MMTS Kwidzyn - Energa Wybrzeże Gdańsk 33:30 w Orlenen Superlidze. Teraz z mistrzem

dak.
30 sierpnia 2023, godz. 21:40
Opinie (8)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała na inaugurację sezonu 2023/24 w Orlen Superlidze. Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała na inaugurację sezonu 2023/24 w Orlen Superlidze.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała na wyjeździe z drużyną MMTS Kwidzyn 30:33 (16:18) na inaugurację sezonu 2023/24 w Orlen Superlidze. Piłkarze ręczni w drugiej połowie nie zdołali odzyskać straconego przed przerwą prowadzenia i w efekcie musieli przełknąć goryczy porażki w derbach Pomorza. Emocje mieliśmy niemal do ostatniej syreny, bowiem niespełna przed końcem różnica w wyniku wynosiła tylko jedną bramkę. Kolejny mecz już w niedzielę, 3 września, o godz. 15. Rywalem w hali AWFiS będzie mistrz Polski - Kielce Handball. W sprzedaży są jeszcze ostatnie bilety na to spotkanie. Ceny wynoszą 5-25 zł

Kup bilety na mecz Energa Wybrzeże Gdańsk - Kielce Handball

MMTS: Zakręta, Matlęga - Cherkashchenko 9, Potoczny 5, Kosmala 4, Grzenkowicz 4, Kamyszek 4, Landzwojczak 3, Wawrzyniak 2, Łazarczyk 1, Jankowski 1

ENERGA WYBRZEŻE: Poźniak, Witkowski - Siekierka 5, Papaj 5, Papina 4, Milicević 3, Jachlewski 3, Pieczonka 3, Będzikowski 2, Zmavc 2, Stępień 2, Peret 1, Domagała, Powarzyński, Niedzielenko

Energa Wybrzeże Gdańsk rozpoczęła sezon 2023/24 od porażki. W pierwszym meczu Orlen Superligi, przegrała na wyjeździe z drużyną MMTS Kwidzyn 30:33.

Przed pierwszym gwizdkiem tego spotkania wahały się losy występu trzech piłkarzy ręcznych. Dwóch z nich: Mateusz JachlewskiKornel Poźniak zdążyli wrócić do zdrowia, ale niestety na Wiktora Tomczaka kibice będą musieli jeszcze poczekać.

Jeszcze więcej atrakcji dla kibiców Energa Wybrzeże Gdańsk. Przeczytaj wywiad z Damianem Wleklakiem Jeszcze więcej atrakcji dla kibiców Energa Wybrzeże Gdańsk. Przeczytaj wywiad z Damianem Wleklakiem

Derby Pomorza zapowiadły się ciekawe jeszcze z innych względów. Po raz pierwszy przeciwko swoim dawnym drużynom zgrali: Mateusz KosmalaMichał Peret. Pierwszy, już jako zawdonik MMTS rzucił 3 bramki, a drugi, już jako zawodnik Wybrzeża, zaliczył 1 trafienie.

Derby Pomorza były bardzo zacięte. Zaczęło się od wymiany ciosów i dopiero przy remisie 4:4 do głosu doszli gospodarze, którzy odskoczyli na 3 bramki. Na szczęście goście szybko się z nimi uporali i przejęli inicjatywę w 17. minucie, kiedy to zaliczyli serię 4 trafień. Dzięki temu prowadzili 11:10.

Podpieczni Mariusza JurkiewiczaJakuba Będzikowskiego nie zdołali jednak utrzymać koncentracji do końca pierwszej połowy. Miejscowi wyprowadzili 3 ciosy i zapewni sobie nie tylko lepszą pozycję startową przed drugą częścią starcia, ale i przewagę psychologiczną.

Po zmianie stron rywalizacja nabrała jeszcze tempa. Drużyna z Kwidzyna broniła się do końca meczu. Przyjezdni byli na potocznym "styku", ale w żadnym momencie nie potrafili przechylić szali na swoją korzyść. Ba, nie zdołali zremisować, choć bardzo gorąco zrobiło się w samej końcówce.

Po bramkach Macieja Papiny i Jachlewskiego w ostatniej minucie zrobiło się 31:30, ale to nie wystarczyło. Energa Wybrzeże postawiła wszystko na jedną kartę i zdążyła zebrać jeszcze dwa trafienia.

Wyniki 1 kolejki

• MMTS Kwidzyn - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 33:30 (18:16)
  • Azoty-Puławy - Grupa Azoty Unia Tarnów 28:22 (13:15)
  • Arged Rebud Ostrovia - Górnik Zabrze 23:32 (14:20)
  • Gwardia Opole - Energa Kalisz 25:19 (15:9)
  • Piotrkowianin - Orlen Wisła Płock 30:39 (11:15)
  • Kielce Handball - KGHM Chrobry Głogów 44:24 (19:14)
  • Zepter Legionowo - Zagłębie Lubin 24:31 (11:15)

Okazja do rehabilitacji na początku sezonu przyjdzie bardzo szybko, bo gdańszczanie kolejny mecz rozegrają już w niedzielę, 3 września, o godz. 15. Jednak wydaje się, że zadanie będzie jeszcze trudniejsze, bo do hali AWFiS przyjedzie mistrz Polski Kielce Handball. W sprzedaży są jeszcze ostatnie bilety na to spotkanie.

Energa Wybrzeże Gdańsk ma wyższy budżet. Przeczytaj wywiad z prezesem Jackiem Paubą Energa Wybrzeże Gdańsk ma wyższy budżet. Przeczytaj wywiad z prezesem Jackiem Paubą

dak.

Opinie (8) 2 zablokowane

Wszystkie opinie

• Opinia wyróżniona

Porażka nie jest zaskoczeniem - choć powinna być wygrana: 1-3bramkami.
    A mecze z Kielcami, Płockiem, Zabrzem, Puławami i Głogowem, pokażą, jaką drużyną jest w tym sezonie EWG.

• 4 4

• (1)

Pojedynek dwóch drużyn, które ewidentnie nie są jeszcze w formie ligowej. Kwidzyn wygrał tylko dzięki skuteczności czy raczej niespodziewanym interwencją bramkarzy, których zdecydowanie brakowało po gdańskiej stronie. Oby spotkanie z Kielcami pozwoliło już wejść na pełne obroty, bo bez wygranej w Legionowie będzie ciężki początek sezonu. Dziwne, że brakowało Miklikowskiego, do tego Papina zaczynający na skrzydle, chociaż po skuteczności Siwego to trochę mniej dziwi. Ciekawe co wniosą Domagała i Niedzielenko, którzy dziś nie dostali szansy. Bardzo dobry debiut Siekierki! Widać potencjał i przy ograniu może to być solidny następca Kosmali.

• 6 6

• Panowie trenerzy prosze o zabranie głosu

Słuszne uwagi , przydałaby sie jakaś wypowiedz trenerów .
      Do powyższych pytań dokładam kolejne :
      Dlaeczego tak mało grał Peret ?
      Dlaczego nie zakontraktowano nowego bramkarza ?
      Dlaczego trenerzy nie zmienili nic , widząc ze Kwidzyn doskonale wie co gramy ?

• Gdzie kibice??? (1)

Gdzie są kibice Wybrzeża? Czyżby w końcu poszli po rozum do głowy i przestali wspierać ten sztuczny twór? W zeszłym sezonie to oni dali im wygraną w Kwidzynie. Zobaczymy co będzie na meczu z Kielcami.