5 d. (2:1, 1:1, 1:2, d. 0:1)
  • Anteo Naprzód Janów - Polonia Bytom 3:6 (0:3, 2:2, 1:1)
  • pauza: Comarch Cracovia

Opinie (246) ponad 20 zablokowanych

• Dramat (2)

Nie można na to patrzeć co nasi zawodnicy wyprawiają. Tak słabej gry jeszcze nie widziałem. Przynajmniej tym z młyna obojętnie kto wygra dopingują Gdańsk tak samo jak Podhale.

• 38 6

• Dokładnie! (1)

Jaka gra taki doping!
      Górale byli dziś lepsi i zasłużyli na prawdziwy doping, taki jak zgotowali nam gospodarze w Nowym Targu.

• 4 5

• Gra w 1 tercji było przyzwoita aż nasi nie zaczęli śpiewać z tym wodzirejem na czele. Powinien dostać bana ma mikrofon do końca życia.

• 12 2

• Daniel (3)

Gramy bez bramkarza :/ chłopak jest do wymiany od zaraz, dodatkowo nie potrafimy wykorzystać gry w przewadze.Na szczęście spadek nam raczej nie grozi, proponuje wymieniać najsłabsze ogniwa i z sezonu na sezon bić się o coraz wyższe miejsca !

• 10 8

• Kibic sukcesu

Pewnie w zeszłym sezonie na rękach go nosiłeś, a jak wraca do gry po kontuzji, to już chcesz wyrzucać.. szkoda słów

• 13 2

• Gramy bez obrony co ma bramkarz zrobić jak nikt mu nie pomaga. Żeby Polodna dostawał karę będąc przy naszej bramce, gdzie jest obrona że napastnik próbuje ratować sytuację

• 12 2

• Niestety Witek musi wypracowac forme, ktorej nie ma. Widac to od meczu z Polonia. Wachowski zaczyna robić babole jak w zeszlymkibic sezonie. Vitek bez sil w nogach. Nic dzisiaj chlopakom nie wychodzilo. To co wyprawial „ mlynek” pozostawie bez komentarza

• 17 0

• Trzymali barwy Podhala w łapach, to tamci czuli się jak u siebie i wśród swoich (5)

Po meczu trzeba było zaproponować" przyjaciołom" inne usługi. W ramach przyjaźni! Kabaret...

• 34 4

• Zawodnicy Podhala dziękują swoim fanom z Gdańska.

Ten nokaut to dzięki Wam i waszej wspaniałej gościnności. Wspaniała oprawa , więc odwdzięczyliśmy się jak umieliśmy najlepiej. A w Nowym Targu kazdy dostanie po oscypku!