Meblotap - Lotos VBW Clima 73:69

Kryst.
17 lutego 2003 (artykuł sprzed 21 lat)

VBW Gdynia

Koszykarki Lotosu VBW Clima Gdynia przegrały drugi mecz w sezonie. Zawodniczki Krzysztofa Koziorowicza nie sprostały Meblotapowi AZS, ulegając w Chełmie 69:73 (17:21, 20:19, 17:11, 15:22) w 19. kolejce Sharp Torell Basket Ligi. Po dwudziestogodzinnej podróży zespołu po wygranym meczu w Walencji, w Chełmie można było spodziewać się najgorszego.

LOTOS: Grubin 10 (5 asyst), Bibrzycka 7, Cupryś 2, Melvin 20 (14 zbiórek, 40 minut, 6/9 za dwa, 8/8 z wolnych), Dydek 17 (7/14 za dwa) - Ose-Hlebowicka 5, Witherspoon 6 (2/3 za trzy punkty), Wodopianowa 2, Barabanowa.
MEBLOTAP: Proszczenko 16, Predehl 23 (6/8 za dwa), Cybulak 8, Żytomirska 6, Sims 8 (8 zb.) - Krupowicz, Korzhenevska, Pietraś, Czepiec 12 (4/7 za dwa).

Jeszcze na dziesięć minut przed końcem gry, w obecności rekordowej widowni (mecz obejrzało 2,5 tysiąca widzów!) gdynianki prowadziły 54:51. Gospodynie wyszły na prowadzenie w 34 min, kiedy swoje kolejne punkty zdobyła Beata Predehl (57:56). Emocje sięgnęły zenitu, na 29 sekund przed Syreną. Na tablicy świetlicy był remis 69:69. Punkty dla Meblotapu zdobyła najniższa na parkiecie, Ukrainka Olena Proszeczenko (163 cm). W akcji Lotosu rzut Małgorzaty Dydek trafił w obręcz, a wyprowadzająca piłkę Proszczenko zostawała sfaulowała Ilze Ose-Hlebowicka. Na cztery sekundy przed końcem meczu kieszonkowa rozgrywająca nie pomyliła się przy wykonywaniu wolnych. Radość ze zwycięstwa gospodarzom popsuła kontuzja Patrycji Czepiec. W czwartej kwarcie skrzydłowa doznała urazu barku po podkoszowym starciu z Chasity Melvin.

Krzysztof Koziorowicz: - Meblotap wygrał, ponieważ był od nas lepszy. Nie zagraliśmy na sto procent możliwości, ponieważ nie mieliśmy tyle sił.
Sławomir Depta, trener Meblotapu: - Jestem szczęśliwy. To wielki sukces. Brawa należą się zarówno moim zawodniczkom, jak i naszej wspaniałej publiczności.

LOTOS - MEBLOTAP.
Rzuty za dwa punkty (celne/oddane): 17/41 - 21/40.

19. kolejka.
CCC Aquapark Polkowice - Wisła Kraków 64:51 (23:12, 14:12, 7:19, 20:8), Cukierki Odra Brzeg - Ślęza Wrocław 67:71 (15:17, 20:14, 10:23, 22:17), ŁKS Łódź - SMS PZKosz. Warszawa 81:72 (16:19, 23:14, 18:17, 24:22) Quay POSiR Poznań - Zapolex Toruń 71:65 (17:14, 24:16, 17:18, 13:17).