MKS Będzin - Trefl Gdańsk 0:3. Żółto-czarni gonią "6", nie zagrają w Pucharze Polski

Trefl Gdańsk

Piotr Nowakowski punktował w sobotę w ważnych momentach meczu z MKS.
Piotr Nowakowski punktował w sobotę w ważnych momentach meczu z MKS. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Siatkarze Trefla Gdańsk pewnie sięgnęli po trzy punkty pokonując na wyjeździe MKS Będzin 3:0 (25:23, 25:23, 25:19). Dzięki temu ruszyli w pogoń za czołową szóstką ligi, na koniec pierwszej rundy mając do niej trzy punkty straty. Zakończyli poerwszą rundę sezonu na 7. pozycj, a to oznacza, że Trefl nie zagra w Puchrze Polski. Teraz żółto-czarnych czekają niemal trzy tygodnie przerwy.

MKS: Tichacek 2 punkty, Langlois 3, Ratajczak 4, Williams 20, Buchowski 8, Grzechnik 5, Potera (libero) oraz Kowalski 1, Peszko 3, Faryna 2

TREFL: Kozłowski 3, Hebda 3, Nowakowski 5, Muzaj 21, Schott 8, Niemiec 9, Majcherski (libero) oraz Janusz, Mijailović 1, Grzyb 1, Jakubiszak 2

Na ostatni mecz w tym roku siatkarze Trefla Gdańsk wybrali się do Sosnowca, gdzie domowe spotkania rozgrywa MKS Będzin. Żółto-czarni pojechali na boisko rywala po trzy punkty, które pozwalały im nie stracić kontaktu z czołową szóstką.

Po bloku na Miłoszu Hebdzie i autowym ataku przyjmującego Trefla jego drużyna przegrywała 1:3. Gospodarze szybko oddali punkty swoimi błędami, a i Hebda mógł się zrehabilitować. Po jego ataku z piłki przechodzącej gdańszczanie prowadzili 4:3. Kolejne błędy siatkarzy outsidera PlusLigi, dobre zagrywka Michała Kozłowskiego oraz atak Rubena Schotta i na tablicy wyników pojawiło się 11:6 dla Trefla. Od tego momentu żółto-czarni kontrolowali przebieg seta. Choć w końcówce, po bloku na Patryku Niemcu dali się dojść na 23:24, to partię zakończył atakiem Maciej Muzaj.

Druga była nieco bardziej wyrównana. Żółto-czarni przeważali nieznacznie, a MKS był w stanie kilkukrotnie doprowadzać do remis. W końcówce, po bloku na Muzaju gospodarze wyszli na prowadzenie 20:19. Kolejną akcję wykończył Piotr Nowakowski, następnie mistrz świata posłał dobrą zagrywkę i dał Treflowi prowadzenie 21:20. Muzaj postanowił odwdzięczyć się rywalom blokiem i było 22:20 dla gości. Utrzymali oni taką przewagę do finału seta, który sprezentował atakiem Schott. W tej części meczu na boisku pokawił się Nikola Mijailović, który wrócił do gry po kontuzji. Na kolejną partię został w podstawowym składzie.

Do stanu 7:7 mieliśmy wyrównaną grę w trzecim secie. Wówczas po ataku Muzaja i błędzie Lincolna Williamsa Trefl wygrywał 9:7. Następnie atak i asa z pola zagrywki dołożył Schott, powiększając przewagę żółto-czarnych do 11:8. Niemiec popisał się także skutecznym blokiem na 14:10 dla przyjezdnych. Siatkarze Trefla złapali odpowiedni rytm i nie dali złudzeń rywalom, że mecz może trwać więcej niż trzy sety.

Ze względu na wycofanie się z rozgrywek Stoczni Szczecin był to dla Trefla ostatni mecz w tym roku. Siatkarze z Gdańska mogą spędzić święta Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie, do treningów wrócą 28 grudnia, a kolejny mecz zagrają 11 stycznia, na wyjeździe z GKS Katowice.

Trefl zakończył poerwszą rundę PlusLigi na 7. miejscu, a to oznacza, że zdobywca Pucharu Polski z 2018 roku nie będzie bronił trofeum. Do rozgrywek zakwalifikowała się czołowa szóstka.

14 Visła Bydgoszcz 13 0 13 15:39 7

Po sezonie zasadniczym (każdy z każdym mecz i rewanż) 8 najlepszych drużyn w play-off zagra o miejsca 1-8. Natomiast najsłabszy zespół zostanie zdegradowany z PlusLigi.

Tabela wprowadzona: 2020-01-09

Wyniki 13 kolejki:

• TREFL GDAŃSK - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:14, 25:22, 25:19)
  • Ślep Malow Suwałki - GKS Katowice 2:3 (25:21, 19:25, 20:25, 25:21, 12:15)
  • Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 0:3 (18:25, 22:25, 20:25)
  • Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (25:22, 28:30, 22:25, 21:25)
  • Visła Bydgoszcz - Aluron Vitru Zawiercie 1:3 (25:23, 22:25, 19:25, 22:25)
  • MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)
  • Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn Koźle - Verva Warszawa Orlen Paliwa 2:3 (25:22, 22:25, 25:20, 18:25, 11:15)

Opinie (12)

Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

21.03 (sob) godz.18:00 Asseco Resovia Rzeszów 0:0 mecz odwołany TREFL Gdańsk
14.03 (sob) godz.14:45 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:0 mecz odwołany TREFL Gdańsk
11.03 (śr) godz.20:30 TREFL Gdańsk 3:0 bez publiczności Aluron Virtu CMC Zawiercie LIVE!
08.03 (nd) godz.18:00 TREFL Gdańsk 3:0 Verva Warszawa Orlen Paliwa LIVE!
04.03 (śr) godz.20:30 TREFL Gdańsk 0:3 Ślepsk Malow Suwałki
29.02 (sob) godz.14:45 Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle 3:2 TREFL Gdańsk LIVE!
26.02 (śr) godz.18:30 TREFL Gdańsk 3:1 MKS Będzin LIVE!
23.02 (nd) godz.20:30 Visła Bydgoszcz 1:3 TREFL Gdańsk
14.02 (pt) godz.17:30 TREFL Gdańsk 3:0 Cuprum Lubin LIVE!
08.02 (sob) godz.14:45 Jastrzębski Węgiel 3:1 TREFL Gdańsk LIVE!