Ważna wygrana hokeistów w Opolu

22 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Szymon Marzec zdobył bramkę na 3 minuty przed końcem meczu z Orlikiem i zapewnił gdańszczanom zwycięstwo w Opolu. Szymon Marzec zdobył bramkę na 3 minuty przed końcem meczu z Orlikiem i zapewnił gdańszczanom zwycięstwo w Opolu.

Hokeiści MH Automatyki wygrali wyjazdowy mecz z PGE Orlikiem Opole 2:1 (1:0, 0:0, 1:1). Gdańszczanie przez 45 minut prowadzili 1:0, ale pod koniec spotkania gospodarze doprowadzili do wyrównania. Zwycięstwo a wraz z nim zachowanie 6. miejsca w tabeli uratował jednak Szymon Marzec zdobywając bramkę nieco ponad 3 minuty przed końcem spotkania. W poniedziałek o godz. 16 w Katowicach gdańszczanie zagrają z miejscowym SMS.

0:1 Steber as. Skutchan 07:48
1:1 Meidl as. Hoog - Baranyk 52:50
1:2 Marzec 56:40

PGE Orlik: Trianiczew; Bychawski, Sordon - Przygodzki, Szydło, Lorek; Latal, Zatko - Meidl, Hoog, Baranyk; Sznotala, Kostek - Gorzycki, Stopiński, Kisielewski oraz Wąsiński, Gawlik, Demianiuk

MH AUTOMATYKA: Gorodecki; Bilcik, Maciejewski - Steber, Polodna, Szczerbakow; Lehmann, Vitek - Wachowski, Stasiewicz, Samusienko; Dolny, Wysocki - Strużyk, Pesta, Marzec; Kantor, Leśniak - Wrycza, Rompkowski, Skutchan

Po dwóch porażkach z rzędu we własnej hali, a szczególnie po zimnym prysznicu jaki MH Automatyce zaserwowało Podhale Nowy Targ, gdańszczanie byli zdeterminowani, by wrócić na zwycięską ścieżkę. Zwłaszcza, że w razie porażki w Opolu groził im spadek na 7. miejsce w tabeli PHL.

PODHALE ROZGROMIŁO MH AUTOMATYKĘ

Trener Andriej Kowaliow zamieszał w wyjściowym składzie i do pierwszego ataku desygnował Dymitra Szczerbakowa, zaś do ostatniego przesunął Adama Skutchana. Gdańszczanom prowadzenie udało się zdobyć w 8. minucie, gdy ten ostatni i tak wszedł do pierwszej linii i asystował przy bramce kapitana Jana Stebera.

Zawodnik gospodarzy Radek Meidlpod koniec pierwszej tercji zmarnowali rzut karny. Miejscowi w całym meczu oddali więcej strzałów (35 na 28 MH Automatyki), ale mieli problem z pokonaniem Maksima Gorodeckiego, który po dwóch meczach w Gdańsku zmienił Tomasza Witkowskiego.

Miejscowym udało się doprowadzić do remisu za sprawą Meidla, który zrehabilitował się za zmarnowany rzut karny. Ich radość nie trwała jednak długo, bo zwycięstwo uratował gdańszczanom Szymon Marzec. Orlik poprosił jeszcze o czas, ale nie zdołał ponownie wyrównać.

Przez całe spotkanie nie brakowało przepychanek między hokeistami, a w ostatniej minucie doszło nawet do pojedynku bokserskiego pomiędzy Miroslavem Zatko a Szczerbakowem, który zebrał od rywala kilka silnych ciosów.

11 SMS Katowice 12 0 0 0 12 10:95 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL.
Tabela wprowadzona: 2017-10-26

Wyniki 13 kolejki

• PGE Orlik Opole - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
  • JKH GKS Jastrzębie - Tauron KH GKS Katowice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
  • TatrySki Podhale Nowy Targ - Anteo Naprzód Janów 6:1 (4:1, 0:0, 2:0)
  • GKS Tychy - Comarch Cracovia 3:3 (2:0, 1:2, 0:1, d.0:0) karne 0:3
  • Polonia Bytom - SMS Katowice (przełożony na 14.11)
  • Pauza: Unia Oświęcim
  • Awansem mecz 19. kolejki
  • SMS Katowice - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 1:4 (1:2:, 0:0, 0:2)

• 6 0

• Nie do końca bezpieczna. Gramy z SMS a potem JKH. A Orlik z SMS i Janowem. No ale trzymajmy kciuki za same wygrane.

• 10 0

• (2)

Janek steber w przerwie letniej przed nastepnym sezonem powinien zorganizowac oboz przygotowawczy dla druzyny :)

• 42 0

• Razem z Szymonem heheh

• 19 0

• tak się składa, że przygotowują się wspólnie u tego samego trenera osobistego

• 18 0

• (1)

Maxim dał rade :) ale Witek też wróci do formy. Wierzę.

• 8 0

• Brawo panowie, z Podhalem to był gorszy dzień, ale dziś znów ok.

Jeszcze jutro sms i do domu, trenować bo przyjeżdża JKH i łatwo nie będzie.

• 35 1

• Arka wygrała, Stocznia wygrała, sialala (1)

piękna niedziela :D

• 19 26

• spadaj rolmopsie

• 5 9

• Brawo

Kolejna ważna wygrana. Brawo panowie, z podhalem nam się nie udało, ale mówi się trudno. Ważne, że wrociliscie na właściwy tor. Czołowa 6 jest nasza!!!! Brawo Stocznia!!!

• (3)

Kolejny raz Gorodecki ratuje nam mecz, a jak ludzie piszą o Witku jako słabszym bramkarzu co zresztą pokazuje na każdym meczu od razu zlatują się "obrońcy krzyża" i minusują.

• 10 9

• (2)

Nie chodzi o to że jest słaby tylko musi złapać formę. Rozumiesz różnice? Wiesz jak wyglądają przepisy z obcokrajowcem? Wypstrykamy się z minut gry obcokarajowca a poźniej końcówkę 4 rundy Maxim będzie musiał siedzieć na ławie. Na szczęście trener jest bystrzejszy od ciebie. Witek na SMS będzie bronił na 100% pewnie razem Konradem

• 22 1

• (1)

No bystrość niebywała. W meczu o 5 miejsce z Podhalem bronił bramkarz którego konto można by spokojnie obciążyć przynajmniej 4 bramkami. Widać kolega wyżej nie dostrzegł tego geniuszu taktycznego.

• 6 13

• No rzeczywiscie przypomnij wszystkim jaki wynik byl po 1 tercji? Przy 4:1 i tak slabej grze chyba tylko ty byś zmienil bramakarza. Ogladales konfe?od poczatku byly założenia że Witek broni 3 mecze. Witek musi grać zeby ustukać minuty, na kogo chcesz go wystawiać? Widziesz co sie dzieje dole tabeli?