Międzynarodowe sukcesy najmłodszych

1 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Tradycyjnie nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci do lat 15 we florecie odbyły się we Wrocławiu. Tegoroczny Challenge Wratislavia zgromadził na starcie 281 dziewcząt i 371 chłopców z 12 krajów, w tym tak odległych jak Wenezuela czy Egipt. Przedstawiciele Gdańska w tej licznej stawce zdobyli po jedynym medalu każdego koloru. Wśród 11-latek triumfowała Anna Szymczak.

Najlepiej z grona przedstawicieli UKS Atena Gdańsk spisały się podopieczne Adama Kaszubowskiego. W pierwszej "5" do lat 11 obsadziły one aż trzy miejsca. Szymczak w finale pokonała Stefanię Szikelovą (Słowacja). Na najniższym stopniu podium stanęła Julia Wąsowicz, a piąta była Anna Jereczek.

Dla odmiany wśród najstarszych dziewcząt do finału przebiła się Natalia Gołębiowska. W rywalizacji juniorek młodszych zawodniczka Sietom AZS AWFiS zajęła drugą lokatę za Szonją Szalai (Węgry). Kolejna zawodniczka Anny Sobczak i Longina Szmita - Jagoda Pietruszewska wśród 15-latek była siódma, a pierwszą "10" zamknęła Agata Wyganowska.

W kategorii młodziczek (do 13 lat) najlepsza z gdańszczanek była Natalia Wośko. Zawodniczka UKS de La Salle zajęła ósme miejsce.

Trudniej do czołówki było przebić się gdańszczanom. Do szerokiego finału udało im się awansować tylko wśród najmłodszych. W gronie 11-latków piąty był Tomasz Naruszewicz (de La Salle), a szósty Maciej Podralski (Atena).

Ci którzy chcą być szermierzami mają doskonałą okazję, aby poznać ofertę Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26. W najbliższą sobotę w godzinach od 10.00 do 12.30 placówka przy ul. VII Dwor 6 organizuje Dzień Otwarty.

5 kwietnia będzie można zwiedzić szkołę, spotkać się z nauczycielami, logopedą, pedagogiem, trenerami, zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem szermierczym oraz wziąć udział w zajęciach plastycznych i turnieju w warcaby. Przygotowano też program artystyczny. Harmonogram poniżej:

godz. 10.00 pokaz filmu "Podarunek Róży"