Wybrzeże rozbiło Meble w Elblągu

25 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Piotr Papaj już po kwadransie gry w Elblągu miał na koncie 5 bramek. Piotr Papaj już po kwadransie gry w Elblągu miał na koncie 5 bramek.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali na wyjeździe Meble Wójcik Elbląg 29:18 (13:9). Podopieczni Marcina Lijewskiego przerwali tym samym serię trzech kolejnych porażek w PGNiG Superlidze. Spotkanie ustawiło pierwsze 9 minut gry po przerwie, gdy zawodnik gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę, a goście zaliczyli serię 5:1 podwajając przewagę z pierwszej części meczu.

Meble Wójcik: Fiodro, Kiepulski - Grzegorek, Miedziński, Janiszewski 2, Szopa 2, Nowakowski, Olszewski, Adamczak 1, Netz 1, Moryń 4, Kupiec 4, Koper 4

WYBRZEŻE: Chmieliński, Pieńczewski, - Podobas 2, Bednarek 4, Sulej 1, Rogulski 4, Prymlewicz 4, Papaj 6, Kondratiuk 4, Wróbel 3, Adamczyk 1

SPÓJNIA GDYNIA PRZEGRAŁA W LUBINIE

Szczypiorniści Wybrzeża na ligowe zwycięstwo czekali od 18 października, gdy we własnej hali różnicą jednej bramki pokonali Zagłębie Lubin. Nękany kontuzjami zespół skorzystał jednak z szansy w starciu z elblążanami, którzy w tym sezonie radzą sobie jeszcze gorzej od nich.

Wprawdzie po 5 minutach gry w Elblągu było 2:0 dla "meblarzy", ale trzy z rzędu bramki gdańszczan dały im prowadzenie. Gospodarze zdołali wyrównać, ale wynik 3:3 był ostatnim korzystnym dla nich w tym spotkaniu. Po kwadransie gry 5 bramek miał już na koncie skrzydłowy Piotr Papaj, który rzucił na 8:4.

Gry Wybrzeża nie rozstroiły chwilowe problemy z zegarem w hali, przez które trzeba było na chwilę przerwać mecz. W bramce dobrze spisywał się Artur Chmieliński i do przerwy Wybrzeże prowadziło różnicą 4 bramek.

Chwilę po zmianie stron czerwoną kartkę za trzecią karę otrzymał Marcin Miedziński, a Wybrzeże potrzebowało zaledwie 9 minut, aby podwoić swoją przewagę. Po trafieniu Michała Bednarka było już 18:10.

Miejscowi poderwali się serią 3 bramek z rzędu w ciągu minuty, a pod koniec spotkanie powtórzyli ten wyczyn. Pojedyncze zrywy nie wystarczyły, zwłaszcza z Chmielińskim w bramce gdańszczan i gospodarze nie zbliżyli się bardziej niż na 6 trafień.

8 Sandra Spa Pogoń Szczecin 11 1 1 0 9 260:301 7
W tabeli najpierw kolejność w grupie granatowej, następnie w grupie pomarańczowej.
W Superlidze przyznawane są 3 pkt za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, 2 pkt za zwycięstwo po rzutach karnych i 1 pkt za porażkę po karnych. Dodatkowo drużyna zdobywa punkt bonusowy, gdy pokona rywala ze swojej grupy.
Do play-off awansują po 3 najlepsze drużyny z każdej z grup. Te z miejsc 4. i 5. rozegrają dwumecz o "dziką kartę
Tabela wprowadzona: 2017-11-26