MŚ w klasie Mistral

8 grudnia 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Łukasz Grodzicki został wicemistrzem świata juniorów w windsurfingowej klasie Mistral. Deskarz SKŻ Hestia Sopot zdobył srebro w Meksyku. W pięciodniowych regatach rywalizowało 150 zawodników z 20 państw (5 kontynentów).

Juniorzy rozegrali dziewięć wyścigów, a w kategorii młodzieżowej odbyło się dziesięć. Ekipa sopocka pod wodzą Romana Budzińskiego liczyła trzech zawodników. Wszyscy liczyli się w walce o podium. Poza rywalami przyszło im się zmagać z aurą (30 stopni Celsjusza i bardzo duża wilgotność).

Wśród juniorów Grodzicki był drugi, a Kamil Lewandowski - szósty. W starszej kategorii Maksymilian Wójcik zajął czwarte miejsce.